Для 1 класу.
Тема: Закріплення знань звукового значення букви »те». Творча робота за змістом тексту.
Мета: удосконалювати навички читання складів з буквою «те»; розвивати цікавість до вибору професій; виховувати повагу до людей різних професій.
Обладнання: малюнки корабля з вітрилами, Ромашка «Блума»,складові таблиці.
Хід уроку:
І. Вступна частина.
1.1. Організація класу.
Уже дзвінок нам дав сигнал
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо
Роботу швидше починаймо.
Поверніться до гостей
Всі приємно посміхніться
Наших гостей привітаймо
-Добрий день!
І урок розпочинаймо.
-Сьогодні у нас особливий урок, до нас завітали гості. А гостям ми завжди раді.
2.Актуалізація опорних знань учнів.
- А зараз пригадаємо!
- Звуки ми говоримо і…(чуємо).
-Букви ми пишемо і …(бачимо).
-Голосних звуків…(6).
-Приголосні бувають тверді і …(м’які).
1.1. Дихальні вправи.
-Діти, подуємо на пір’їнку, а тепер понюхаємо квітку, тепер почистим зубки, покажемо, як їмо смачненьке варення.
1.2. Мовленнєва розминка.
Хорове читання напам’ять вірша.
Річка-стрічка невеличка,
Рак рачкує через річку,
Раз-два-три, між бережків,
Риє рибкам черв’ячків.
1.3. Скоромовка (на дошці).
У Марка- омар, у Лариси- іриси.
3. Закріплення вивченого матеріалу.
- Діти, сьогодні на уроці ми закріпимо навички читання літери «те». І ми будемо з вами подорожувати на…ваше завдання зараз скласти слово за першою буквою малюнка.
Кораблик
-І подорожувати ми сьогодні будемо на кораблі з вітрилами, але був сильний шторм і корабель загубив вітрильники.
-Наше завдання сьогодні знайти вітрильники, щоб корабель зміг далі продовжувати .
3.1. Повторення вивчених букв і звуків.
-Назвіть спочатку голосні букви і звуки, які вони позначають.
- Назвіть тепер приголосні букви і звуки, які вони позначають.
3.2. Читання складів з буквою «те»(хором).
3.3.Читання слів.
літо тато парта Тимко
торт ноти нитка Тамара
кіт лист тісто Віктор
- Прочитайте найкоротше слово. Складіть з цим словом речення.
- Прочитайте найдовше слово. Складіть речення.
3.4.Складання звукової моделі до слова ноти, тісто.
3.5. Гра «Власна і загальна назва».
- Тато, актор, таксі, Артем, літак, капітан, Таміла, театр.
- І ось ви знайшли перший вітрильник.
3.6. Фізхвилинка.
4. Основна частина.
4.1 Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні на уроці ми ще поговоримо про професії.
- Які професії є на кораблі?(капітан- командир корабля, штурман – фахівець з керування корабля, боцман- помічник командира корабля, що керує матросами і стежить за утриманням корабля в чистоті, матрос- займається несенням вахти, прибирають на судні). І у нашому класі є хлопчик, де його тато працює на кораблі. Ким працює твій тато на кораблі?
-Кожна людина має свою професію. Ким працюють ваші батьки?
4.2. Робота з «Букварем» с.68
- Спробуємо підслухати розмову дітей. Як ви гадаєте, про що можуть розмовляти малята? Зараз я прочитаю. А ви за змістом тексту будете доповнювати речення.
4.3. Підготовка до читання. Опрацьовування важких слів(на дошці).
тато таксі актор
татусі таксував театр
літак креслив прекрасні
4.4. Читання тексту учнями.
4.5. Відтворення в пам’яті учнів змісту прочитаного Ромашка «Блума».
Просте запитання. Про що розмовляли діти?
Уточнююче. Я можу помилитися, але, здається, всі татусі працюють.
Інтерпретаційне. Чому діти розпочали цю розмову?
Творче. Закінчіть речення на свій погляд.
Оцінююче. Яку користь приносять професії?
Практичне. Які професії ви обрали б для себе?
4.6. Читання тексту «ланцюжком».
-І ось ви знайшли другий вітрильник.
5.Заключна частина.
5.1. Гра «Переплутані букви».
-Як треба переставити букви,щоб можна було прочитати зрозуміле слово.
От ткіа рпесінкра тсіаут .
-Складіть речення.( От такі прекрасні татусі)
5.2. Виставка малюнків.
І ось ви знайшли останній вітрильник. Подивіться на наш корабель , тепер він може йти у далеке плавання, як і ми з вами далі будемо продовжувати отримувати нові знання.
5.3.Рефлексія.
- Діти, що корисного ви дізналися на уроці?
- Яке завдання вам найбільше сподобалося?
5.4. Вербальне оцінювання.