Диктанти до Тижня безпеки дорожнього руху "Наш друг дорожній рух"

Про матеріал

Підбірка матеріалів, які можна використати на уроках мови під час Тижнів безбеки дорожнього руху. Одночасно з правописом проводиться і превентивна робота з учнями по вивченню правил дорожнього руху

Перегляд файлу

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА ІІ-ІІІ СТУПЕНІВ № 10

КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

 

 

 

 

Диктанти

(до Тижня безпеки дорожнього руху)

"Наш друг – дорожній рух"

 

 

 

 

ПІДГОТУВАЛА:

вчитель української мови та літератури

Самонова В.Г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-й клас

 

Ми з вами живемо у місті, тому щодня, перебуваємо в ролі учасника дорожнього руху. Переходимо дорогу – ми пішоходи, рухаємося міським транспортом – пасажири, а якщо маємо власний транспорт, то час від часу стаємо водіями. Для виконання цих ролей ми повинні знати правила дорожнього руху, та засоби його регулювання. Інакше…

Порушуючи правила дорожнього руху, ми наражаємо себе на смертельну небезпеку. Щоб не сталося лиха, ми повинні знати елементарні правила дорожнього руху, основні засоби його регулювання, вміти правильно переходити через дорогу та переводити своїх менших братів та сестер, розрізняти типи дорожніх знаків, щоб завчасно скористатися інформацією для своїх подальших дій.

Усі мають пам’ятати, 

Що на дорозі не слід жартувати. 

Повторимо ми правила дорожні

І будем завжди бережні. 

 

 

 

8 клас

 

Автомобілісти почуваються найбільш захищеними і впевненими, але від цього кількість жертв на дорогах не зменшується. Сівши за кермо автомобіля, водій повинен пам’ятати, що у його руках – доля і пасажирів, і перехожих, а не думати про те, як „круто” він розжене свою „тачку”. Часто такі викрутаси закінчуються трагічно – знівеченим здоров’ям, обірваним життям... Наприклад, водій у стані алкогольного сп’яніння на напівтемній вулиці збив двох пішоходів. Чоловік і жінка рухалися проїжджою частиною, порушуючи вимоги Правил дорожнього руху, відповідно до яких мали рухатися назустріч транспорту, а у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості виділити себе (мати на одязі світловідбиваючі елементи). У результаті цього пішоходи опинилися на лікарняних ліжках, отримавши значні тілесні ушкодження, а горе-водія засуджено до чотирьох років позбавлення волі.

Наостанок хотілося б просто нагадати фразу, яку знає кожен з нас, але не кожен дотримується: береженого – й Бог береже. Ситуації, що складається на наших шляхах, вона стосується особливо

 


    9 клас

 

Змусили людей написати Правила дорожнього руху дорожньо-транспортні пригоди, які почалися відтоді, як люди почали їздити кіньми. З кожним роком візків, колясок, екіпажів ставало все більше, а їхали вони швидко і як кому заманеться, тому часто почали наїжджати одне на одного і на пішоходів, котрі також рухалися тією самою дорогою. Ніхто нікому не хотів поступатися, а тому часто хтось гинув під копитами коней і під колесами. А коли винайшли автомобіль, то таких прикрих пригод, які закінчувалися каліцтвом або смертю, ставало все більше. І ніякої ґарантії безпеки руху не було, тому правила стали необхідністю. Домовились спочатку про те, що рух має бути правостороннім — переважно у країнах Європи. А от в інших, навпаки, — лівосторонній. Згодом у містах зробили для людей тротуари, які відділялися від проїжджої частини, і були спочатку дерев'яні. Тепер люди були у більшій безпеці, бо на тротуар заїжджати було заборонено та й незручно, адже тротуар був вищий від проїжджої частини дороги. З кожним роком Правила дорожнього руху вдосконалювалися, щоразу додавалося щось нове. З часом виникла потреба навчати їх дітей ще змалку, щоб бути в безпеці, бо сьогодні швидкість транспортних засобів надзвичайно зросла. Як бачимо, Правила дорожнього руху обов'язково кожен має знати та виконувати, щоб зберегти не лише своє життя і здоров'я, а й інших людей.

 

doc
Додано
1 квітня 2018
Переглядів
8427
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку