Авторська розробка фрагменту уроку (ранкова зустріч) з ЯДС з використанням діяльнісного підходу«Як нам стати класною спільнотою?» (до тематичного тижня «Мій клас»)
Авторська розробка фрагменту уроку (ранкова зустріч) з ЯДС з використанням діяльнісного підходу
«Як нам стати класною спільнотою?»
(до тематичного тижня «Мій клас»)
Мета:
формувати навички: активного слухання в умовах усного спілкування; лічби об’єктів навколишнього світу; навички самостійно виготовляти виріб із застосуванням знайомих технологічних операцій із матеріалами, дотримувати безпечних прийомів праці під час використання інструментів;
розвивати мовлення, мислення;
навчати взаємодії в парах та групах;
виховувати почуття взаєморозуміння, поваги до однокласників, толерантності;
Проблемне/дослідницьке запитання: Як стати класною спільнотою, дружнім класом?
Освітні галузі: мовно-літературна, математична, мистецька, громадянська, технологічна, здоров’язбережувальна.
Хід уроку
1. Ранкова зустріч. Вітання.
Вчитель. Я рада вас вітати на ранковій зустрічі!
Встаньте в коло уся дітвора
Дружно за ручки візьміться,
Один одному всміхніться,
В колі будемо займатись,
Не сваритись і ображатись.
Ми , розумні малюки,
Навчаємось залюбки.
Ротик звуки вимовляє,
Язичок не поспішає.
Очки звикли придивлятись,
Вушка звикли прислухатись,
Ручки гарно попрацюють,
Ніжки гарно потанцюють
Друзі ми і ти , і я –
Разом всі – одна сім’я»
1.2. Гра « Я іду шукати друга»
Я іду шукати друга (2 рази)
Зупинились, подивились
І руками притулились.
Я іду шукати друга (2 рази)
Зупинились, подивились
І ногами притулились.
Я іду шукати друга (2 рази)
Зупинились, подивились
І щічками притулились.
2. Щоденні новини
Вправа « Погода»
3. Групове заняття
3.1. Дітки і вчителька сідають на килимок по колу.
-Діти, а з ким ми йшли шукати друга?
-А ви знаєте що таке спільнота? ( це означає, що в нас має бути щось спільне – завдання, які ми виконуємо, вчителька, друзі, спільна класна кімната…)
-Чи можна наш клас назвати спільнотою?
-Чому ви так думаєте?
-Класна спільнота –це не лише спільнота нашого класу, а ще й гарна , весела спільнота.
-Які роботи в класі ви виконуєте разом?
-Що потрібно для того, аби робота була успішною? (Діяти разом.)
3.2. Пантоміма-загадка «Наші спільні вподобання»
1. Діти стають в коло. Кожна дитина по черзі називає своє ім’я і жестами, мімікою зображає улюблене заняття (малювання, плавання, читання, гра на музичному інструменті, мандри тощо).
2. Об’єднання дітей у групи за улюбленими заняттями.
3. Завдання у групі: полічити кількість дітей, скільки хлопчиків, скільки дівчат, порівняти кого більше і на скільки?
Висновок, що ми різні, маємо свої вподобання, але творимо спільноту, і від нашого розмаїття спільнота сильніша.
4. Обмін інформацією.
4.1.Перегляд та обговорення мультфільму (продемонструвати, як допомагають дружба і злагода у роботі).
Перегляньте відео «Ріпка» (4:48 хв.)
-Хто посадив ріпку?
-Хто допомагав її витягнути?
-Що було головною умовою успіху?
-Чи трапляються подібні ситуації у вашому класі? Наведіть приклади таких ситуацій.
-Як ви розумієте вислів : «Один за всіх і всі за одного»
5. Фізкультхвилинка.
6. Групова робота
6.1. Виготовлення яблучка з кольорового паперу.
6.2. Створення композиції «Спільнота 1-Б класу», де кожне яблучко (виготовлене власноруч) символізує дитину в класі
7. Рефлексія
7.1. Вправа «Класна спільнота»
Зачитайте твердження, якщо учні згодні з ним, то плескають у долоні, якщо ні – тупотять ногами.
Класна спільнота- це жадібні та жорстокі відносини .
Класна спільнота- це дружній та веселий колектив.
Класна спільнота- це діти у яких немає спільних інтересів.
Класна спільнота- це учні які навчаються в одному класі.
Класна спільнота- це коли ви щось робите разом і допомагаєте один одному.
Підсумок: « Молодці! Ви добре знаєте, як стати класною спільнотою »
-А тепер станьте в коло, візьміться за руки і разом скажіть: «Ми-дружній клас, ми-молодці!»
Закінчення заняття оплесками.