Дружба - це золота нитка, що поєднує всіх людей світу писав Джон Івлін. І справіді так, адже як важливо прищеплювати любов і дружбу у дітей один до одного.
Заняття з учнями п’ятого класу «Дружній клас»
Мета: сприяти кращому знайомству учнів класу, створенню позитивного психологічного клімату в класному колективі.
Обладнаний матеріал: папір, ножиці, ручка, олівці, клей, скоч.
Хід заняття
Психолог: Привіт, мої любі діти! Який у вас сьогодні настрій? Я думаю, що всі хочете, аби ваш клас був найдружнішим у школі? Так?! Адже коли клас дружний, у ньому затишно, добре і до школи хочеться йти, хоча б для того, аби побачити своїх друзів. А від кого залежить, щоб ваш клас був дружнім…? Зараз ви самі побачити. Ось тут у мене в коробці є той, від кого це залежить. Хочете дізнатися хто це?
Вправа « Хто це?»
Психолог: Діти по черзі підходьте до мені і дивіться у коробку. ( У коробці лежить дзеркало, і коли кожен живиться у нього бачить тільки своє відображення) Н то, що побачили від кого залежить, щоб ваш клас був дружнім? Як ви вважаєте, чи справді це залежить від вас? А хочете більше дізнатися один про одного? Щоб подружитися.
Вправа « Розкажи про себе»
Психолог: Даю декілька хвилин для того щоб, придумати собі:
Давайте по черзі будемо виходити у центр класу і розповідати про себе.
Обговорення після вправи: чи легко було придумати вітання, чи легко було себе похвалити?
Психолог: Діти пропоную пройти невеличкий тест на тему «Чи добрий ти друг?»
Відповідати потрібно ( так/ні) але щиро.
Тест «Чи добрий ти друг?»
Інтерпретація результатів:
Нарахуйте собі 1 бал за відповіді «так» а запитання 1,3,4,7,11 і по одному балу за відповіді «ні» на запитання 2,5,6,8,10,12.
9-12 балі. Якщо ти чесно відповідав на запитання, то ти добрий, подобаєшся людям, умієш спілкуватися, у тебе багато друзів.
5-8 балів. Твоя доброта вибіркова. Ти можеш бути добрим з одним й жорстоким з іншим. Намагайся мати рівні стосунки з усіма, це привертає більше друзів.
0-4 бали. Спілкуватися з тобою буває нелегко навіть твоїм друзям ( якщо вони взагалі є). Тобі бракує доброзичливості, відкритості. Ти можеш образити будь - кого. Будь добрішим – і знайдеш нових друзів.
Бесіда « Як знайти справжній друзів?»
Психолог: Як ви вважаєте, що треба робити, аби мати справжній, щирих друзів? ( Відповіді дітей)
Вправа « Дарую серце»
Психолог: Яка дружба без серця, без довіри, без вірності, без душі? Тому ця вправа не проста. Зараз я пропоную кожному з вас виготовити з паперу «серце» напишіть на своєму «сердечку» найкраще побажання для свого класу, однокласників і потім наклейте його на «серце класу» і прочитає своє побажання в голос для всіх.
Заключне слово
Чи сподобалося вам заняття? Що саме запам’яталося?
Я думаю, що якщо справдяться всі ваші побажання, і ви станете одне одному добрими друзями, ваш клас буде найдружнішим.