Розробка допоможе вчителям початкових класів ефективніше розвивати пізнавальний інтерес до читання молодших школярів та показати зв'язок читання з іншим предметом – музичним мистецтвом. Нехай навчальний процес вдається легше Вам та Вашим вихованцям!
Урок літературного читання та музичного мистецтва в 3-Б класі
Тема: У світі літературної казки. Ю. Ярмиш «Музична історія». Узагальнення знань про музичні інструменти.
Мета: Продовжувати знайомити з авторськими казками;
узагальнити та поглибити знання учнів про музичні інструменти;
виробляти артикуляційні вміння, вчити слухати музику ;
формувати вміння вдумливого читання, учити аналізувати вчинки героїв;
збагачувати словник учнів.
Розвивати мовлення, увагу, творчу уяву, музичні здібності, слух та ритм;
розвивати вміння співпрацювати у групі,
Виховувати пізнавальний інтерес до читання та показати зв’язок читання з іншим предметом – музичним мистецтвом;
сприяти підвищенню показника колективоутворення.
Вид уроку: бінарний
Обладнання:
Тип уроку: бінарний
Хід уроку
І. Організація класу
1. Музичне вітання
- Добрий день, вам діти!
-Добрий день!
- Добрий день вам, гості!
-Добрий день!
Починаємо урок,
Щоб дістатись до зірок
Ми по сходинках підемо
З піснею до них дійдемо.
Сходинка за сходинкою,
А за кроком крок,
І з цієї пісеньки почнемо урок
ІІ. Оголошення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності
-Так гарно ви співали, аж самій захотілося. Щось я не можу зрозуміти, у нас що, урок музики? До якого уроку ви підготувались?
Можливо хтось з вас правильно здогадався, що сьогоднішній урок читання ми поєднаємо з музикою і проведемо його разом з вашим улюбленим вчителем музики Ю.Олекс. А чому? Ви дізнаєтесь трішки пізніше.
- То який настрій у вас перед уроком? А точніше настрій допоможуть визначити мелодії, які ви зараз послухаєте і скажете, яка відповідає вашому настрою
1)
2)
Чому?
(Ще один раз веселу……………грає тихенько……….)
-Які, на вашу думку муз. інструменти створили дану композицію?
-Що таке оркестр?
-Що робить диригент?
- А які музичні інструменти найкращі?
- А наш Марк чомусь полюбляє бандуру, зараз він вас переконає в цьому……………..Якименко грає на бандурі.
- Краса музики відкриється лиш тим, хто вміє слухати і чути
- А тим, хто буде допитливим, уважним, старанним і наполегливим відкриється і вся краса нашого життя. А сьогоднішній урок буде лише невеличкою сходинкою до майбутньої вершини. (Перевірна робота на підсумок уроку)
ІІІ. Підведення до сприйняття нового твору
-Це ви слухали музичний твір, а літературний твір, який ми будемо сьогодні читати, називається, ви дізнаєтесь коли прочитаєте ось цю переплутанку ЧАНИМУЗ СІТРІЯО, а написав іі автор «Міста дружніх майстрі, яку ми читали на минулих уроках.
-Що ви знаєте про Ю.Ярмиша?
-Якщо цю казку написав автор, то яка ця казка?
-А чи хочете ви бути казкарями в писати казки? Тож спробуйте.(екран)
Музична історія
Звуки музики
Було прекрасно
Музичні інструменти
Облиште сваритися
Інструменти отямились
(Слухання декількох казок)
-Ваші казки цікаві, а зараз ми дізнаємось, що ж нам пропонує Ю.Ярмиш, а щоб нам читати краще, треба, щоб гарно працювали очі, легені і язички.
2. Вправи для очей
3. Дихальна вправа
4. Музична розспівка
5. Словникова робота
-Орфоепічна розминка
-Лексична розминка (Робота в парах)
ІV. Робота з казкою
До 1 зупинки читає вчитель (поставили крапочку)
-Про що дізнались з 1 частини?
-Чи можна назвати інструменти дружніми?
-Як ви думаєте, чи будуть вони дружні далі?
До 2 зупинки читають учні (Поставили крапочку)
(Запитання перед читанням)
-Як на вашу думку можна оцінити поведінку інструментів?
-Чи буде звучати оркестр, якщо не буде злагоди?
-Як думаєте чим закінчиться казка?
До кінця читають учні мовчки
(Запитання перед читанням)
-Як закінчилася казка?
-Що вас найбільше здивувало?
Фізкультхвилинка
V. Розвиток читацьких навичок
1. Вибіркове читання
-Знайдіть і зачитайте в тексті, який інструмент з’явився першим
Кларнет (презентація)- звук
Барабан
Флейта
Гелікон
Скрипка
Сурми
Мідні тарілки
Валторни
Фагот
Труба
-Хто не хотів вступати в суперечку?
- Перед вами безліч музичних інструментів, різних, розійдіться по класу, об’єднайтеся в групи, пари, огляньте їх, потримайте в руках, спробуйте відтворити якісь звуки. А потім скажете, що для вас було новим, а що ви знали раніше. Звертайтеся за консультацією до вчителя музики.
VI. Підсумок уроку
Оркестр
У КУЛАЦІ ВСІ ПАЛЬЦІ РІВНІ