2 клас. Літературне читання . Тема. Леся Воронина «Слон Ґудзик і вогняна квітка» (скорочено)

Про матеріал

Мета : ознайомити учнів з українською сучасною письменницею, її творчістю; працювати над розвитком зв'язного мовлення, виразністю читання, активізувати читацьку пам'ять, розвивати спостережливість та вміння аналізувати; вчити учнів характеризувати дійових осіб твору; виховувати любов до тварин, вміння дружити.

Перегляд файлу

                                                     2 клас.  Літературне читання

                                                                     Урок № 37

Тема. Леся Воронина «Слон Ґудзик і вогняна квітка» (скорочено)

Мета : ознайомити учнів з українською сучасною письменницею, її творчістю; працювати над розвитком

зв’язного мовлення, виразністю читання, активізувати читацьку пам’ять, розвивати спостережливість та

вміння аналізувати; вчити учнів характеризувати дійових осіб твору; виховувати любов до тварин, вміння

дружити.

Тип уроку. Урок формування знань, умінь та навичок

Обладнання. Підручники, зошити з читання з друкованою основою, завдання з розвитку навичок читання   за методикою В.Едігея. портрет письменниці, збірки казок, малюнки учнів, маски казкових героїв, мультимедійна презентація.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. ПЕРЕВІРКА ГОТОВНОСТІ УЧНІВ ДО УРОКУ. СТВОРЕННЯ ВІДПОВІДНОЇ ЕМОЦІЙНОЇ АТМОСФЕРИ.


Встали всі рівненько, підтягнулись.

Один одному щиро всміхнулись.

На урок старання не забудьте взяти

Тож починаймо добре працювати.


II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

  1. Вправи на розвиток дихання («Пір’їнка», «Кольорова стрічка»)
  2. Читання текстів за методикою В. Едігея.

ІІ.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

-Сьогодні ми поговоримо про українську літературну казку.

Яку казку називають літературною? Казки яких авторів ми читали?


Існує книг багато на землі,

Вони цікаві, мудрі і повчальні.

Та кожен з нас, дорослий чи малий

Казки читає – дуже вони гарні.


- Сьогодні ми поговоримо про сучасну  українську письменницю Лесю Вороніну і опрацюємо її казку  «Слон на ім’я Ґудзик».

ІІІ. СПРИЙМАННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ МАТЕРІАЛУ УРОКУ.

1.Повідомлення вчителя про життєвий та творчий шлях Леся Ворониної з використанням відео (Розповідь авторки про свої книги).

Картинки по запросу книги л. ВороніноїЛеся Воронина (21.03.1955, Київ) – письменниця, журналістка, перекладачка. Народилася в Києві. Навчаючись у школі, зацікавилася українським фольклором, співала у хорі «Гомін», а також захопилася східними двобоями та йогою. 1972 р. вступила на заочне відділення філологічного факультету Київського держуніверситету ім. Т. Г. Шевченка, який закінчила 1979 р.

За роки навчання встигла попрацювати кур’єром у Спілці письменників України, лаборантом у школі, електромонтером на деревообробному комбінаті, екскурсоводом у Музеї народної архітектури та побуту в Пирогово та на багатьох інших роботах. Мандрувала Україною (автостопом) та Польщею (на байдарках). 1987–1991 рр. – редактор відділу літератури та мистецтва журналу «Україна». З 1991 року працювала у дитячому журналі «Соняшник» (з 1992 до 2006 - головний редактор часопису). Нині – автор та ведуча програм на Радіо Культура. Член Спілки письменників України, член Асоціації Українських письменників. Пише для дітей.

Літературні псевдоніми: Гаврило Ґава, Ніна Ворон, Олена Вербна, Сестра Лесич. Перекладає з польської мови (твори Станіслава Лема, Славоміра Мрожека, Анни Ковальської, Анни Карвінської, Гелени Бехлерової та ін.)

2.Виставка книг Л.Вороніної

Леся Воронина написала багато захопливих цікавих книг для дітей. Завжди пишу про те, що цікаво мені і, сподіваюсь, дітям, – каже Леся Анастасіївна.

Картинки по запросу книги л. Вороніноїhttp://odb.km.ua/uploads/images/1(1).jpghttp://odb.km.ua/uploads/images/12(1).jpg 

Картинки по запросу книги л. ВороніноїКартинки по запросу книги л. ВороніноїКартинки по запросу книги л. ВороніноїЛеся Воронина - СЛОН НА ІМ Я ГУДЗИК

За суперцікаві та захоплюючі книги письменниця Леся Воронина стала лауреатом численних літературних конкурсів. Вже у 2004 році вона стала лауреатом Всеукраїнської акції “Книжка року” за книжку “Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру”. Скільки дітей із захопленням читають іронічні детективи, об'єднані у серію “Суперагент 000”: “У пащі крокодила”, “Пастка у підземеллі”, “Таємниця підводного міста”, “У залізних нетрях”, “Таємниця золотого кенгуру”. Герой цих повістей –  незламний суперагент 000 Гриць Мамай. Він перемагає найпідступніших ворогів, розплутує найзагадковіші злочини і рятує світ від неминучої загибелі, викривши міжнародну терористку бабусю Ніндзя. Кожна повість містить багато блискучого і дотепного гумору, іронії, тому вони цікаві і дорослому читачеві.

  1. Ознайомлення з книгою письменниці «Слон на ім’я Ґудзик»

Леся Воронина - СЛОН НА ІМ Я ГУДЗИКСлони бувають не лише в зоопарку! От Яся знайшла свого слоника... під кущем бузку. І був він не лише маленьким, а ще й дуже незвичайним. Таким, що вміє легко начарувати зиму – і забрати зі собою золотоволосу Ясю в різдвяну казку. А там засніжений ліс, заманюки, хлопчик Сень, добрий олень Мартин і крихітний слон на ім’я Ґудзик.

http://www.dovidka.biz.ua/wp-content/uploads/2015/02/slon-tsikava-informatsiya.jpg4.Цікаві факти про слона

Слони живуть стадами, де головною є найстарша слониха. Іншими словами, панує матріархат. Слони не залишають один одного в біді, вони не залишать малюка, який втратив матір. З масою трохи більше ніж 5 кг, мізки слона більше, ніж у будь-якої іншої наземної тварини. Їм властиво велика різноманітність емоцій і почуттів, включаючи горе,  грайливість, співчуття і самосвідомість. Вони чують музику і навіть можуть використовувати музичні інструменти, а також малювати. При зустрічі слони вітаються - потиснувши хоботи. Слони плавають добре, але не можуть стрибати, або бігти галопом. У них дійсно є тільки два варіанти ходи: прогулянка і більш швидка хода, яка подібна бігу.Найбільший офіційно «зареєстрований» слон мав вагу 12000 кг. Вага африканського слона може досягати 7,5 тонн. А висота в плечах - 4 м. Індійські слони на третину легші та досягають у висоту не більше 3 м.Через гігантські розміри слони довго шукають їжу. Дорослий слон може з’їсти 200 кілограмів трави, пагонів чагарників та листя за день. П’ють слони від 100 до 300 літрів на добу, залежно від температури навколо. І це тоді коли хобот цього велетня вміщує всього 7,5-8 літрів рідини. Через великий апетит зуби слона дуже швидко зношуються і змінюються не 2 рази як у людей, а 6 або 7 разів.Слони сплять стоячи, зібравшись разом у щільну групу; тільки слоненята лягають спати на землю. Живуть слони близько 70-80 років, а народжувати потомство можуть до 50 років. Найстарший зареєстрований слон прожив  82 роки.

  1. Робота над оповіданням Лесі Ворониної «Слон Ґудзик і вогняна квітка» (скорочено).
  1. Читання казки вчителем і сильнішими учнями
  2. Вибіркове читання казки «дощиком»

Фізкультхвилинка

ІУ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

1.Аналіз казки

Чому всі родичі та знайомі називали Ясю Золотою Дівчинкою? Від чийого імені ведеться розповідь у творі?  Завдяки чому з Ясею відбувалися загадкові події? Як автор описує слоника? На кого він був схожий? Знайди ці речення в тексті і прочитай. Яке незвичайне бажання було у Гудзика? Якими ти уявляєш героїв твору? Опиши їх і намалюй.

2.Читання казки в особах

IХ. Підсумок уроку

З’єднай прислів’я

Казки маленькі,                     як на світі жить.

Казка вчить                           а розуму в них багато.

- Що найбільше сподобалось вам у цій казці?Чому Яся не хотіла щоб слоник пішов? Якщо тебе зацікавив уривок з казки Л. Вороніної, знайди цю книгу у бібліотеці або попроси почитати у друзів.

Х. Домашнє завдання

Познайомся з іншими творами  письменниці Лесі Ворониної та підготувати презентацію цих книг.


 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Невзорова Світлана Валентинівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
30 грудня 2018
Переглядів
4943
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку