«Звук [п], букви Пп. Звуки [т], [т΄], букви Тт. Українська народна казка «Колобок».

Про матеріал
Тип уроку: комбінований. Обладнання: текст народної казки «Колобок» та фонограма ,презентація казки,презентація словникових слів, роздатковий матеріал для тесту, таблиці, картки з завданням для роботи в групах, ілюстрації з зображенням героїв казки, комп’ютер, проектор, екран.
Перегляд файлу

Управління освіти адміністрації

Холодногірського району Харківської міської Ради

Харківська гімназія № 152

                    Харківської міської ради Харківської області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Звук [п], букви Пп. Звуки [т], [т΄], букви Тт.                Українська народна казка «Колобок».

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                       Підготувала

вчитель початкових класів

вищої категорії

методист

Бацула Наталія Володимирівна

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета: формувати комунікативну компетентність через розвиток мовлення учнів, самоосвітню компетентність – через самостійну роботу, інформаційну – через використання комп’ютера на уроці, компетентність продуктивної творчої діяльності – через використання творчих завдань, соціальну – через роботу в малих групах; виховувати в учнів прагнення до добра, порядності, любов до рідної мови.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: текст народної казки «Колобок» та фонограма ,презентація казки,презентація словникових слів, роздатковий матеріал для  тесту, таблиці, картки з завданням для роботи в групах, ілюстрації з  зображенням героїв казки, комп’ютер, проектор, екран.

Хід уроку

І. Організація класу.

Вчитель.

Дорогі діти! В наш клас завітали гості щирі, привітайтесь з ними.

Д І Т И:Ми вам раді, люди добрі,

І вітаємо щиро вас.

І запрошуємо ласкаво

       На урок читання в клас.

Вчитель: Діти, погляньте один на одного, посміхніться, доторкніться долоньками, побажайте успіхів. Розпочнемо наш урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Мотивація діяльності.

 Бесіда.

А хто із вас любить читати? Чому?

А що ви любите читати?

А де ви їх чули? Бачили?

Щоб бути актором, що треба вміти?

(1.Знати букви.

2.Вміти читати.

3.Висловлювати грамотно свої думки.

4.Вміти спілкуватися з людьми.

5.Вміти працювати з інформацією.)

Щоб відчути себе справжніми дикторами, телеведучими, будемо працювати за всіма акторськими правилами. Вони повинні багато читати, швидко орієнтуватися у текстах, чітко і виразно промовляти слова, адже по телебаченню вас не тільки бачать, але й чують. Тож проведемо мовну розминку.

2. Мовленнєва розминка (розвиток мовно-слухової уваги, пам’яті).

1) Заспівайте пісеньку «Алфавіт».

Згадаємо алфавіт.

2) Заповни порожні клітинки в будиночку «Алфавіт».

Перевіримо вашу увагу і пам'ять. Які букви загубилися?

3)Побудуй звукову модель слів.

А які слова можно підібрати на ці букви, щоб бути гарним телеведучим?

ТАЛАНТ        ПРАЦЯ

Що спільного в цих звуках? (тверді, приголосні, глухі)

Отже добре чуєте і вмієте їх аналізувати.

А як звуки треба вимовляти? (правильно, чітко)

А для цього актори виконують дуже багато вправ.

І ми з вами зараз це зробимо.

4)Прочитай склади спочатку повільно, як повзе черепаха, а потім швидко, як скрекоче сорока.

Актори ще займаються співом…

Заспівай склади на мелодію «Пісеньки про коника-стрибунця».

Чому вчить ці вправи?(Швидкість,дикція).

ІІІ.Визначення теми і мети уроку.

Ми добре попрацювали. Телеведучому треба вміти отримувати інформацію, відтворювати її…

Потренуємось…

1.Виконай вправу «Фотоапарат».

Казка- це народний або літературний твір про вигадані , часто фантастичні події.

Сьогодні ми завітаємо у чарівний світ казки та потренуємось працювати з текстом ( інформацією).

Відповівши на мої питання  ви дізнаєтесь головного героя і назву казки.

2. Визначення теми уроку.Вправа «П’ятірка».

