« Декоративний натюрморт"

Про матеріал
навчальна – вчити дітей розпізнавати твори декоративного мистецтва та порівнювати різні техніки їх виконання, навчитись виконувати натюрморт у декоративному стилі , формувати вміння правильно визначати положення предметів у просторі розвивальна – розвивати творчі здібності дитини засобами художньої виразності декоративного мистецтва, розвивати уміння та навички стилізації природних форм; розвивати уміння аналізувати форму виховна – виховувати ціннісне ставлення до навколишнього світу його різноманіття
Перегляд файлу

ГРУПА 2-в 03.03.19

ТЕМА  Графіка, які матеріали використовуються в роботі( початок роботи)

Мета: дати учням початкові уявлення про графіку як вид образотворчого мистецтва;

 - ознайомити з основними ознаками та засобами виразності в графіці, з художніми матеріалами та інструментами;

-  вчити використовувати мову графіки відповідно до творчого задуму, учити передавати факту­ру, характер силуетної форми предмета через розробку її фрагмента (лініями, штрихами, крапками, плямами та їх сполученням).

Обладнання: гладенький білий папір, простий олі­вець, чорний фломастер, кольорові олівці

-   Графіка – ( з грец. «grapfo» - «пишу», «малюю») це вид образотворчого мистецтва, що створюється на площині з допомогою: олівця, фломастера, ручки, вугілля, туші, чорнила, крейди, соусу, сангіни.

-                Пляма – це однотонне зображення без чітких зовнішніх контурів.

-                Лінія – це графічний засіб, що створює контур та форму предмета; простір та глибину.

-                Штрих – це сукупність ліній.

-                Крапка – це відтиск гострого кінця ручки, олівця тощо.

-                Силует – це однотонне зображення фігур та предметів суцільною плямою, що нагадує їх тінь.

-              Тон – це ступінь світлоти або темноти певного зображення в графіці.

-           Світлотінь – це спосіб передачі об’єму предметів (світло, півтінь, тінь).

-                Графічні матеріали:

-                олівець – це дерев’яна паличка з сірим або кольоровим грифелем в середині;

-   фломастер – це держатель з пористим стержнем, зволожений барвником;

-    ручка – це держатель для пера у вигляді палички або стержня (автоматична ручка – це ручка з резервуаром для чорнил, яке автоматично подається до пера);

-                вугілля – спресована паличка деревинного вугілля;

-                туш – це чорна або кольорова акварельна фарба спеціально

         приготована для малювання або пис

                                                ХІД УРОКУ

I.          Організаційний момент. Перевірка робочих місць.

II.         Розгляд малюнків та репродукцій творів живо­пису.

 

http://4.bp.blogspot.com/-lVVdY2CZpbQ/VJNLGtA-lpI/AAAAAAAAALA/uyCN3ZUlRvM/s1600/5.bmp

 

До яких видів образотворчого мистецтва належать зображення? Чому ви так вважаєте?

- Що насамперед повинен вміти будь-який художник?

Уміти створювати, або виконувати рисунок , адже це основа будь-якої композиції.

 Слово «рисунок» ще з дитинства добре відоме кожному з нас. Проте, виявляється, що саме слово «рисунок» прийшло на заміну давньослов’янським словам «знам'я», «знамення», які означали «створення образу», «креслення» і вказували на спосіб виконання зображення. Рисунок складає основу мистецтва графіки.

-                Що вам відомо про мистецтво графіки? (засоби вираження, матеріали та техніки, види)

Сучасне життя неможливо уявити без графіки, адже на кожному кроці ми зустрічаємося з її прикладами:

рисунки

газети, журнали, плакати

книги,

листівки,

марки

афіші,

етикетки і т

 

III.       Повідомлення теми уроку.

 Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомитися з мистецтвом графіки та її виражальними можливостями, будемо вдосконалювати свої творчі графічні компетентності. Створимо практичну графічну творчу роботу

IV.      Робота над темою уроку.

 

Художники теж не завжди малюють кольоровими фарбами. Інколи вони працюють лише одним кольором, але, малюючи то світліше, то темніше, створюють худож­ні твори. Художники графіки використовують різні графічні матеріали.

Їх назви визначають назви техніки виконання рисунку: якщо рисунок виконано вуглем, кажуть, що працюють у техніці в вугілля і ін.

Кожен матеріал дає можливість створювати різні за характером та виразністю лінії, штрихи, плями, крапки.

Для вугілля і крейди всіх кольорів характерна м'якість, оксамитовість, пухнастість. Подібна до цієї техніки – сангіна та пастель. Усі вони належать до групи глинястих матеріалів і різняться м’якістю та кольором (перегляд презентації)

Для пера характерна  ювелірна мереживність, декоративність. Для рисунка пензлем - м’якість окреслень, перетікання форм, тональні переходи

Для нанесення яскравих ліній, штрихів використовують кольорові олівці, фломастери, гелеві ручки…

Демонстрація  графічних робіт і розповідь, яки­ми матеріалами виконано твори (олівець, вуголь, сангі­на, туш тощо).)

http://3.bp.blogspot.com/-6BuyORWLqCc/VImpJtvSx4I/AAAAAAAAABI/D7T_xaBTYhc/s1600/1111111.pnghttp://4.bp.blogspot.com/-veaksorGMkE/VImpKWnHnUI/AAAAAAAAABQ/U2WIRBM8m_k/s1600/11111111.png


 

   Олівці кольорові                                                           олівець графітовий                                      

http://2.bp.blogspot.com/-ZYY8lFZDyyc/VImpMRmCGfI/AAAAAAAAABk/3X5zeC54Ho4/s1600/111111111.pnghttp://2.bp.blogspot.com/-DfkqTcQbsrE/VImpMUsXpqI/AAAAAAAAABo/7VmkmioFoSc/s1600/1111111111.png

 

            Сангіна                                                       вуголь                            

http://4.bp.blogspot.com/-hJZ4yogVOek/VImpNNNThdI/AAAAAAAAAB0/9ut53ActGzw/s1600/11111111111.png 


            Усі ці роботи — вид образотворчого мистецтва, який називається графіка. Ще кажуть, що це графічні твори

           Художників, які створюють такі зображення, нази­вають художники-графіки.

Що означає слово «графіка» та якими матеріалами користується художник-графік?
 Графіка – ( з грецької «пишу, рисую») це вид образотворчого мистецтва, що створюється на площині за допомогою ліній, штрихів, крапок та плям різними графічними матеріалами: олівцем, ручкою, вугіллям, соусом, сангіною …

Виражальними засобами графіки є:

 

http://3.bp.blogspot.com/-N56BYtaTC6Q/VImpNkM1UII/AAAAAAAAAB4/kenl6vJA6DU/s1600/111111111111.png

Лінії                                                                               

http://4.bp.blogspot.com/-Slan5r71I1M/VImpOr1hX5I/AAAAAAAAACI/TKwcjAvsHPM/s1600/11111111111111.png   Пляма 

http://4.bp.blogspot.com/-9IF14Z8kmGM/VImpOT-armI/AAAAAAAAACo/Rew3N_dixf4/s1600/1111111111111.png

                                        крапочки
http://1.bp.blogspot.com/-NlWVZrROHus/VJbhTGzNseI/AAAAAAAAANU/y6Tt18rSTzc/s1600/%D1%88%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%85%D0%B8.bmpштрихи




Лінія – основний засіб вираження рисунка. Вона буває тонкою, вишуканою, колючою та злою. А ще вона може бути живою, напруженою, ніжною, мереживною, оксамитовою. Асоціативних ліній може бути безліч, адже кожна лінія індивідуальна і неповторна.

Крапка. Найменший слід від дотику до паперу будь-якого графічного матеріалу.

Лише за допомогою одних крапок американський художник Карл Глассфорд зобразив сильного та гордого орла. Зверніть увагу, на уважний погляд птаха.

Український художник Георгій Нарбут – майстер силуету.

-                Пригадайте, що називається силуетом? (Яке зображення називається силуетним?)

-                Пляма. Однотонне зображення без чітких зовнішніх контурів.

-                Чим силует відрізняється від плями?

   За допомогою чіткої чорної плями художник створив цікавий образ. Надаючи плямам чітких контурів, ми можемо перетворити звичайну пляму на цікавій образ. Рисунок може бути різним

o             самостійним графічним твором

o             навчальним

o             підготовчим (ескіз, начерк)

Фізкультхвилинка.

 

ІV. Практична робота.

Сьогодні на уроці ми створимо оригінальні рисунки за допомогою простих графічних матеріалів за вашим вибором.

- Чи можна за допомогою засобів графіки передати характер? Яким чином?

Визначте характер цих рисунків. Обґрунтуйте свою відповідь.

 (приклади різних за характером графічних робіт).

Ми з вами спробуємо намалювати  за допомогою мистецтва графіки рослину. І це має бути не просто рослина, а рослина з ХАРАКТЕРОМ.

Як ви вважаєте є у рослини характер? Поясніть.

Чи можуть рослини бути з різними за характерами? Чому ви так вважаєте?

Яким чином можна передати характер за допомогою ліній?

Отже,  ваше завдання сьогодні на уроці виконати композицію за уявою «Лагідна та зла рослина» 

Самостійна робота учнів.

Виконання композиції »Лагідна »та «Зла»рослина графічними засобами.

Показ зразків.

                              
         Обговорення, якими засобами потрібно передати фактуру предмета.

Самостійна робота

V. Підсумок уроку та узагальнення навчальних знань.

Виставка робіт

 

Роботи завершено, враження від уроку яскраво втіленні  у ваших  творчих композиціях. Залишилось узагальнити наші знання. Для цього спробуємо відповісти на запитання:

              Чи вдалося вам  у своїх роботах передати характер рослини використовуючи лише графічні засоби вираження?

              Що називають графікою?

              Якою  мовою промовляє до нас графічне мистецтво?

              Назвіть відомі вам графічні матеріали.

              Як розрізняють графіку за призначенням?

 

 

docx
Додано
15 травня 2021
Переглядів
786
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку