ТЕМА: Ділення раціональних чисел. Розв'язування вправ
МЕТА:
1
ТЕМА: Ділення раціональних чисел. Розв'язування вправ
МЕТА:
ОБЛАДНАННЯ: підручник, навчальна дошка.
ТИП УРОКУ: застосування знань, умінь та навичок.
ПЛАН УРОКУ
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
1.1. Привітання.
1.2. Фіксація відсутніх учнів.
1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Перевірка наявності виконаного домашнього завдання та відповіді на запитання, які виникли в учнів при його виконанні.
Форми роботи: колективна та індивідуальна (математичний диктант).
Математичний диктант
Варіант 1
[]
[48:(-6)=y, y=-8]
[Плюс]
[Поділити їх модулі і перед отриманим числом поставити знак мінус]
[-12:(-3)=4]
[Можна, частка дорівнює 0]
[Не можна, оскільки на нуль ділити не можна]
[х=-10]
[х=1]
[х=-2]
[6:4=3:2=1,5]
[х=-1]
Варіант 2
[]
[56:(-8)=y, у=-7]
[Мінус]
[Поділити їх модулі і перед отриманим числом поставити знак плюс]
[-15:(-5)=3]
[Не можна, оскільки на нуль ділити не можна]
[Можна, частка дорівнює 0]
[х=-100]
[х=1]
[х=-4,5]
[72:6=12]
[-1]
Оцінювання: кожне завдання оцінюється в 1 бал.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Під час перевірки правильності виконання математичного диктанту повторюють правила і деякі властивості ділення. Щоб повністю підготувати учнів до розв'язування вправ, запланованих на цей урок, розв'язуємо усні вправи.
Усні вправи
а) ; б) ; в) .
Розв'язання
а) ((-15);
б) 4,8((-9)+(-3));
в) (-64+(-8)):(-4)+2.
Розв'язання
а) ;
б) ;
в) .
ІV. Застосування знань та вмінь.
Форма організації діяльності учнів: колективна (обговорення завдань, які викликають труднощі), індивідуальна (індивідуальне розв’язування завдань як біля дошки так і самостійно в зошиті з наступною перевіркою та обговоренням).
а) 6,25:(-);
б) -0,78:(-2);
в) -4:1,9;
г) -3: (- 1,7);
д) -0,32:;
е) .
Розв'язання:
а) 6,25:(-)=-1,25;
б) -0,78:(-2)=;
в) -4:1,9=- ;
г) -3: (- 1,7)= ;
д) -0,32:;
е) .
а) 880:(300-350)+150:(35-45)-80;
б) (27-24:(8-11))(-9+8:(27-35));
в) -1,2: (1,5-1,8)+0,35: (0,83-0,9);
г) .
Розв'язання
;
г)
.
а) ;
б) ;
в) ;
г) ;
д) ;
е) .
Розв’язання
а) ;
;
;
;
;
.
б) ;
;
;
;
;
.
в) ;
;
;
;
;
.
г) ;
;
;
;
.
д) ;
е) ;
V. Домашнє завдання.
Завдання задаються з коротким поясненням.
б) ;
в) .
Розв’язання
б) ;
в)
.
б) ;
в) .
Розв’язання
.
б) ;
;
;
;
.
в) ;
.
VI. Підсумки уроку.
Повторюємо правила і властивості ділення раціональних чисел.