Заняття з розвитку зв’язного мовлення з елементами логоритміки для дітей середнього дошкільного віку на тему «На пташиному дворі»
МЕТА:
МАТЕРІАЛ ТА ОБЛАДНАННЯ: подвір'я, дитячі костюми у вигляді свійських птахів (качка, курка, півень, індик, гусак), Колобок - іграшка, предметні картинки з зображенням свійських птахів: мама, тато, дитинчата.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Логопед:-Сьогодні в нас буде незвичайне заняття, тому в мене до вас таке прохання:
Я загадку загадаю
А хто знає – відгадає:
Я по засіку метений,
Я на яйцях спечений,
Я від діда втік,
Я від баби втік,
І до вас прибіг.
(Колобок)
Логопед:-Так, Колобок. До нас у гості сьогодні прийде Колобок – у нього рум’яний бік!
Логопед:- Покличемо його. Тільки покличемо його правильно: КО-ЛОБ-КУ!
Діти:- КО-ЛОБ-КУ!
Логопед:- Ще покличемо!
Діти: -КО-ЛОБ-КУ!
Логопед:-Щось він нас не чує мабуть. Покличемо ще. А щоб він почув нас, ще й поплескаємо.
Діти:-КО-ЛОБ-КУ! (з оплесками)
Логопед:-Знову не чує! Ще позвемо, але тепер і потупаємо однією ногою.
Діти:- КО-ЛОБ-КУ! (з тупотінням однією ногою).
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Логопед:-Щось немає його і досі. Оце гість! О! Я знаю, що робити. Треба про нього казочку розповісти, а він почує і прийде. А ви мені допомагайте – рухами і пальчиками розповідайте.
Жив у будиночку собі дідусь з бабусею.
Захотів дід Колобка.
Баба фартух підв’язала,
Засукала рукава.
Стала тістечко місити
Для смачного Колобка.
Вийшов гарний колобок.
І рум’яний в нього бік.
На віконці остудився.
По доріжці покотився.
Логопед:-А ось і він. (Викочується Колобок).
Колобок:- Добрий день, діти!
Діти:- Добрий день!
Колобок:
Спочатку я хотів, як завжди в ліс піти,
та вирішив бабусине подвір’я обійти.
Логопед:-Колобку стало цікаво, що навколо будиночка. І він що зробив?
(Д/г «Що зробив Колобок?»)
Сів… на пеньок.
Зістрибнув… з пенька.
Обкотився ….навколо будиночка і виглянув… з-за будиночка.
Заліз… на дах.
Скотився… під віконце.
Логопед:-Діти, а які тварини живуть на подвір’ї, або у людей вдома? (Свійські тварини).
Логопед:- Назвіть їх. (Коза, кішка, собака, вівця і т.д.)
Логопед:-А ще на подвір’ї живуть свійські птахи.
Колобок :
Як погано одному -
Друзів я собі знайду.
Один за одним всі ставайте
Міцно руки всі тримайте.
Колобок :
Колобок я, Колобок
З собою поведу діток.
Разом будемо гуляти,
Гарно бігати, стрибати.
Тихо, тихо ви ступайте,
Всі на пальчики ставайте,
Гарно спинку випрямляйте
І за мною поспішайте.
Всі ми разом біжимо,
Не впіймає нас ніхто.
Ми побігли і пішли-
Ой, кого ми тут знайшли?
Гра «На пташиному дворі»
Логопед:- А знайшли ми тут півня!
Покличемо його і познайомимося!
Діти: – ПІВ-НИ-КУ!(з оплесками) ( «Півник» -дитина виходить у коло)
Від зорі і до зорі
На пташиному дворі:
Півень крила піднімає,
По боках себе вдаряє.
Півень:
Раз, два, три!
Ану, спробуй, повтори!
Логопед: -Ану, півнику розкажи про себе.
Півень:
Двійчаста борода,
Розгониста хода,
Іду, як цар по трону,
На голові корона.
Логопед: -Ану, прострибай зі мною разом свою назву: ПІВ-НИК. А тепер усі разом.
Логопед: -А як півень кукурікає ? (Ку-ку-рі-ку). Проспіваємо, як півник:
Вдих - руки підняти в сторони
Видих - плескати руками по стегнах промовляючи: КУ-КУ-РІ-КУ (2-3 рази)
Логопед:- А ще хто у нас є на подвір’ї? ( Качка). І її покличемо і познайомимося.
Діти:-КАЧ-КО! ( «Качка» -дитина виходить у коло)
Діти:
Від зорі і до зорі
На пташиному дворі:
Качка йде хитається
До води схиляється.
Качка:
Раз, два, три!
Ану, спробуй повтори!
Логопед:- Ану, качко, розкажи про себе.
Качка:
По двору я походжаю,
І водичку крізь шукаю.
Я щодня ходжу до річки,
Бо не можу без водички.
Я хлюпочуся щодня:
«Кря-кря-кря!»
Логопед:- Ану, качко, прострибай зі мною свою назву: КАЧ-КА. А тепер усі разом.
Логопед:- Діти, а як називаються у качки дитинчата (Каченята).
Проплескаємо це слово.
Діти:-КА-ЧЕ-НЯ-ТА.
Логопед:- А як називається їхній тато? (Качур)
Діти: – КА-ЧУР!
Логопед:- А ще хто живе тут на подвір’ї? (Гусак) . Покличемо його та познайомимося:
Діти: -ГУ-СА-ЧЕ!
(«Гусак»-дитина виходить у коло)
Діти:
Від зорі і до зорі
На пташиному дворі:
Наш гусак, як уміє,
Ходить – витягає шию.
Гусак:
Раз, два, три!
Ану, спробуй повтори!
Логопед:-Ану, гусаче, розкажи про себе.
Гусак:
Довга шия, червоні лапки,
Хватаю за п’ятки –
Тікай без оглядки.
Логопед: -Прострибай свою назву, гусаче: ГУ-САК. А тепер всі разом.
Логопед:-А як називаються дитинчата гусака?
Діти:- ГУ-СЕ-НЯ-ТА! (з оплесками)
Логопед:-А як називається їхня мама?
Діти: -ГУС-КА!
Логопед:-А хто у нас ще тут живе? (Курка). Покличемо її і познайомимося.
Діти:- КУР-КО! («Курка»-дитина виходить до кола).
Діти:
Від зорі і до зорі
На пташиному дворі:
Кудахче курка: тах-тах-тах
Піднімає крила так.
Курка:
Раз, два, три!
Ану, спробуй повтори!
Логопед:-Ану, курочка, розкажи про себе.
Курка:
Я така птиця,
Що людей не боїться
Не літаю високо,
А співаю: « Ко-ко-ко».
Логопед:-Прострибай свою назву, курочко: (КУ-РОЧ-КА). А тепер всі разом.
Логопед:-А як називаються дитинчата курки?
Діти:- КУР-ЧА-ТА! (з оплесками)
Логопед:-А їхній тато?
Діти:- ПІ-ВЕНЬ!(з оплесками)
Логопед:-А ще ж хто у нас тут живе? (Індик). Покличемо його і познайомимося:
Діти:-ІН-ДИ-ЧЕ! (з оплесками). («Індик»-дитина виходить у коло).
Діти:
Від зорі і до зорі
На пташиному дворі:
Все белькоче наче індик
Допоміг йому язик: бл-бл-бл…
Індик:
Раз, два, три!
Ану, спробуй повтори!
Логопед:-Ану, індиче, розкажи про себе.
Індик:
Надутий як міх,
Кропиву я їсти звик.
Чому мене сторониться
У дворі усяка птиця?
Тільки що – здіймаю крик.
Називаюсь я індик.
Логопед:-Ану, індиче, прострибай зі мною свою назву: ІН-ДИК.
Логопед:-А як називаються дитинчата індика?
Діти:- ІН-ДИ-ЧА-ТА!
Логопед:-А їх мама як називається?
Діти: – ІН-ДИЧ-КА!
Логопед:-Ось скільки птахів живе на бабусиному подвір’ї !
Колобок:
Познайомивсь з усіма я.
Притомився – ніг немає.
Повернусь в дім до бабусі
Там і дід сидить в кожусі.
В ліс не буду я ходити –
На подвір’ї з вами буду жити.
ІІІ. ПІДСУМОК (Сюрпризний момент)
Колобок:
А ось тут цукерки -
Для малят гарненьких.
Пригощайтесь, пробуйте,
А мене не чепайте!
(Колобок пригощає дітей)
Колобок:- До побачення, діти!
Логопед:- І ми скажемо колобку до побачення тільки з оплесками.
ДО-ПО-БА-ЧЕН-НЯ, КО-ЛОБ-КУ !
(Колобок залишається на подвір’ї )
Логопед:-Діти, кого ж Колобок зустрів на подвір’ї у бабусі та дідуся?
(півня, качку і т.д.)
Логопед:-А як одним словом їх можна назвати?
Діти:-Свійські птахи.
Логопед:-Вам сподобалося грати?