Звіт про проведення екскурсії до Дніпровського університету імені А. Нобеля
Вчитель: Мартем’янова Ілона Сергіївна
Клас: 10 клас КЗ СЗШ № 20 імені О. І Стовби
№
|
Дата, кількість год.
|
Місце, тема
|
Предмет
|
Результат
|
1
|
25.04.2019 р., 3 год.
|
м. Дніпро, Дніпровський університет імені А. Нобеля,
Проведення обласного турніру з менеджменту серед студентів та учнів 9-11 класів
|
Економіка
|
Фото, звіт
|
Тема: Менеджмент. Прийняття рішень. Поняття і види управлінських рішень.
Мета: учням уявити себе як суб’єкта управління, спрямувати сили на вирішення конкретної ситуації або проблеми , вміти виділяти стратегічні, адміністративні і оперативні рішення. Після завершення турніру провести екскурсію закладом, відвідати музей університету, ботанічний сад на базі університету та відвідати найдовшу набережну Європи, що розташувалася на Січеславській Набережній м. Дніпра.
Обладнання: ватмани, кольорові олівці, маркери, смартфони з функцією читання QR-кодів.
Хід екскурсії
-
Знайомство з організаторами турніру (проректор – Глуха Анна Яківна) та екскурсії та командами по змаганням (студенти І курсу напрямів «Менеджмент» та «Туризм»).
-
Початок змагання – метод «Мозковий штурм» (складання нестандартних задач для незвичайних предметів, таких як коробок зі скріпками, гітара, ракетка для гри у теніс та футбольний м’яч)
-
За допомогою жеребкування, вибір карт-квестів по станціям закладу.
-
Станція 1 – ребуси на управлінську тематику.
-
Станція 2. – кросворди на тему «Ланцюжок прийняття рішень».
-
Станція 3 – «Управлінська шибениця», екскурс по поняттям з менеджменту.
-
Станція 4 – «Інформаційна», за допомогою ідентифікації QR-кодів визначення провідних компаній на економічному ринку України та світу.
-
Оголошення результатів (клас КЗ СЗШ № 20 імені О. І Стовби – 38 балів із 40, студенти напрямів «Туризм» та «Менеджмент» - по 36 балів.
-
Нагородження переможців
-
Екскурсія по закладу.
-
Музей університету. При музеї працюють кіноклуб, молодіжний дискусійний клуб, краєзнавчий куточок та літературна гостьова
-
В архівах музею створена нова експозиція «Планета Альфреда Нобеля», яка має окремі розділи.
-
Музей історії університету має логічну структурну будову (9 стендів, 8 вітрин, 2 тематичні відкриті шафи, гербована ніша та капличка Св. Тетяни. Музей має відео та комп’ютерне обладнання для зберігання фонду
-
Перші 4 розділи експозиції «Освіта для життя» розповідає про історію відкриття нового навчального закладу недержавної форми власності, про напрями підготовки бакалаврів, магістрів.
-
П’ятий розділ присвячений життю студентів: участь студентів у науково-практичних конференціях, олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях, у громадському життя і університету, міста, у культурно-розважальних заходах.
-
Шостий розділ експозиції представляє наукові школи закладу, розповідає про кафедри, значну науково-дослідну та науково-методичну роботу, про аспірантуру, докторантуру, захист кандидатських і докторських дисертацій. У цьому розділі відвідувачів інформують про міжнародну діяльність ЗВО, участь у багато численних міжнародних конференціях за кордоном (Автрія, Греція, Іспанія, Нідерланди, Німеччина, Польща, Словаччина, Швейцарія тощо), у приєднанні до Великої Хартії університетів у 2007 р., про прийняття ректора Б. І. Холода (з яким також познайомились наші учні) до складу членів Європейського клубу ректорів.
-
Щоденно у музеї проводяться екскурсії, зустрічі, виставки та безліч інших заходів.
-
Ботанічний сад при університеті. У саду вирощуються екзотичні для нашого клімату види: магнолії, дерево гінкго, карликові берези. болгарські троянди,рододендрони, деревовидні піони тощо.
-
Прогулянка найдовшою набережною Європи. Вона простягається вздовж правого берега Дніпра майже на 30 км від житлового масиву «Парус» до Південного моста.
12.1. Учні під час пішої прогулянки побачили Мерефо-Херсонський міст (найбільший арочний міст у Європі та єдиний з криволінійною конструкцією, а також перший у світі, збудований із залізобетону .
12.2. Далі попрямували до найдовшого та найвищих будинків. Перший зовні нагадує Велику Китайську стіну, тому і назву отримав відповідну – «Китайка». Найвищі будівлі – 28-поверхові башти-близнюки.
12.3. Далі нас зустріла скульптура «Юність Дніпра», що зображує сцену зі святкування Івана Купала – троє дівчат із вінками в руках.
Підсумки: а потім нас чекала мандрівка додому…