5. Герой української народної казки.

 4. Цей герой : ні тварина, ні людина.

3. Кругленький, смачненький, балакучий.

2. Тваринам співав  пісню.

1. Його зїла лисичка.

Вчитель.

Правильно, це українська народна казка «Колобок», яку люблять усі, від маленьких діточок до стареньких дідусів і бабусь, що залюбки читають її своїм внукам і правнукам.

3. Фізкультхвилинка «Колобок».

 Щоб робота була плідною, треба відпочити…

ІV.Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

1.Словникова робота (слайди).Презентація.

Вчитель: У цій казці вам зустрінуться незнайомі слова .Увага на екран.

Хижка – комора.

Засік – відгороджене місце в коморі або скриня для зберігання зерна, борошна.

Призьба – невисокий земляний насип уздовж стін хати знадвору.

  

 

 

2.Вправа «Вмикаємо телевізор»

(джерело https://www.youtube.com/watch?v=QW_AqHbCYok)

Телеведучому також треба бути і актором.

Діти, зараз ми будемо читати казку вголос, але перед цим давайте поміркуємо, яким тоном ви будете промовляти слова кожного персонажа?

  • Слова зайчика – тоненьким та тихеньким голосом, бо він маленький та беззахисний.
  • Слова лисички – з хитринкою; слова вовка та ведмедя – голосно, трішки грізно, бо вони великі та страшні.
  • А слова Колобка? Так, вірно, весело і хвалькувато.

Вчитель: Любі діти, уважно послухайте українську народну казку «Колобок» та читайте разом з диктором.(Звучить фонограма).

3.Тест  «Як запам’ятали казку». Робота в парах.

Вчитель.

Наскільки ви були уважними під час слухання казки, покаже тест.

                               Тест (+, -)

  1. Дід попросив бабу спекти батона.(-)
  2. Першим колобок зустрів їжачка .(-)
  3. При зустрічі колобок усім звірям співав пісеньку .(+)
  4. Останнім, кого побачив колобок, була лисичка .(-)

5 . Колобка зїли дід та баба. (-)

Взаємоперевірка тесту.

4.Фізкультхвилинка для очей.

Молодці. Я запрошую вас відпочити. Оченята повинні відпочити. Встаньте. Не рухайтесь.Уважно слідкуйте оченятами за колобком.

5.Робота в групах.

Молодці. Потренуємо тепер вміння спілкуватися та доводити свою думку.

Зараз, діти, будемо працювати в групах. Вам потрібно підібрати слова до свого героя казки.

1 група «Колобок»

2 група «Заєць»

3 група «Вовк»

4 група «Ведмідь»

5 група «Лисиця»

Слова для характеристики:

Хитра, підступна, спритна….

Жорстокий, жадібний, злий…

Сильний, незграбний, вайлуватий…

Боязкий, слабкий, несміливий…

Веселий, хвальковитий, неслухняний, неввічливий, довірливий…

Перевірка.

Групи зачитують, які ознаки дібрали до казкових героїв.

 

V.Закріплення та осмислення нових знань.

1. Гра «Ми – актори».

 Читання казки учнями (за опорними малюнками).

 А зараз будемо вчитися озвучувати текст за підказками, зіграємо казку «Колобок».

Увага! До нас завітали юні актори ( інсценізація останньої частини).

2. Казкова задача .

 А чому так сталося, що колобка  в нашій казці не з’їли?

Чи треба нам в житті бути обережними з незнайомими людьми?

Давайте з вами пофантазуємо і придумаємо, як зробити так, щоб лисичка не з’їла Колобка, і він залишився неушкодженим.

Варіанти.

  • Не спекти Колобка.
  • Спекти довгий, великий, щоб не помістився в роті лисички.
  • Сісти не на ніс, не на язик, а на голову.

V І. Підсумок уроку.

А яку професію сьогодні опановували?

Щоб бути актором, що треба вміти?

Над якою казкою ми працювали на уроці?

Гарну роботу акторів нагороджують оплесками…

Ви- молодці!!!

 

doc
Додано
27 липня 2019
Переглядів
633
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку