Знайомство зі школою

Про матеріал
Зміст уроку: познайомити дітей зі школою, однокласниками, класом, шкільним приладдям. Розвивати увагу, навички ефективного спілкування, спостережливість, уміння працювати в команді.
Перегляд файлу

                                                   

Тема.  Знайомство зі школою

Мета. Дати дітям уявлення про школу, формувати в них інтерес до знань, прагнення їх здобувати;  розвивати пам’ять,  мислення,  бажання  працювати творчо; збагачувати  словниковий запас; сприяти вихованню любові до школи, як до рідної домівки.

Обладнання. Презентація. ілюстративний матеріал про школу,клубок ниток, слова – відгадки до загадок без перших літер (РУЧКА, ОЛІВЕЦЬ, ЗОШИТ, ПІДРУЧНИК)  та окремо перші літери цих слів, ілюстрації до казок , дзвінок

                                                           Хід уроку

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

-         Доброго дня.  дорогі діти, батьки, гості!

-         Ми,вчителі, раді вас зустріти у цій класній кімнаті.

-         Сьогодні,діти, ви завітали до нас на гру   «Школярик».ми з вами залюбки поспілкуємось,пограємось.

  1. Робота над темою уроку.  

 

  1.      Послухайте уважно вірш Дмитра Павличка

-         Наче вулик наша школа,

Вся вона гуде, як рій.

І здається, що довкола

Розквітають квіти мрій.

Бігають, сміються діти,

Та лиш дзвоник задзвенить –           

Стане тихо, ніби в квіти

Заховались бджоли вмить.              

  1.       З чим автор вірша порівнює школу? Чому? Чому дітей порівнює з            бджолами?

(Діти дають відповіді на поставлені запитання.)

  1. Діти читають запис на доші

ШКОЛА- КРАЇНА  ЗНАНЬ

       Школа- це не лише дім,до якого ви сьогодні завітали.Це велика          країна Знань, країна Дитинства і Юності.

 

4.         Гра « ПАВУТИНКА» ( клубок ниток)

            -А хто з вас знає, чому навчає школа?

(Читати, писати, рахувати, малювати, співати ,танцювати…)

  1.     Вчитель.  В школі вчать дітей читати

                  І писати будуть вчить.  

                  На екскурсії водить.                                                                                                        

                                         Будуть вчити рахувати,

                  Танцювати і співати.

                  Ще навчать, як в світі жити,

                  Зі всіма дітьми дружити.

                                                                                                                                                 

                        Вчать у школі працювати,

                  Труднощі перемагати.

                   Завжди правду говорити.

                   В світі лиш добро творити!

 

  1. Правильно! Дякую, дітки!  Всьому цьому ви навчитесь у школі. Головне, щоб були слухняними, уважними, працьовитими і дисциплінованими учнями. Дуже хочеться, щоб  шкільне життя було для вас цікавим, щоб ви полюбили навчання, полюбили свою школу і прагнули дізнатися якомога більше.
  2. Загадка.

      В сумці зошити і букварі.

      То до школи йдуть маленькі…(школярі).

  1. -   А тепер я хочу перевірити чи знаєте ви математику.

      -  Порахуйте від 1 до 10 і навпаки.  Хто порахує скільки у класі дівчаток?  Скільки у класі хлопчиків?  Хто запам’ятав?  Повторіть.

         А тепер ви поверніться до сусіда по парті, скажіть своє ім’я, потисніть         руки. Молодці!  А тепер поверніться до сусідів позаду вас, скажіть своє ім’я,і теж потисніть руки. Молодці! Ось тепер ми друзі! А з друзями  можна ділити і радість і сум, перемоги і невдачі, разом робити добрі і корисні справи.

  1.  Загадка.

Разом стіл я і стілець,

Хто вгадає- молодець! (парта)

10.Правило школярів

            Заходить вчитель –треба встать.

            Коли дозволить- сядь.

            Спитати хочеш – не гукай,

            А тільки руку піднімай.

 11.Загадка .

           Цю з підручниками скриню

            я щодня ношу наспині.

            Як до школи прибігаю

            То тоді її знімаю. (Портфель.)  

12. Загадки мудрого портфелика

    

                      1. Виводить букви і слова оця цікава штучка,

В руці виблискує здаля нова, гарненька … (ручка.)

           2. Всяк школяр  його шанує, бо він пише і малює.

 Хто ж цей  славний молодець? Це,  звичайно,… (олівець.)

3. Не сорочка, а зшитий. Не кущ, а з листочками. (Зошит.)

4. Паперовий кораблик щодня перевозить у трюмах знання.

 Після плавання цей корабель повертається в рідний портфель.(Підручник.)

(Діти після того, як відгадали загадку, шукають відповідну букву і підставляють до слова без першої літери.)

Давайте ще раз прочитаємо, назвемо ці слова. Як одним словом можна назвати всі ці слова? (Навчальне приладдя)  Правильно!  В чому треба носити до школи шкільне приладдя? (В портфелі) Молодці!

          Фізкультхвилинка.

           Може в нас вже хтось стомився? Мов вербичка похилився?

Треба  дружно всім нам встати, фізкультпаузу почати.

Ручки  вгору, ручки вниз, ти сусідові всміхнись.

Руки вгору, руки в боки, пострибай на місці трохи.

Ручки ззаду покладемо, головою поведемо.

Дружно всі присядемо і за парти сядемо.

ІІІ.     Підсумок  уроку.

Ось і добіг кінця наш перший урок. Ви зробили перший крок на шляху до знань.  Нехай цей шлях буде для вас радісним і цікавим! Нехай наша школа стане для вас другою домівкою!

Вдома разом з батьками ви прочитаєте цю Пам’ятку  першкласника  і обов’язково  її запам’ятайте.

 

 Додаток1.  А ось послухайте, як хлопчик Миколка збирався до школи і         що    в ін поклав собі в портфель.

Перший раз малий Микола став збиратися до школи.

Олівець поклав у сумку, книги, зошит, ручку, гумку,

М’яч, граблі, перо, подушку, на обід м’яку ватрушку.

Два ведмедики, лопату, білочку руду, хвостату.

Лук і стріли, і рушницю, ще й пухкеньку паляницю.

Ще й стілець, і стіл, і парту, ще й географічну карту.

Трактор, ще й машину, мило… Вже надворі звечоріло.

Сів Микола,д ума думку: - А чи все поклав у сумку?

 1.Чи правильно зробив хлопчик? А що треба класти в портфель?       (Діти відповідають) ГРА « МІКРОФОН»

Я впевнена, що в ваших портфелях не буде зайвих речей!

 

2. Відгадайте «З якої це казки?»

    «… А півник тим часом замісив тісто, приніс дрова, розпалив у печі, а   мишенята танцюють та в ігри граються…» («Колосок»)

     «… Кізонько моя мила, Кізонько  моя люба, чи пила, чи ти їла? …» («Коза-Дереза»)

«… Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю…» ( «Колобок»)

«… От Котик почув Півника, прибіг, забрав його у Лисички і поніс додому…» («Котик та Півник»)    

   «…Я Мишка - шкряботушка, Жабка – скрекотушка, Зайчик – побігайчик. А ти хто така?..»(«Рукавичка»)

Молодці! Добре виконали завдання!

       Я  знаю, що дехто з вас вже вміє читати! Допоможіть літерам «Р, О, З, П»   знайти свої слова. (На дошці слова:  ручка, олівець, зошит, портфель і книга без перших літер.)

Кожне слово є відгадкою  до загадок, які я вам зараз загадаю.

  Додаток3.    Пам’ятка  майбутнього  першокласника

1. Вставати треба кожен раз, коли учитель входить в клас.

2. Спитає вчитель, треба встать.  Дозволить сісти – тихо сядь.

3. Сказати хочеш  - не кричи, а тільки руку підніми.

4. У школі парту бережи і на парті не лежи.

5. Щоб урок пройшов не марно, сидіти треба рівно, гарно.

6. Не базікай на уроках, як папуга чи сорока.

7. Слухай вчителя уважно, на уроках не зівай, знання для себе здобувай.

doc
Додано
2 листопада 2023
Переглядів
303
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку