Тема: |
Роби добро – воно добром вернеться. Т.Коломієць «Чоловічки», Л.Мовчун «Загадки», Н.Хаткіна «Веселі римики» |
Мета: |
Поглибити знання учнів про життя і творчість Т. Коломієць, вчити дітей правильно, виразно читати, аналізувати твір за змістом, зв’язно висловлювати свої думки, робити узагальнення, розвивати уміння логічно розповідати, відшуковувати описи, роздуми; добирати правильно рими, виховувати бажання вивчати рідну мову. |
Обладнання: |
Складова таблиця, таблиця із записом вірша з пропущеними буквами, ілюстрації виробів із жолудів, перелік запитань на таблиці. |
Хід уроку
І. Організація класу
Доброго ранку! – для всіх побажання.
От і настала пора для читання.
ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань
1. Читання вірша з пропущеними буквами
Ж.в.м в кр..н. к.зк., Живем в країні казки,
Ч.р.вн.й св..т д.вк.л. Чарівний світ довкола.
Кр.г.вс. м.. д.ш. Кругом все має душу.
Н.в. в.дкр.. шк.л. Нове відкриє школа.
2. Гра «Склади слова»
Сті ні
чаш ки
бі лий
ряс ні
квіт ки
3. Робота над віршем «Біб-бобище». Дібрати риму.
Жив у торбі на стіні
На самісінькому … (дні)
Біб-бобище, мідяний лобище.
Потім з чашки воду пив,
Білий пагінець … (пустив)
У пухку ріллю … (упав) –
Стебельцем зеленим … (став).
Колихав рясні квітки,
Пов’язав тугі … (стручки).
Недарма його садив –
Сто бобів мені родив
Біб-бобище, мідяний …. (лобище).
4. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
1. Повідомлення про Тамару Коломієць.
Т.Коломієць народилася в 1935 році. Мама тяжко працювала. Вихованням дівчинки займалася бабуся. Бабуся була релігійною, прислухалася до народної мудрості. Ці риси вона передала внучці. Неписьменна баба Ганна знала напам’ять майже весь «Кобзар» і часто його цитувала.
2. Відгадування загадки.
Живе один батько й тисячі синів.
Всім шапки справляє,
А собі не має. (Дуб і жолуді)
3. Робота з ілюстрацій ним матеріалом.
IV. Мотивація пізнавальної діяльності
РОБИ |
ДОБРО |
ВОНО |
ДОБРОМ |
ВЕРНЕТЬСЯ |
V. Сприймання нового матеріалу, його усвідомлення
1. Виразне читання вірша учителем.
2. Словникова робота
Круглі щічки
загорілі шапочки
пружинки білочубий
хлопчисько ніжки
3. Аналіз змісту вірша після повторного перечитування.
4. Характеристика героїв за ілюстрацією.
5. Вправа «Робота в парах»
ДОБРЕ |
ПОГАНО |
|
|
Зачитування парами своїх таблиць.
6. Фізкультхвилинка.
Стій рівненько, опустивши руки,
Прямо спину й голову тримай.
Повторюй рухи за мною.
(Виконання різних вправ).
7. Гра «Живий предмет»
8. Опрацювання загадок Лесі Мовчун.
9. Робота над «Веселими римиками» Н.Хаткіної
10. Вправа «Закінчи рядок»
А в наших лісах вона просто … (Лисиця)
Всю капусту з’їли … (Густ)
А голки – у … (Їжака)
Дзьоб маленький у … (Синички)
На небі мерехтять … (Зірки)
11. Вправа «Віднови рядки вірша»
Чогось мені не весело (1)
Він дивиться розумно (4)
Але мені з ним сумно (3)
Хоч маю дома песика (2)
VI. Підсумок уроку
1. Читання вірша
Не залежить доброта від росту,
Не залежить доброта від віку
Доброта з роками не старіє,
Доброта, як сонце гріє!
2. Вправа «Незакінчене речення»
VIІ. Домашнє завдання
Виразно читати. Спробувати продовжити діалог дівчинки з чоловічками.