Додатковий матеріал уроку виробничого навчання

Про матеріал
Додатковий матеріал для закріплення знань здобувачами освіти здобутих на уроках виробничого навчання
Перегляд файлу

Світові музеї і пам'ятники, присвячені їжі

По всьому світу можна знайти музеї і пам'ятники, присвячені їжі. Тож запрошую вас на кулінарну подорож  по світу.

Розпочнемо з інтелектуальних розваг для справжніх чоловіків - з музеїв, присвячених м'ясу і делікатесам з нього. Якщо ви відносите себе до них, то неодмінно загляньте в Музей «SPAM», присвячений відомій марці шинки, що випускається з 1936 року. Розташовується він в містечку Остін штату Міннесота, США. У цьому музеї ви не лише побачите і спробуєте безліч сортів всесвітньо відомої шинки, але і дізнаєтеся про роль, яку вона зіграла в ході Другої світової війни.

Працівники музею також пояснять, чому ця нехитра назва - спам – набула такої популярності в інтернеті. У Музеї Спаму відвідувачі зможуть побачити цікаві монументальні експозиції: стіни, викладені повністю з бляшаних банок шинки, і дахи, виконані у вигляді велетенських здобних булочок для гамбургерів. Для найвідданіших прихильників шинки музей проводить інтерактивні виставки, під час яких екскурсанти зможуть взяти участь у виготовленні і фасовці улюбленого продукту.

Продовжуючи тему м'ясних продуктів, звертаю вашу увагу на берлінський Curry wurst Museum - музей, присвячений ковбаскам каррі. Може здатися дивним, чому саме ковбаски надихнули німців на створення музею. Все дуже просто: гострі ароматні ковбаски – це кулінарний символ Берліна і блюдо, з яким в Німеччині пов'язано більше історій. Відвідавши цей музей, ви здивуєтеся, як багато ковбаски каррі означають для німців: про них пишуть пісні і оповідання, їх знімають для кіно і телепередач.

Серед любителів цих ковбасок багато знаменитостей, навіть сам Герхарт Шредер признається, що не представляє життя без них. Окрім виставок, освітлюючих історію цього дивовижного блюда, відвідувачі зможуть взяти участь в справжньому розслідуванні і знайти ідеальний інгредієнт для знаменитого соусу каррі, без якого німецькі ковбаски не будуть такими смачними! І звичайно ж, знайомство з німецьким делікатесом не обійдеться без щедрих дегустацій, після якого ви напевно поповните ряди прихильників ковбасок каррі.

Якщо існує музей, присвячений ковбаскам каррі, то немає нічого дивовижного, що у Філадельфії (США) відкрився Музей Піци- улюбленого блюда американців. Засновник музею Брайан Дуайр потрапив в Книгу рекордів Гінесу за найбільшу колекцію предметів, пов'язаних з піцою, після чого його відвідала ідея зробити своє незвичайне хобі джерелом доходу і відкрити перший у світі Музей Піци. Збирати експонати Брайан почав ще в коледжі, коли мріяв стати знаменитим музикантом і прикрашав свою музичну студію вініловими пластинками із зображенням піци. У 2010 році він організував виставку предметів із зображеннями піци. І так, мало-помалу, почалася формуватися його найбільша у світі колекція всього, що хоч якось пов'язане з культовою назвою «Pizza Brain» остаточно оселиться і відкриє двері для відвідувачів. для. Зараз повним ходом йде реставрація приміщення.

Не любите фаст-фуд і м'ясні продукти? Тоді Вам напевно сподобається Музей  Шоколаду, розташований в Німеччині. Відвідавши його, ви не лише спробуєте безліч сортів шоколаду, про які навіть не чули, але і дізнаєтеся дуже багато про трьох тисячолітню історію цих ласощів. Експозиція музею розділена на три епохи. Перша частина виставки, присвячена дереву какао, яка переносить відвідувачів в справжній тропічний ліс. Після такого занурення ви почнете відноситися до шоколаду зовсім по-іншому. Друга частина виставки представить шоколад як вишуканий делікатес в усій його різноманітності. Тут ви побачите не лише банальні шоколадні плитки, але і справжні витвори мистецтва, а також познайомитеся з інгредієнтами справжнього шоколаду. І, нарешті, у фінальній частині шоколад з'явиться як соціально-культурне явище: ви здивуєтеся, як багато шоколад означає для сучасного суспільства! У цьому вам допоможуть культові фільми, плакати, вивіски і проспекти, які зіграли значиму роль в історії успіху усіма улюблених ласощів. При музеї є затишне кафе, де можна випити густого гарячого шоколаду і поласувати шоколадним тортом

Марципан, звичайно, не зрівняється з шоколадом за смаком і владою над людиною, але справжні гурмани його дуже цінують. Якщо ви зараховуєте себе до не любителів цього продукту, це означає, що ви ніколи його не пробували або пробували якийсь неправильний марципан. Справжній марципан неможливо не любити, він навіть з'явився як заспокійливий засіб і ліки від душевних ран. У світі є декілька музеїв марципана : в Естонії, Німеччині, Ізраїлі. У Угорщині їх навіть два: в місті Кестхей і Сентендр. Серед ласунів кращим у світі вважається Музей Марципана, що в Сентендре.

Тут декілька величезних залів заповнені скульптурами, що вражають реалістичністю і якістю виконання. Приміром, статуя Майкла Джексона і фігура принцеси Діани. І усе це зроблено з марципана – простої мигдально-цукрової суміші! Найменші відвідувачі музею оцінять марципанові зображення знаменитих персонажів Диснея : 101 Далматинець, Міккі  Маус і Попелюшка.

Любителі архітектури також зможуть знайти собі експонати до вподоби: будівля Угорського парламенту виконана з такою вражаючою точністю, що тільки ляльковий розмір відрізняє його від оригіналу.

Ласунам порадимо заглянути ще в Музей ПЕЦ, присвячений знаменитим м'ятним солодощам (Museu mof Pez Memorabilia). Він розташований в місті Бурлингейм, штат Каліфорнія. Відвідувачі зможуть побачити безліч зразків дозаторів для цукерок. Експонат, що самий, запам'ятовується, - це величезний дозатор, що вміщує в себе 6480 цукерочок.

Як ви думаєте, який фрукт найпопулярніший на землі? Ні, не яблуко, хоча музей яблука (не того, що фрукт, а того, що Apple) теж існує. Найпопулярніший фрукт - це банан (хоча біологічно він зовсім не фрукт, а плід трав'янистої рослини). Світовий Музей Бананів розташований саме там, де йому і належить бути - в сонячній Каліфорнії, в місті Хеспериа.

Засновник музею Кен Баннистер пропонує увазі відвідувачів незвичайні виставки для тих, кому хочеться чогось більше ексцентричного, ніж просто музейних експонатів. Тільки у музеї бананів ви зможете побачити гори справжніх і штучних бананів, зібраних в одному місці : годинник і лампи, барні стільці, ножі і навіть ключки для гольфу - усе це виконано у формі усіма улюбленого фрукта. Зустрічаються і оригінальніші експонати: як вам, наприклад, курильна трубка, зроблена з банана, або банановий тютюн? Справжньою перлиною колекції по праву вважається скам'янілий банан, який знаходиться в музеї з 1975 року.

Також відвідувачі зможуть приміряти на себе наряди, так чи інакше пов'язані з бананами, і відпочити на великому дивані (як ви думаєте, у формі чого?). Несерйозна спрямованість Музею Бананів пояснюється просто: в англійській мові словом banana означають не лише фрукт, але і всякі дивацтва і розіграші. Так що не дивуйтеся, якщо в музеї бананів вам запропонують отримати ступінь Доктора наук по бананалогії

Після бананового безумства обов'язково відвідаєте Музей Картоплі – Idaho Potato Museum. Це недалеко - в містечку Блекфут штату Айдахо. Експозиція музею представляє увазі відвідувачів детальний опис історії картоплі і розповідає міським жителям про тонкощі його вирощування. Гостям представлять освітні фільми, що розповідають про все, що стосується картоплі, і покажуть зразки старовинних фермерських інструментів

Основним експонатом музею є найбільша у світі скибочка смаженої картоплі, створена в 1991 році фахівцями з Procterand Gamble. Але найбільше в картопляному музеї туристам подобається сувенірна крамниця. Де ж ще ви зможете спробувати морозиво з картоплі або солодку картопляну помадку?

Ви ніколи не замислювалися, що ви знаєте про гірчицю? Швидше за все, нічого. Але якщо ви відвідаєте Національний Музей Гірчиці в містечку Миддлтон штату Вісконсін, то вам розкажуть про 5600 різних сортів гірчиці, дадуть спробувати гірчицю з усіх 50 штатів Америки і більш ніж 60 країнах світу. Найцікавіші сорти цієї пекучої приправи включають такі інгредієнти, як текіла або шоколад. Належним чином оцінити усю привабливість виставки зможуть не лише любителі гірчиці, але і оцінювачі старовини, адже в музеї представлені баночки, упаковки, рекламні проспекти і вивіски, яким налічують десятки років! А завзяті кулінари після відвідування музею зможуть приготувати справжню гірчицю по класичних рецептах. Засновник музею Барри Левенсон (BarryLevenson) на питання про те, як йому прийшла в голову ідея гірчичного музею, відповідає, що коли він після невдалого бейсбольного матчу команди, за яку хворів, в перерві зайшов до супермаркету, на полиці з гірчицею він почув шепіт: «Збери нас!».

Найпопулярніший енергетик на світі - Кава - настільки любим, що у світі існує цілих 4 музеї, йому присвячених: в Лондоні, Гамбурзі, Санкт-Петербурзі і Відні. Віденський музей, відкритий в 2003 році, вважається найбільшим і цікавим. Тут є все, що стосується вирощування і обжарювання кавових зерен, приготування і споживання напою. У музеї регулярно проводяться семінари майстер-класи, де можна навчитися божественно готувати каву різними способами.

Головні спиртні напої людства - Вино і Пиво - теж не залишилися без належної уваги. Цікаві Музеї Пива можна відвідати у багатьох країнах: Гіннес у Дубліні, Ірландія;  Октоберфеста у Мюнхені, Німеччина; у Алкмаре, Голландія, у Милуоки, США;  у Львові, Україна; U Fleku у Празі, Чехія. Навіть у японському місті Саппоро є музей, присвячений пиву.

Будете на Кубі, обов'язково сходіть в музей рому. Їх там два: великий музей в Гавані і поменше - в Сантьяго-де-Куба. Тільки там можна гарантовано познайомитися з кращими сортами піратського напою.

У Парижі є цікавий і прадавній у світі Музей Вина. Він розташований під землею, в старому вапняковому кар'єрі, де в XVI столітті були монастирські винні льохи, а в середині XX століття - сховище вин для ресторану Ейфелевої вежі. Мікроклімат музею-льоху ідеально підходить для зберігання вишуканих французьких вин, але не дуже комфортний для людини, так що довго знаходитися там вам не захочеться.

Варто також згадати про пам'ятники, присвячені кулінарній тематиці. Приміром, статуя Колумбово яйце, що знаходиться на Ібіці, в місті Сан Антонио. Згідно з переказом, коли Колумб під час обіду у кардинала Мендоси розповідав про відкриття Америки, один з присутніх сказав: «Що може бути простіше, ніж відкрити нову землю»? У відповідь на це Колумб запропонував йому просте завдання: як поставити яйце на стіл вертикально? Коли жоден з присутніх не зміг цього зробити, Колумб розбив яйце з одного кінця і поставив на стіл, показавши, що це дійсно було просто. Побачивши це, усі запротестували, сказавши, що так змогли б і вони. На що Колумб відповів: «Різниця в тому, Господа, що ви могли б це зробити, а я зробив це насправді».

Наступний пам'ятник буде цікавий любителям чаю. У Китаї, в провінції Мейтан, знаходиться найбільший пам'ятник заварювальному чайнику. Згідно з легендами, саме в цьому місці з'явився китайський зелений чай. Пам'ятник заввишки 73.8 метра, площею більше 5000 квадратних метрів і об'ємом в 28000 кубічних метрів занесений в книгу рекордів Гіннесу, як найбільший у світі чайник.

Цікаво також буде подивитися на пам'ятник ложці, розташований в штаті Міннесота, США. Уолкер, що знаходиться біля виставкового залу, фонтан є велетенська чайна ложка, прикрашена вишнею. Це - улюблене місце туристів, оскільки тільки там можна сфотографуватися, тримаючи за хвостик вишню вагою в декілька центнерів. Музеї і пам'ятники, присвячені їжі, ще раз показують і доводять, що їжа - це не лише необхідна частина нашого життя, але і цікава частина культури. Те, що ми їмо, може багато що розповісти про історію і особливості світу, в якому ми живемо.

 

 

docx
Додано
9 листопада 2020
Переглядів
322
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку