Тема: Овочі і фрукти

Про матеріал
Тема: Овочі і фрукти Мета: Навчити дітей розрізняти овочі та фрукти, вчити порівнювати; розвивати мовлення,увагу, мислення, пам’ять, пізнавальну діяльність учня; корегувати недоліки зв’язного мовлення; виховувати прагнення бути активним під час роботи, бережливе ставлення до навколишнього середовища.
Перегляд файлу

Тема: Овочі і фрукти

Мета: Навчити дітей розрізняти овочі та фрукти, вчити порівнювати; розвивати мовлення,увагу, мислення, пам’ять, пізнавальну діяльність учня; корегувати недоліки зв’язного мовлення; виховувати прагнення бути активним під час роботи, бережливе ставлення до навколишнього середовища.

Обладнання: Дидактичний та ілюстративний матеріали з теми уроку, картки завдань, «Лєго».

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.

Організація

Навчально-пізнавальної

Діяльності здобувачів освіти

I Фаза виклику

1.Організаційний момент. Ранкове коло. Вправа «Доброго ранку очки»

2.Вправа «Мій настрій»

-Діти, а тепер посміхніться одне одному, подаруйте свою посмішку нашим гостям і тихенько сідайте за парти.

     Н уроці ми повинні працювати чітко і злагоджено. А тому згадаймо правила, яких ми завжди дотримуємо на уроках:

  1. «правило піднятої руки».
  2. Вміння слухати інших.
  3. Працювати активно.

-Вірю в те, що кожен із вас дізнається багато нового і цікавого на сьогоднішньому уроці. Бажаю гарного настрою.

4.Вправа «Синоптична хвилинка»

Скажіть:

-Який сьогодні день?

-Яке число?

-Який місяць?

-Чи були опади зранку?

-Яка пора року настала?

-Які зміни в природі ви помітили?

-Як можна зрозуміти, що настала весна?

             Робота за картиною «Весна»

-Що зображено на картині?

-Де сидить горобчик?

-Якого кольору квіти на гілочці?

-Яка пора року зображена на картині?

-По чому це видно?

-Діти, ви чули хтось стукає в двері? (відповідь дітей)

-Ой, діти, хто це тут від ляку тремтить? (зайчик)

-Чого він переляканий?

-Напевно його хтось наздоганяє. Врятуємо його?

-Дозволимо зайчику бути присутнім на нашому уроці?

-Діти, наш гість-зайчик напевно дуже зголоднів, бігаючи по полям, садочкам. А щоб дізнатися, що він полюбляє їсти ми дізнаємось коли відгадаємо загадки.

*Артикуляційна гімнастика. Дихальна гімнастика.

-А щоб гарно і правильно розмовляти впродовж нашого уроку, нам потрібно розім’яти наш язичок.

Відгадування загадок

1.Коса на дворі, а панна в коморі? (морква)

-Найдіть малюнок, де зображена морква і повішайте на дошку.

2.В полі хороше мені

 зеленіти навесні.

 Чим же я-не молодець?

Маю диво-корінець,

Все про нього дбаю,

Цукор відкладаю .(буряк)

-Найдіть малюнок, де зображено буряк і повішайте на дошку.

3.Сидить баба, одягнулась,

В сто сорочках загорнулась,

Ціле літо достигає,

До нас у борщик поспішає.(капуста)

-Знайдіть малюнок, де зображено капуста і повішайте на дошку.

4.Соковите, червоненьке

Круглобоке, солоденьке.(яблуко)

-Знайдіть малюнок, де зображено яблуко і повішайте на дошку.

Молодці!

Повідомлення теми уроку

-Отже, ви напевно здогадалися, що тема нашого уроку «Овочі й фрукти».

II Фаза осмислення

1.Пояснення матеріалу.

а)вступна бесіда вчителя

-Діти, щось наш зайчик все одно тремтить. Мабуть не всі овочі та фрукти, які він полюбляє, ми назвали. Отже. Давайте виправлятись.

Тлумачення слова «Фрукти та овочі.

-Діти, у вас на партах лежать малюночки із зображенням овочів і фруктів.

Тлумачення слова «Фрукти та овочі»

Фрукти- це їстивні плоди деяких дерев і кущів.

Овочі- це плоди городніх рослин, які можна їсти.

           Гра «Обведення»

Ваше завдання обвести червоним олівцем овочі а зеленим фрукти.

Молодці!

-Діти, скажіть, а де збирають фрукти?(у садочку).

-Давайте і ми сходимо у садочок за фруктами для зайчика.

*Руханка «Сад»

В сад фруктовий ми підемо,

Багато фруктів наберемо

Яблуко, груша, вишня і слива,

Лимон, апельсин, абрикос і малина.

Молодці! Сідайте тихенько.

Які за кольором бувають фрукти й овочі?

     Гра «Лєго»

-Які за формою бувають фрукти й овочі?

Дидактична гра  «Відшукай пару»

-Які за смаком бувають фрукти і овочі?

Гра «Відгадай за смакм»

-Діти, наш зайчик коли біг перемішав всі овочі і фрукти, давайте наведемо їм лад.

Гра «Килимок»

-Діти, а де збирають овочі?(на городі).

-Молодці

Гра «Знайди помилку

-Яблуко росте на городі...

-Слива росте на городі…

-Картопля росте на дереві…

-Цибуля росте на городі…

-Огірок росте на кущу…

-Груша росте на городі…

    Узагальнення

Гра «Тарілочки» (на одну тарілочку скласти овочі,  на другу фрукти)

Малюнки фруктів- слива….

Овочі це-огірок…

III Фаза рефлексії

-Розкажіть зайчику, що нового ви дізналися сьогодні на уроці?

-Що сподобалося?

-Діти, сьогодні ви були старанними, активними. Молодці. Я була дуже вами задоволена.

 

 

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
11 березня
Переглядів
71
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку