Заняття з розвитку сенсорики «Жителі моря» (група молодшого дошкільного віку)

Про матеріал

підвищити групову згуртованість, створити сприятливий психологічний клімат у дитячому колективі; познайомити дітей з навколишнім світом; вчити сприймати форми предметів водяного світу; закріпити знання про основні кольори та геометричні фігури.

Перегляд файлу

Каланчацький ясла – садок №1 «Сонечко»

Каланчацької селищної ради

 

 

 

 

 

 

 

 

Заняття з розвитку сенсорики

 «Жителі моря»

(група молодшого дошкільного віку)

 

 

 

 

                                                                                

                Практичний психолог:

                Столярчук Н.О.

 

    

 

 

 

2022 р.  

Мета:

  • познайомити  дітей з навколишнім світом;
  • вчити сприймати форми предметів водяного світу;
  • закріпити знання про основні кольори та геометричні фігури;
  • вчити  аналізувати зображення;
  • вчити візуально розбивати цілий об’єкт на частини і навпаки – складати його з елементів;
  • розвивати дрібну моторику рук та вміння логічно мислити;
  • створити спокійний, урівноважений настрій у дітей;
  • розвивати уяву та пізнавальну активність, вміння орієнтуватися у просторі;
  • формувати доброзичливе ставлення один до одного та відчуття єдності і причетності до групи.

 

Завдання:

  - підвищити групову згуртованість, створити сприятливий психологічний

            клімат у дитячому колективі;

          - формувати позитивні взаємовідносини дітей у групі;  

          - закріпити знання про основні кольори та геометричні фігури;

- розвивати уміння повторювати  рухи за дорослим, орієнтуватися у  

  просторі;

- розвивати комунікативні уміння, необхідні для встановлення

  міжособистісних відносин,  уяву, пам’ять;

          - виховувати любов і бережне ставлення до природи.              

                

Обладнання : відеоролик «Жителі  моря», мушлі морські, рибки з паперу різного кольору (зелені, червоні, сині, жовті), стрічки різнокольорові (зелені, червоні, сині, жовті),  скотч,  «чарівний мішечок»,  «будинки для рибок», зразок рибки, музика «шум моря».

За допомогою стрічок сформовано «будинки для рибок», кожен «будиночок»  має свій колір (зелений, червоний, синій, жовтий).

 

Хід заняття

 

Психолог:  Добрий день, діти.  Розпочнемо нашу зустріч з привітання. Стаємо у коло (діти з психологом стають у коло).

Привітання:

Психолог: Всім, всім добрий день (дорослий виставляє перед собою руки і махає діткам).

А тепер разом зі мною давайте привітаємося один з одним.

Всім, всім добрий день (діти разом з дорослим  виставляють перед собою ручки і всім махають.)

Психолог: Молодці.  Я вас сьогодні запрошую  у подорож зі мною до країни, де живуть жителі  морських глибин, щоб познайомитися з ними. Ви хочете зі мною побувати в такій країні? (відповідь дітей ). Спочатку ми познайомимося з жителями морських глибин. 

 

Гра «Подивись і відгадай»

(Діти переглядають відеоролик «Жителі моря» та відгадують загадки)

 

Мета: розвивати пам’ять, мовлення, спостережливість, образне мислення.

 

Загадки:

 

Спідниця, щупальця від пуза,

А обпече, мов кропива. (Медуза)

 

У морі плаває, пірнає,

Із води людей рятує.

Справжній він циркач –

Носом відбиває м’яч.  (Дельфін)


Скляний, прозорий,

водою повний.

У ньому вони  грають,

Хвостиком виляють. (Рибки)

 

Психолог: Діти, я вас сьогодні познайомлю ще з одним мешканцем водойм  – це морська мушля. Коли ви прикладете її до свого вушка, то почуєте знайомий звук.   (Дорослий показує дітям мушлю. Діти прикладають її до вушка та слухають . Звучить музика «шум моря»)

Психолог: Діти що ви чуєте.?  (шум моря) Так. Ви молодці.

 

Гра «Знайди свій будиночок»

(Діти стоять у півколі, дорослий підходить до кожної дитини з «чарівним мішечком». Кожна дитина дістає одну рибку, всі вони різного кольору: зелені, червоні, сині, жовті. Залежно від кольору діти знаходять будинки для рибок)

 

Мета: закріпити знання про основні кольори; вміння орієнтуватися у просторі; уміння діяти та повторювати  рухи за дорослим.

 

Психолог: Діти, давайте дізнаємося, чи вірно рибки знайшли свій будинок.

(Психолог по черзі підходить до кожного будинку і діти називають

якого кольору у них рибки.)

 

Психолог: Так, молодці. Рибки вірно знайшли свої будиночки. Я пропоную вам заплющити очі і на рахунок  три  відкрити очі і стати маленькими рибками  та виконувати рухи разом зі мною.

  «Всі рибки  випливають зі своїх будиночків (діти виконують рухи руками), плавають, плавають і тут вони пірнають (разом присідають).

Рибки плавають, пірнають (психолог говорить двічі, діти двічі виконують відповідні рухи).

Бульбашки в воді пускають (діти роблять вдих через ніс і видих – через рот).

На поверхню випливають (діти піднімають голови  у верх і витягують шию).

Плавничком і хвостиком махають (махають руками і роблять повороти тулубом вліво та вправо).

Дружно всі разом пливуть (усі діти виконують рухи руками).

І дружно в коло всі стають (стають всі в коло).

Усі рибки покрутились (покрутились всі разом).

Пострибали, і в будиночки свої один за одним попливли (діти з рибками повертаються у будиночки відповідного кольору).

Психолог: Діти, а тепер ви заплющите очі і на рахунок три повернетеся до нашої групи.

Пальчикова гімнастика «У морі живе дельфін»

(на екрані телевізора)

 

Вправа «Виклади рибку»

(Кожна дитина отримує набір геометричних фігур різного кольору для однієї рибки: квадрат, два невеликих трикутника і один великий. Діти викладають рибку шляхом накладання геометричних фігур на зразок, розділений на складові частини, зіставляють розмір і форму геометричних фігур, знаходять правильне їх розташування. Відповідно до зразку на дошці  розміщують геометричні фігури на основі (зразку), використовуючи

всі геометричні фігури.)

 

Мета:

  • закріпити знання про геометричні фігури;
  • вчити аналізувати зображення;
  • вчити візуально розбивати цілий об’єкт на частини і навпаки – складати його з елементів;
  • розвивати дрібну моторику рук;
  • розвивати вміння логічно мислити, уяву та пізнавальну активність.

 

Підсумок заняття:

Психолог: Діти,  куди ми сьогодні з вами подорожували? Кого ми там зустріли? З геометричних ми викладали…?  (відповіді дітей)

Я вам дякую за роботу. Ви молодці.

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Жеребко Евгения
    Дякую, Ваше заняття дуже легко адаптувати під онлайн.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
19 лютого 2022
Переглядів
2628
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку