Банки та їх роль в економіці

Про матеріал
Банки та їх роль в економіці. Банк- (від італ. banco - лава) — кредитно-фінансова установа, яка зберігає кошти і капіталовкладення, надає кредити та здійснює послуги по фінансовим операціям.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Банки та їх роль в економіці

Номер слайду 2

Банк- (від італ. banco - лава) — кредитно-фінансова установа, яка зберігає кошти і капіталовкладення, надає кредити та здійснює послуги по фінансовим операціям.

Номер слайду 3

Види банків

Номер слайду 4

Виділяють такі банки: Емісні (центральні) - банки, які за розпорядженням уряду проводять емісію грошей, зберігають обов'язковий резерв інших банків і надають їм кредит у разі потреби.

Номер слайду 5

Комерційні банки (депозитні) - банки, які здійснюють функції кредитування промислових, торгових та інших підприємств, переважно за рахунок грошових коштів (у вигляді кладень (депозитів)).

Номер слайду 6

Експортні банки - спеціалізуються на операціях, пов'язаних із зовнішньою діяльністю.Іпотечні банки - спеціалізуються на наданні довгострокових позик під заставу нерухомості.

Номер слайду 7

Ощадні банки - кредитні установи, як виконують функції ощадних кас.Інноваційні банки - спеціалізуються на фінансуванні інноваційних проектів шляхом придбання відповідних акцій, а також шляхом розміщення облігаційної позики.

Номер слайду 8

Державний банк - фінансовий заклад, який входить до системи центрального банку країни і контролює грошовий обіг. Крім того існують міжнародні кредитні організації - Європейський банк реконструкцій та розвитку, Група світового банку. Банк міжнародних Розрахунків (БМР) тощо.

Номер слайду 9

Функції банків(взагалі)

Номер слайду 10

На сьогоднішній день банки виконують 3 основних функції:

Номер слайду 11

1. Залучення коштів

Номер слайду 12

2. Розміщення залучених коштів

Номер слайду 13

3. проведення розрахунків

Номер слайду 14

Банківська система

Номер слайду 15

Банківська система-це сукупність різних видів національних банків і кредитних установ, що діють в рамках загального грошово-кредитного механізм.

Номер слайду 16

Банківська система України складається з Національного банку України та інших банків, а також філій іноземних банків, що створені і діють на території України відповідно до положень закону «Про банки і банківську діяльність».

Номер слайду 17

Схема

Номер слайду 18

НБУНаціональний банк України

Номер слайду 19

Націона́льний банк Украї́ни (скороч. НБУ) є особливим центральним органом державного управління, його емісійним центром, проводить єдину державну політику в галузі грошового обігу, кредиту, зміцнення грошової одиниці України - гривні

Номер слайду 20

Основні відомості: Штаб-квартира - Київ, Україна. Дата заснування - 1991 Президент - Арбузов Сергій Геннадійович. Валюта - Українська гривня. Резерви - $38,205 млрд (станом на 09.2011)

Номер слайду 21

Національний банк України

Номер слайду 22

Основна функція:

Номер слайду 23

Відповідно до Конституції України основною функцією Національного банку є забезпечення стабільності грошової одиниці України. На виконання своєї основної функції Національний банк сприяє дотриманню стабільності банківської системи, а також, у межах своїх повноважень, - цінової стабільності.

Номер слайду 24

Дякую за увагу!!!

pptx
Додано
28 жовтня
Переглядів
21
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку