Бібліотечний урок "Перші кроки до бібліотеки"

Про матеріал

Бібліотечний урок для учнів 1-х класів "Перші кроки до бібліотеки". Оглядова екскурсія до шкільної бібліотеки, знайомство з новими правилами поведінки у бібліотеці.

Перегляд файлу

 

УРОК 1

 

Бібліотечний урок «Перші кроки до бібліотеки»

1 клас (Слайд 1, 2)

Мета: знайомство дітей з бібліотекою, з  правилами поведінки у бібліотеці; залучення учнів до читання.

Обладнання: комп’ютер, проектор, презентація (Додаток 1), «Читацький квиток», пам’ятка для учнів «Правила поведінки у бібліотеці».

 

Хід уроку

 

 Доброго дня, діти! Ось ви вже і першокласники. Подобається вам в школі? (Діти відповідають.) Школа у нас велика, простора. У ній є багато кабінетів, спортзал, їдальня, а ще є бібліотека. Діти, хто знає, що таке бібліотека? (Діти відповідають.) (Слайд 3)

 Слово «бібліотека» походить з грецької мови і складається з двох слів. «Бібліо» - книга, «тека» - сховище, тобто бібліотека - це дім де живуть книги. (Слайд 4)

 

 Поле письменник-агроном

 Засіяв буквами-зерном.

 Отож, читачу, поспішай

 Зібрати мудрий урожай. (Слайд 5)

 

Так, це книга, подивіться, як багато у бібліотеці книг. Вони розташовані на полицях, які називаються стелажами. Але книги в бібліотеці не тільки зберігаються – їх ще видають для читання додому.

 Бібліотека складається з таких відділів: абонемент, читальний зал та книгосховище.

Абонемент - це приміщення, де книги видаються додому.  На деякий час книга твоя! Бібліотечну книгу можна тримати дома  не більше 30 днів, а потім обов’язково потрібно повернути до бібліотеки – вона потрібна іншим учням. (Слайд 6)

Книгосховище - це приміщення, де зберігаються  підручники. (Слайд 7)

Читальний зал - це приміщення, де учні можуть попрацювати з книгою або журналом, книги з читального залу додому не видаються. Чому?  (Відповіді дітей) Тому що у бібліотеці є рідкісні книги, яких мало і вони у будь-який час можуть знадобитися іншим читачам - це довідники, словники, енциклопедії, якими часто користуються читачі. Рідкісними книгами можна користуватися тільки у бібліотеці, тому в читальному залі є столи для роботи. (Слайд 8) А оскільки в читальному залі діти працюють, тут треба поводити себе тихо, щоб не заважати іншим читачам.

 

Правила поведінки у бібліотеці (Слайд 9)

 

Перше правило.

У бібліотеці треба поводити себе тихо, тому що шум заважає іншим читачам.

 

Друге правило

Книги потрібно повертати вчасно, адже їх чекають інші читачі, у нашій бібліотеці книгами можна користуватися 30 днів.

А якщо всі ми візьмемо додому книги, і не будемо повертати їх до бібліотеки вчасно, то іншим дітям нічого не залишиться.

 

 

Третє правило

З бібліотечними книгами треба поводитися дбайливо, щоб їх змогло прочитати якомога більше учнів.

Книгу потрібно берегти. Що значить берегти книгу? Як потрібно поводитися з книгою, і не тільки з  бібліотечною? (Діти відповідають) В книгах не можна малювати і не можна писати. Запам'ятали? А ваші підручники  обгорнуті, з закладками, підписані й охайні? (Діти відповідають). Хто ще не подбав про свої  підручники - потрібно терміново це зробити. Домовилися?

 

Четверте правило

Бібліотечні книги не можна губити, інакше у бібліотеці не залишиться жодної книги.

 

П’яте правило

Книги у бібліотеці потрібно ставити на свої місця, інакше бібліотекар не зможе швидко їх знайти.

 

 Дітки, подивіться, як багато ви знаєте про бібліотеку. А може ви мені скажете, хто такий бібліотекар? (Діти відповідають) Бібліотекар – це людина, яка працює у бібліотеці і у будь-який час може прийти вам на допомогу. Бібліотекар допоможе вам вибрати цікаву книгу. (Слайд 10, 11)

А тепер ми з вами пограємо у гру.  (Слайд 12) Згодні? Перивіримо, наскільки ви уважні. Я буду вам читати рядки з вірша, а ви, якщо згодні, будете відповідати:

«Це я», а якщо ні – будете плескати у долоні.

 

Запитання до гри

 

1. Хто розправив груди й плечі, радий сьогодні нашій зустрічі?

2. Хто відтепер і навіки вірний друг бібліотеки?

3. Хто, скажіть, цілий рік свій підручник береже?

4. Хто, скажіть, не любить казок та віршів?

5. Хто, скажіть, без підказок малюкам читає казку?

6. Хто чув, що глухарі вивчають Букварі?

7. Хто книги бере в аптеці?

8. Хто летить вперед так скоро, що не бачить світлофора?

 Молодці, діти. (Слайд 13) Ви всі дуже старалися. Для того щоб стати читачем нашої бібліотеки, вам, дітки, необхідно добре запам’ятати правила користування бібліотекою. Давайте їх повторимо.

 Ось, дітки, ви  і познайомилися з жителями нашої бібліотеки та з правилами користування бібліотекою. Тепер для вас настав час стати читачами нашої чудової бібліотеки. Я вручаю вам «Читацькі квитки» і від сьогодні ви є читачами. (Кожному першокласнику урочисто вручаються пам'ятні листівки)

 А зараз ви  дасте урочисту обіцянку читача. Якщо ви згодні з тим, що я буду говорити, після кожного віршика ви говлрите: «Обіцяємо!».

 

Обіцяємо не лінуватися,

Сумлінно працювати,

Книги розумні читати,

Щоб багато чого знати.

(Обіцяємо!)

Обіцяємо в гості до книги

Ми частіше ходити,

Сторінок не рвати, листи не бруднити,

Кращим другом книзі бути.

(Обіцяємо!)

Наш бібліотечний урок завершується. Тож бережіть свої підручники, якими користуєтеся. Дбайте, щоб вони завжди були чисті, і щоб вам не соромно було їх передати своїм молодшим друзям. (Слайд 14)

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Полоз Maрина Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
14 листопада 2018
Переглядів
8767
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку