Заломлення світла на межі двох середовищ. Закони заломлення світла. Урок 25 Фізика 9 клас
Номер слайду 2
Експеримент
Номер слайду 3
Дайте відповіді на запитання. Що називається світловим променем?Що таке кут падіння? кут відбивання?Сформулюйте закони відбивання світла. Пригадайте, як розраховується синус гострого кута у прямокутному трикутнику.
Номер слайду 4
Експеримент Зміну напрямку поширення світла на межі поділу двох середовищ називають заломленням світла
Номер слайду 5
Заломлення світла
Номер слайду 6
Закони заломлення світла1. Промінь падаючий, промінь заломлений і перпендикуляр до межі поділу двох середовищ, встановлений із точки падіння променя, лежать в одній площині.2. Відношення синуса кута падіння до синуса кута заломлення для двох даних середовищ є величиною незмінною:
Номер слайду 7
Причина заломлення світла. Зміна швидкості поширення світла в разі переходу з одного прозорого середовища в інше є причиною заломлення світла. Оптична густина середовища: чим менша швидкість поширення світла в середовищі (чим більший показник заломлення), тим більшою є оптична густина середовища.
Номер слайду 8
Показник заломлення. Відносний показник заломлення (n21) показує, у скільки разів швидкість поширення світла в середовищі 1 більша (або менша), ніж швидкість поширення світла в середовищі 2:
Номер слайду 9
Підсумуємо:1) чим більше на межі поділу двох середовищ змінюється швидкість поширення світла, тим більше світло заломлюється;2) якщо промінь світла переходить у середовище з більшою оптичною густиною (тобто швидкість світла зменшується), то кут заломлення є меншим від кута падіння;3) якщо промінь світла переходить у середовище з меншою оптичною густиною (тобто швидкість світла збільшується), то кут заломлення є більшим за кут падіння.
Номер слайду 10
Абсолютний показник заломлення. Абсолютний показник заломлення показує, у скільки разів швидкість поширення світла в середовищі менша, ніж у вакуумі:
Номер слайду 11
Повне внутрішнє відбивання. Явище, за якого заломлення світла відсутнє(світло повністю відбивається від середовища з меншою оптичною густиною), називаютьповним внутрішнім відбиванням світла.
Номер слайду 12
Повне внутрішнє відбивання
Номер слайду 13
Повне внутрішнє відбивання
Номер слайду 14
Дайте відповіді на запитання. Які досліди підтверджують явище заломлення світла на межі поділу двох середовищ? Сформулюйте закони заломлення світла. У чому причина заломлення світла? Що показує показник заломлення світла? Як швидкість поширення світла пов’язана з оптичною густиною середовища? Дайте означення абсолютного показника заломлення.
Номер слайду 15
Розв’язування задач (усно)Поясніть «фокус» із монетою, згаданий на початку уроку.