Узагальнити і систематизувати знання учнів про речення;
- закріпити навички правильного інтонування речень та вміння
перебудовувати речення одного виду в речення іншого виду за метою
висловлювання
формувати вміння переключатися з одного виду роботи на інший
|
П І П |
Юзьків Надія Ярославівна |
|
|
Місце роботи |
ЗОШ I-III ступенів №2 м.Болехова |
|
|
Посада |
Вчитель початкових класів |
|
|
Предмет |
Українська мова |
|
|
Клас |
2-Б |
|
|
Базовий підручник |
М.С.Вашуленко, С.Г.Дубовик «Українська мова. 2 клас» |
|
|
Дата |
29.01.2018р |
|
Тема і номер уроку в темі |
Урок №68 Закріплення знань про розповідні, питальні та спонукальні речення (впр. 251-255). |
||
Освітньо – виховні завдання теми: |
створити комфортні умови для навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність, самостійність. |
||
Тип уроку: |
|
||
Нав Мета уроку:
|
Навчальна мета: - узагальнити і систематизувати знання учнів про речення; - закріпити навички правильного інтонування речень та вміння перебудовувати речення одного виду в речення іншого виду за метою висловлювання формувати вміння переключатися з одного виду роботи на інший, засередженно слухати вчителя й товаришів; - удосконалювати вміння учнів - перевірити рівень знань, умінь і навичок; - закріпити знання учнів; - провести аналіз результатів |
||
|
Роз Розвиваюча мета: -розвивати логічне мислення учнів через проведення таких операцій як аналіз, порівняння, систематизація;
-розвивати зв’язне усне й писемне мовлення, творчу уяву; - розвивати творчі здібності учнів |
||
|
Вих Виховна мета: -виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, відповідальності та збереження багатства і краси природи.
людей;
|
||
Обладнання: |
підручники, текстові завдання, учнівські повідомлення |
||
1. Організаційний момент |
Учитель. Любі діти, Зичу праці та старання. А ще, друзі, всім бажаю Сил, натхнення на весь день. Діти. Добрий день! Добрий день! Дякуємо за побажання! На урок беремо з собою Знання, навички й старання. |
|
|
1.Перевірка домашнього завдання |
С.96. вправа 250(1) |
2.Хвилинка каліграфії |
Каліграфічна хвилинка Урок почнемо без зупинки З каліграфічної хвилинки Зошит свій я розгортаю, Навкоси його кладу. Ручку я ось так тримаю. Сяду рівно, не зігнусь. Буду я писати вправо. До роботи я берусь. З зз зи ма сі чень зима грудень січень лютий |
4. Робота над загадкою |
Читання загадки. Стало біло навкруги – Я розтрушую сніги Наганяю холоди, Води сковую в льоди. В дружбі з дітьми я всіма. Здогадались? Я … (зима).
Знайдіть слова, у яких більше звуків, ніж букв. |
|
Вправа «Мікрофон» Учні, передаючи уявний мікрофон, висловлюють свою думку щодо поставленого вчителем запитання.
|
III. Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів |
- Сьогодні на уроці ми пригадаємо все, що вивчили про речення.
|
IV.Вивчення нового матеріалу (його первинне сприйняття). |
Запитання. ( Прохання, запрошення, заклик, порада, тощо). |
1.Робота з підручником |
с.97 Вправа 252 |
V. Осмислення нових знань і вмінь.
|
ДРУГОМ ВІРНИМ Я БУДУ ПРИРОДІ
1 2 3 4 5 (Буду я природі вірним другом). Запис речення (з коментуванням біля дошки) Запитання:
|
Фізкультхвилинка |
Раз! Два! Час вставати, Будемо відпочивати. Три! Чотири! Присідаймо, Швидко втому проганяймо. П'ять! Шість! Засміялись, Кілька раз понахилялись. Сім! Вісім! Час настав Повернутися до справ. |
VI. Систематизація й узагальнення нових знань і вмінь на перетворюючому і творчому рівнях.
|
Узагальнення вивченого матеріалу здійснюватимемо у формі гри.
Слухайте завдання. Я буду зачитувати вам речення, ви повінні визначити які речення за метою висловлювання. Розповідні – зелений колір, питальні – червоний, а спонукальні – піднята рука. |
VII. Підбиття підсумків уроку. Рефлекція.
|
- Урок наш закінчується. Підіб'ємо підсумки уроку. -Давайте прочитаємо ребус і скажемо, який розділ у мові ми повторили. Ч Р Е Е Н Н Я - Що найбільше сподобалося? Учні висловлюють своє відношення до уроку, роботу своїх товаришів і дякують один одному і вчителю за проведений урок. |
VIII. Інструктаж з домашнього завдання. |
Домашнє завдання Для високого рівня знань записати розповідь або діалог, для достатнього та нижче на с. 98 Вправа 255 (2) Змінити розповідні речення на спонукальні за зразком. |