Заняття з акторської майстерності "Акторський тренінг, як засіб зняття фізичного, психічного та психофізичного затиску у дитини"

Про матеріал
Конспект заняття з акторської майстерності "Акторський тренінг, як засіб зняття фізичного, психічного та психофізичного затиску у дитини" для педагогів театральних студій та гуртків ЗПО та ЗЗСО.
Перегляд файлу

Конспект заняття

з акторської майстерності

для вихованців НХК ТС «Революційна,13»

(2-а група, основний рівень, 4-ий рік навчання)

керівник гуртка: Тетяна Вєтковська

 

Місце проведення: ЦДЮТ

Час та дата проведення: за розкладом

Тема заняття:

Акторський тренінг, як засіб зняття фізичного, психічного та психофізичного затиску у дитини.

Мета:

Шляхом низки вправ навчити вихованців знімати психофізичний затиск; розвивати творчі здібності; виховувати сценічну культуру, культуру мовлення, прищеплювати художній смак.

Обладнання:

Ноутбук, мультимедійна установка, тексти вправ, реквізит для творчого завдання.

 

Хід заняття:

1.Організаційний момент

Вступне слово:

Що є важливим для актора?

Артист - дуже відповідальна і водночас хвилююча професія, котра вимагає роботу, в першу чергу, перед публікою. Тому і не дивно, що на початку своєї роботи, артисти мають цілий набір затисків, які пов`язані з відсутністю досвіду роботи на публіку, а також певних особистих психологічних затисків для людини. Тому важливим для якісної та професійної роботи є ряд вправ, які допомагають звільнитись від своїх внутрішніх та зовнішніх затисків.

Розпочнемо заняття.

Вправи на увагу:

-«Сісти, підвестись, пересісти» (на оплеск, на число, на літеру);

-«Зоровий та тілесний контакт при хаотичному русі»;

-«Перегони» (наздогнати, втекти, спільний стрибок та присідання на оплеск);

-«Сіамські близнюки» (робота в парах, у визначеному темпоритмі і емоції).

2. Зняття фізичного затиску

Вправи на зняття фізичного напруження

-«Готовність» (на оплеск стати у позицію «жабка», при цьому напружити всі м’язи тіла і виконувати стрибки по команді (вперед, назад, вправо, вліво) у різних темпах);

-«Колода, камінь, собака» (основний дія: біг на місці. На слово «колода» - перестрибуємо, на слово «камінь ліворуч, праворуч» - ухиляємося, на слово «собака» - гавкаємо, з поворотом голови назад);

-«Ой! Ай! Ай-яй-яй!» (педагог, у певному емоційному настрої називає частини тіла, вихованець торкається названих частин, при цьому вигукує «Ой! Ай! Ай-яй-яй!».

3. Зняття психологічного затиску

Вправи на зняття психологічного напруження:

-«Емоційна хода» (приєднатися та повторити ходу і емоцію за обраною людиною);

-«Рух, емоція, вигук» (повторити рух, емоцію, вигук за товаришем і придумати свій і так по колу…).

4. Зняття психофізичного затиску

Вправи на зняття психофізичного напруження:

-«Музичне дзеркало» (вихованець рухається в ритмі і характері запропонованої музики, а решта наслідує його, як відображення у дзеркалі);

-«Двійник» (група ділиться на пари. Перші номери виходять на сцену і під музику створюють певний образ за пропонованими обставинами. Другі номери повинні уважно спостерігати і запам’ятовувати дії свого партнера, щоб потім повністю відтворити цей образ);

-«Ведмедик» (дитяча лічилка у русі);

-Вправа з використанням скоромовки «іч, еч, ач, оч, уч, ич…»;

-«Шишка» (вірш покладений на задані дії).

6. Творче завдання

-«Граюча скоромовка» (за скоромовкою на картці придумати рухи і виправдати задану емоцію).

7. Підсумок заняття

docx
Додано
16 січня 2020
Переглядів
818
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку