Бесіда:
«Гаджети в житті школяра: за та проти»
Мета проведення виховної години:
Завдання виховної години:
Навчальні:
Розвивальні:
Виховні:
Обладнання: ноутбук, мультимедійний проектор, проекційний екран.
Хід виховної години
Епіграф: Тридцять років тому комп'ютери були на роботі, потім вони з'явилися у нас вдома, а тепер - у нас в кишенях. Їм залишилося тільки забратися всередину нас. Сем Вінсент
Вступне слово педагога. Добрий день, шановні учні та колеги ! Сьогодні на нашому заході ми з вами поговорими про технічні пристрої, які давно увійшли в наше життя і без яких ми вже не уявляємо свого повсякдення. Разом з учнями нашого підрозділу ми підготовуали цікавий матеріал і спробуємо розібратися хто вони, «сучасні гаджети», друзі чи вороги.
Спочатку давайте розглянемо, що означає термін «Гаджет» (англ. Gadget - штуковина, пристосування, пристрій, дрібничка, прилад) - невеликий пристрій, призначений для полегшення і вдосконалення життя людини. Це - невеликі електронні пристрої, які за останні кілька років проникли мало не в усі сфери нашого життя. Вони чують, бачать, співають, розповідають, використовуються як аксесуари до персонального комп'ютера, смартфону або іншим пристосуванням. Новітні гаджети служать як для вирішення ділових питань, так і з метою розваги. Вони можуть працювати і як самостійні пристрої, і як додатки до різного устаткування.
В наші дні діти вперше торкаються до смартофона або планшету, ледь навчившись ходити, а сторінки в соціальних мережах вони створюють раніше, ніж йдуть в школу. На жаль, є фактом, що навчитися користуватися гаджетами дітям легше, ніж розвинути фізіологічні навички. За даними вчених, серед дітей від 2 до 5 років тільки кожен 10-й вміє зав'язувати шнурки, в той час, як кожен 5-й зможе запустити додаток в смартфоні.
У наш час дуже складно знайти підлітка, який би не користувався якимсь модним сучасним гаджетом – планшетом, смартфоном, айфоном, ігровою приставкою чи іншими «плодами цивілізації». Але чи замислювались ви, навіщо людині така кількість сучасної техніки і скільки часу вона витрачає на користування нею? Чому, заходячи до Інтернету «на 5 хвилин, щоб перевірити пошту», Ви проводите біля екрану усю ніч? А якщо зранку ви спитаєте себе «Що корисного я зробив за цей час?»,- якою буде ваша відповідь?
За результатами практичних досліджень психологи констатують, що сучасні підлітки не вміють жити без гаджетів. Вони звикли заповнювати ними увесь свій вільний час. Дуже часто, поринаючи у океан Всесвітньої Павутини, людина просто тікає від себе та від зовнішнього світу. Вона стає „віртуальною”, в неї з’являються такі ж „віртуальні” друзі, вона відправляється у „віртуальні” подорожі та створює „віртуальний” світ...Але при цьому реальне життя за вікном проходить повз неї...Психологи навіть говорять про появу нового виду залежності – гаджетоманія, або гаджет-залежність.
І так мою доповідь продовжить учень __________ з цікавими фактами про комп’ютер.
Учень 1
Комп’ютер став настільки звичним у нашому житті, що ми сприймаємо його як робочу конячку і мало замислюємося, скільки цікавостей пов’язано з нашим PC. Ми вирішили виправити це. Отже, цікаві факти про комп’ютери. |
|
1) У сучасного персонального комп’ютера в десять разівбільшепотужності, ніжсвого часу булопотрібно, щобзапустити і посадитилюдину на Місяць.
2) Щобпереглянутивсівідео, викладене на YouTube, користувачевінеобхідновитратитипонад 400 років.
3) Китайським геймерам заборонено грати в ігри, якіпропагуютьвбивства, – наприклад, в «GTA» або «Postal». Не шанують в Піднебесній і хакерів: їмзагрожуютьсерйознітюремнітерміни, а в 1998 році парочка зломщиківнавітьбулазасуджена до вищоїмірипокарання.
4) Хакерів, звичайно, не вартозахищати – злочинціінформаційного простору. Але також не забуваймопро себе коханих. Деякіакаунти, електронніадреси та іншіособистісторінкиінтернет-простору так і просяться, щобїхзламали! Найпопулярнішими паролями вважаютьсяцифри в зростаючомуабоспадаючому порядку, а також дата, місяць і рікнародження. Багатокористувачівнастількибезтурботні, щонавітьвводять у вікнах «логін» і «пароль» один і той же набірсимволів.
5) Паролем на комп'ютернісистеми в Пентагоні, щовідповідають за запуск ядерних ракет протягом 8-ми років, були 00000000.
6) Про те, чизможекомп’ютерназдогнати і перегнати нас за здібностями, ведетьсячималосуперечок. Але «людиною року» йоговжевизнавали: у 1982 роціцезробилипрацівники журналу “Time”.
7) Послуги, пов’язані з комп’ютерами, вважаютьсядужеприбутковимбізнесом. Принаймні, троє з шести багачів “збили” своїстатки на сфері IT.
8) Свято сисадмінавідзначають у багатьохкраїнах. Але тільки в Штатах він носить назву «День подяки системному адміністраторові».
9) Всуперечпоширенійдумці, комп’ютеринайчастішеламаються не від проблем в електричніймережі і не відшкідливихвірусів. Вони повинні «сказатиспасибі» своїм господарям,якіпроливаютьна клавіатуру чай, каву, газовану воду та іншінапої.
10) Якщоприйнятивсіemail-повідомлення, передані в світі, за 100%, то 94% з них припадає на спам.
11) Перший електронний лист відправив у 1971 році Рей Томлінсон – автор програми для обмінуповідомленнямиміжкомп’ютерами. Він же запропонуваввикористовувати значок @ для розділенняіменікористувача і комп’ютера.
12) Першіперсональнікомп’ютерималидужеобмеженийобсягпам’яті – всьогоблизько 16 кілобайт.
13) Комп’ютерник – таки не жіночапрофесія. У найбільшійсвітовій IT-корпорації – Microsoft – працюють 75% чоловіків і лише 25% жінок.
14) Перший маніпулятор, відомийсьогодні як комп'ютернамиша, з'явився на світ у 1969 році. Вінбувстворений і проводився з дерева.
15) Якщовраховуватизагальносвітовийобсяггрошовоїмаси, то лише 8% віднеїіснує в матеріальномувираженні, тобто на руках у вигляді банкнот і монет. Все інше - лишецифри на комп'ютері(Відеоролик «Еволюція комп’ютерів»).
Учень 2:
Мобільний телефон став одним ізвинаходівостанньогопівстоліття, якийнайбільшевплинув на життялюдства.
Ми для вас знайшли 10 цікавих та маловідомихфактів про цеймегапопулярнийпристрій:
1. Термін "смартфон" впершебув введений вобігкомпанієюEricsson в 2000 році для реклами нового телефону Ericsson R380s. ПристрійпрацювавпідуправліннямSymbian OS v5.1 і мавмонохромнийсенсорнийекранпідвідкидноюкришкою.
2. Продуктивність будь-якогосучасного смартфона, втомучислі і вашого, перевищуєсумарнупотужністьвсіхкомп'ютерів, використаних NASA для розрахунків і управліннявисадкоюлюдини на Місяць в рамках програми "Аполлон".
3. У Японії 90% телефоніввипускаються в корпусі, щозахищаєвідвологи, тому щояпонська молодь не розлучається з ними навіть у ванні і під душем.
4. Найуспішнішим телефоном у світі є Nokia 1100. З моменту йогопояви в 2003 роцібуло продано більше 250 мільйонівпристроїв, що є рекордом не тількисередмобілок, а й середелектронних гаджетів взагалі. Зараз модель знята з виробництва.
5. Відповідно до опублікованої у 2013 роцідоповіді ООН, число власниківмобільнихтелефонів значноперевищує число людей, щомають туалет. Шістьіз семи мільярдів людей маютьмобільнітелефони, але лише 4,5 мільярдиживуть в гіднихсанітарно-гігієнічнихумовах.
6. Метаннямобільнихтелефонів є популярним видом спорту у Фінляндії, Бельгії та деякихіншихкраїнах. На чемпіонатісвіту з цієїдисципліни, якийвідбувся у 2014 році, буввстановленийновийсвітовий рекорд — 110,42 метра.
7. Співробітник компанії Motorola Мартін Купер був першою людиною, який здійснив перший дзвінок по мобільному телефоні в 1973 році, перебуваючи на одній з вулиць Нью-Йорка. Кому ж він подзвонив якщо тоді майже ні в кого не було таких телефонів? - Подзвонив він своєму конкуренту ДжоелуЕнджелу з компанії AT&T, що була на той момент найбільшою у світі.
8. Єдиний час для всіхiPhone – 9:41. Цей час завжди показаний на всіхрекламних плакатах, у всіхрекламних роликах всіх моделей iPhone. Справа втому, щоранішеусіпрезентаціїпочиналися о 9:00 і тривали 40 хвилин. ПредстаникиAppleвкінціпоказуютьостанній слайд зісвоїм смартфоном, на дисплеїякого час збігаєтьсяізреальним.
9. iPhone – найприбутковіший продукт Apple
10. Незважаючи на те, щоiPhone – американський продукт, спецслужби США не дуже-то йомудовіряють. Попередній президент СполученихШтатів Барак Обама не користувався смартфонами цієї марки за рекомендацієюспівробітниківбезпеки, яківважалийогоопераційну систему вразливою для злому.
Педагог:
Дякую, за цікаву інформацію. А тепер давайте погоровримо про соціальні мережі…саме вони забирають у нас так багато часу.
Першою спробою створити таку мережу спілкування став ще 1995 року сайт classmates.com, який через обмаль реклами та фінансування невдовзі був закритий. Його автор так і сказав про своєдітище: "Просто цей сайт з'явивсязанадто рано".
Соціальнімережі, звісно, маютьсвій позитив. У них можназустрітиоднокласників та знайомих, навітьякщови "загубилися" багатороків тому. Знайти, здавалося, безнадійновтраченихдалекихродичів, своє перше кохання. Коли людинареєструється у соціальніймережі, спершувідчуваєлегкуейфорію — стількизнайомиходразу! Ми нібистворюємонавколо себе позитивнепсихологічне поле — коло підтримки, черпаємозвідтиновіресурси... Але, на жаль, більшістьіз нас ідеалізує он-лайндрузів і приписуєїмриси, якихнасправді вони не мають.
Одна з найголовніших небезпек соціальних мереж — упевненість тамтешніх завсідників у тому, що більшість їхніх віртуальних дій минаються без наслідків. У житті ми звикливідповідати за своївчинки, а тут — можна "підправити" підписчистертикоментар. У життіякщовжевисловився — то "підправити" свої слова важко. У соціальніймережіможнаназватися чужим іменем і поставити на профілі не свою фотографію.Однакпам'ятайте: будь-яка інформація, розміщена бодай для кількох людей, маєздатністьвипливати у найнесподіваніший момент. І навітьтоді, коли вицюінформаціювже стерли (Відеоролик «Безсоцмережний»).
Учень 3:
Плюси використання гаджетів:
1.Швидкий і легкий доступ до потрібної інформації. Раніше для того, щоб вивчити те чи інше питання потрібно було йти в бібліотеку або, в крайньому випадку, додому до комп'ютера, тепер же інтернет завжди під рукою;
2.Економія часу. Одна справа планувати якусь дію, а потім витрачати сили і час, щоб здійснити його, а інше - зробити це тут і зараз. За допомогою гаджетів;
3.Можливість розвиватись і вдосконалюватися. Включити навчальну лекцію, переглянути урок на ютубі, прочитати книгу можна скрізь і в будь-який момент. Це зручно для тих, хто по кілька годин на день витрачає на дорогу або що ще гірше, постійно застрягає в пробках.
4.Можливість зафіксувати певний момент. Сфотографувати або зняти на камеру. Зараз всі сучасні гаджети забезпечені вбудованою фотокамерою. Насправді це дуже зручно;
5.Швидка комунікація. Можливість в будь-який момент зв'язатися з потрібною людиною за допомогою і мобільного зв'язку, і інтернету позитивно впливає і на побудову ділових відносин і особистих.
Мінуси використання гаджетів:
Безсумнівно, смартфони, телефони, комп'ютери - це благо для людства. Вони надають нам допомогу в роботі та навчанні, роблять доступними різну інформацію і розваги. Але в той же час вони можуть стати небезпечною зброєю для самознищення. Виходом з цієї ситуації може стати лише розумний підхід до використання гаджетів. І не забувайте, що крім віртуального світу є справжній, з турботливими й люблячими батьками, з веселими друзями, чудовими пейзажами і захоплюючими подорожами! Нехай гаджети будуть корисною частиною вашого світу, а не заміняють вам його!!!
І наостанок я пропоную перглянути невеличкий відео кліп (Відеокліп «Areyoulostintheworldlikeme»).