Жанри образотворчого мистецтва. Класифікація жанрів в образотворчому мистецтві. Сприймання мистецтв.
Мета:
Навчальна: дати поняття про мистецтво та його види; сформувати уявлення про образотворче мистецтво, його види та жанри, походження перших творів, зародження графіки, живопису, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, дизайну; визначити специфічні засоби виразності в кожному із видів образотворчого мистецтва.
Розвивальна: розвивати творче мислення.
Виховна: виховувати інтерес до роботи дизайнера, художника скульптора.
ТИП УРОКУ: вивчення нового матеріалу.
ОБЛАДНАННЯ ТА МАТЕРІАЛИ: Олівець, гумка, кулькові ручки, фарби, кольорові олівці.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Сьогодні ми поговоримо з вами про походження образотворчого мистецтва, з’ясуємо які ще є види мистецтва і чим вони різняться.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Мистецтво – частина духовної культури, характерною особливістю якої є образне (художнє) зображення життя.
Образотворче мистецтво – (образ творити)це реальне або фантастичне відображення дійсності в зримих художніх образах. Залежно від того, як, з якого матеріалу, якою технікою виконано твір, розрізняють такі види образотворчого мистецтва: живопис, графіка, скульптура, декоративно-прикладне мистецтво, дизайн.
Мистецтво виникло разом з іншими видами первісної культури в період становлення первісної людини як соціальної істоти. Найдавніші художні твори – відбитки людської руки, малюнки звірів. Пізніше на наскальних малюнках зображали звірів, сцени полювання. Отже, найдавнішим видом мистецтва вважають графіку. Живопис уперше з’явився близько 40 тисяч років тому, на стінах печер – печерний живопис. Перші скульптурні твори також належать до первісного мистецтва. Ще у первісних людей з’явилася потреба прикрашати свій одяг, речі, якими вони користувалися. Саме тоді, з’являється декоративно-прикладне мистецтво. А вже у 19 столітті зароджується комплексне проектування предметного середовища, тобто становлення нового виду мистецтва – дизайну.
А тепер приступимо до творчого завдання.
ІV. Творче завдання:
Створення асоціативної композиції «Малюнки первісних людей».
V. Закріплення нових знань та вмінь учнів.
Опитування:
VІ. Домашнє завдання.
На наступний урок принести: альбом, простий олівець, гумку, чинку.