Закріплення звукових значень букви «є». Звуковий аналіз слів. Скоромовка. Опрацювання казки «Як білка і заєць одне одного не впізнали»

Про матеріал
Закріплення звукових значень букви «є». Звуковий аналіз слів. Скоромовка. Опрацювання казки «Як білка і заєць одне одного не впізнали»
Перегляд файлу

Тема: закріплення звукових значень букви «є». Звуковий аналіз слів. Скоромовка. Опрацювання казки «Як білка і заєць одне одного не впізнали»

Мета: ознайомити учнів із казкою « Як білка і заєць одне одного не впізнали»; формувати вміння правильно, виразно, свідомо читати, давати повни відповіді  на запитання , розвивати увагу та спостережливість; виховувати бажання вчитись.

                                   Хід уроку

1.Організація класу.

Привітання з лего:

Хай в небі світить сонечко ( Жовта)

Травичка хай росте (Зелена)

Пливе хмаринка в небі (Голуба)

І річка хай тече (Синя)

Любов ю все зігріємо (Червона)

У дружбі краще жить

Ми до вершин крокуймо(Оранжева)

Хай нам усім щастить.

Сіли, дітки, всі рівненько

Попрацюємо гарненько.

Мовленнєва розминка

1."Швидкісне читання" (робота з папками)

2.Робота з картками "Буква є"

3.Повторення скоромовки

1)Колективне повторення

2)Індивідуальне повторення (запитую декількох учнів)

*Бубоніла діду баба:

- Ой не дмухай на кульбабу,

Бо з кульбаби полетять

Сто малих кульбабенят.

* Крокодил до крокодила

Припливав просити мила,

Бо набридло крокодилу

Умиватися без мила.

Робота над чистомовкою.

1.Читання вчителем

2.Розучування

3.Закріплення та хорове повторення.

Сі-сі-сі — будьте впевнені усі,

Уть-уть-уть — зимові місяці пройдуть,

Не-не-не — засяє сонечко ясне,

Іх-іх-іх — обігріє нас усіх.

2. Актуалізація опорних знань

1)Гра "Веселий м'яч"

-Звуки поділяються на… (голосні, приголосні)

-Скільки голосних звуків ви знаєте? (6)

-Назвіть декілька приголосних звуків (к, П, р, м, т, тощо)

-Як ми позначаємо голосні звуки? Приголосні? М'які?

-Який звук завжди м'який ?(й)

- скільки звуків позначає буква «є»

- скільки звуків позначає буква «я»

- скільки звуків позначає буква «ю»

- Я назву букву, а ви звук

Буква ер, а звук… (р)

Буква ем, а звук… (М)

Звук к, а буква… (ка)

Звук п а буква… (Пе)

Звук н а буква… (Ен)

Молодці!

Для того щоб дізнатися тему нашого уроку, нам потрібно з вами розгадати загадку.

*Хижий звір живе в ліску

В темно-жовтім кожушку.

На деревах його хата.

Хто з вас зможе відгадати? (Єнот)

Діти, давайте дістанемо нашіх їжачків, та зробемо звуковий аналіз слова .

-скільки звуків позначає буква «є»

-скільки складів у слові «єнот»(2)

3.Повідомлення теми уроку

 Тема нашого уроку закріплення звукових значень букви «є». Звуковий аналіз слів . Скоромовка. Та опрацюємо казку «Як білка і заєць одне одного не впізнали»

4.Вивчення нового матеріалу

Гість який завітав до нас на урок – це Єнотик Снікерс. Йому необхідна ваша допомога дістатися до будиночку своєї матусі та привітати її з іменинами.

Ну що, допоможемо Снікірсу?

В добрий путь!(легенька музика)

Ой! Що це? На нашому шляху трапилася перепона –велика калюжа, яку ми зможемо обійти, якщо виконаємо завдання від равлика.

Равлик пропонує нам попрацювати зі складами в підручнику на с.47

Робота з підручником

Спочатку прочитаємо повільно(читання хором з дітьми)

А тепер прочитаємо мов швидкісна ракета! (читання хором з дітьми)

Ви розумнички, ми справились та можемо рухатись далі.

Щасливої дороги! (легенька музика)

 

Наш Снікерс злякався того, хто сидить за кущем.

Давайте підтримаємо його словами : Нічого не бійся, ми з тобою!(всі разом)

Та це ж зайчик! Він хоче піти з нами. Візьмемо його з собою?

На дорозі лежить велетенський дуб, як же його пройти?

Нам допоможуть сходи! З чого їх зробимо? А зазирніть під парту, та знайдіть завдання.

-  Я буду по-черзі у вас запитувати що там записано. А ви прочитаєте слово, та скажете скільки складів є в ньому.

А завдяки вашій гарній роботі Снікерсу вдалося перебратися на іншу сторону.

Треба трішки пришвидшитись ,тому що скоро стемніє, а Снікерс боїться темряви.

Фізкультхвилинка

Пропоную й нам швиденько порухатись

« А ти прикольний,так»

Ми як справжні ракети швидко мчали. Ви молодці!

Але Єнотик з зайчиком здається трішки забруднились, та й поблизу знаходиться ставочок. 

А ставочок це  будиночок для кого? (рибки,раки,різні водорості,тощо)

  • А чи знаєте ви, що наш герой має будиночок біля озера, тому його вид називають Єнот-полоскун. Він дуже любить гратися та купатися в різних водоймах.
  • А в ставочку побачили золоту рибку, яка запропонувала Єнотику і Зайчику виконати її завдання, а натомість вона приготує смачненький подаруночок для матусі Снікерса .

Розучування скоромовки

Хитрий єнот

забіг у город

Поцупив квасольку,

горох, барабольку.

Поклав у торбину

буряк, капустину,

 моркву, насіння, часник –

та й швидко до лісу утік.

  • Ви молодці, а за це, нам золота рибка дарує коробочку зі смаколиками : рибки, жабки, черв’ячки та равлики.
  • Мандруємо далі!
  • Ой! Хто ж це стрибає з гілки на гілку?
  • Так,вірно. Це білочка, гарний друг нашого Зайчика.

Читати оповідання з підручника

  •  І хоче вона нам повідати кумедну історію, що сталася минулого року з ними. А знайти ми її зможемо в підручнику на с.48

1.Читати заголовок (Як білка і заєць одне одного не впізнали)

- Як ви гадаєте, про що йтиметься у тексті?

А зараз я вам задам питання, а ви послухаєте казку уважно, та дасте відповідь.

2.Проблемне питання

- Коли впізнали один одного зайчик та білочка?

3.Читання вчителем

4.Відповідь на проблемне питання

5.Читання учнями самостійно

А зараз я вам пропоную самостійно прочитати казку.

6.Питання:

-в яку пору року познайомилися білка та заєць? (взимку)

-Де білка вимостила собі гніздо? ( на дереві)

-А заєць де сховався? (під хмизом)

-Чому білка не впізнала зайчика? (тому шо він був сірим а став білим)

-А чому заєць не впізнав білку? ( тому що вона була в руденькому кожушку а стала в сірому)

- Чому зайчикова шубка взимку стає білою?

А Зайчик залишиться грати з білочкою. Та й ми вже дійшли до будинку матусі Єнота !

Матусі дуже сподобався приємний подарунок від Снікерса!

Він вам дуже вдячний за допомогу!

Рефлексія. Цеглинки лего.

Чи сподобався вам урок?

Якщо сподобався, то підійміть зелену цеглинку до гори.

Якщо вам було цікаво, але чогось не вистачало підніміть жовту цеглинку.

А  якщо  зовсім нічого не сподобався то  підійміть червону цеглинку до гори .

Підсумок уроку

Сьогодні на уроці ви були старанними, та працьовитими.

І Снікерс хотів вам подякувати за допомогу та подарувати маленькі подаруночки! Дякую вам за урок. До побачення!

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
21 лютого 2021
Переглядів
1734
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку