Тема: Антоніми та синоніми. Омоніми. Омографи.
Мета: Навчитися знаходити антоніми, синоніми. Навчитися виконувати вправи на підбір та тлумачення омонімів.
Підвищити інтелектуальний рівень та загальну обізнаність.
Хід заняття
І. Організація учнів до заняття.
Готуємо нетбуки. Включаємо, входимо в систему, підключившись до головного комп’ютера за допомогою програми «Студент».
ІІ. Вступне слово вчителя.
Продовжуючи подорож Планетою Міркувань, ми допомагаємо її жителям оживити цю чудову планету.
ІІІ. Основна частина.
Звичайно, ви пам’ятаєте, що таке синоніми, антоніми. Наведіть приклади.
Чайнворд «Антоніми»
По горизонталі: 1) Фініш; 2) холодно; 3) засуха; 4) дорослий; 5) синонім; 6) сухий; 7) коротко; 8) тихо; 9) старе; 10) низ; 11) сварити; 12) постійний
По вертикалі: 1) Захід; 2) голосно; 3) багато; 4) шиє; 6) велика.
1 |
|
|
|
2 |
|
|
|
3 |
|
|
4 |
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
7 |
|
|
8 |
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Раптом на нашу Планету налетіли хмари. На кожній із них слова – синоніми. Прочитайте їх.
Та тут вітер пригнав велику хмару, яка мала більше сили, і вона почала забирати слова – синоніми до себе.
Ваше завдання – повернути слова – синоніми.
Для цього ви отримаєте файл на ваші нетбуки.
Ви уже втомилися. Пропоную відпочити.
Фізкультхвилинка «Буратіно»
Буратіно потягнувся,
Раз — нагнувся, два — нагнувся,
Руки в сторону розвів —
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба нам навшпиньки встати.
Добери з довідки та запиши синоніми до слів. їх може бути кілька.
Використай усі слова з довідки.
10) Віз -________________________________________________
11*) Пояс-______________________________________________
Довідка:
Пасок, аплодисменти, бараболя, млинар, монумент, бульба, шатро, вівчар, фура, забавка, фіра, підвода, накриття, чабан, цяцька, овації, перерва, хороми, обеліск, замок, зупинка.
Зараз вам пропонується відгадати омоніми і записати їх. Завдання через програму «Студент» ви отримаєте на ваш «робочий стіл».
IV. Підсумок заняття.