Додавання двоцифрових чисел (45+27). Розв’язування прикладів і задач.

Про матеріал

Ознайомити учнів з двома способами додавання виду (45 + 27). Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення, пам`ять. Діти вчаться коментувати свої дії під час виконання обчислень. На уроці можуть бути присутні батьки, яким також буде цікаво дивитися на успіхи своїх діток.

Перегляд файлу

Тема.     Додавання двоцифрових чисел (45+27). Розв’язування прикладів і задач.

Мета.    Ознайомити учнів з двома способами додавання виду 45 + 27; вчити застосовувати в обчисленнях переставний закон додавання, коментувати свої дії під час виконання обчислень;  розв'язувати задачі вивчених видів; Розвивати  обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення, пам`ять.                                                  Виховувати інтерес до уроків математики, доброзичливість, культуру поведінки на уроці.

 Обладнання.  Наочний матеріал,  картки настрою.

Хід уроку

І. Організація класу до роботи.

Сьогодні у нас надзвичайний урок. На нашому уроці присутні гості. Давайте їх привітаємо.

— Доброго ранку!

— Доброго дня!

— Говорите ви і говорю вам я.

Сьогодні у нас незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну відому, в країну чудову.

Тож сядьте рівненько, будьте уважні,

Щоб працювати нам було неважко.

 

-   Діти, погляньте  один на одного, посміхніться, доторкніться долоньками, побажайте успіхів. Із промінчиків добра, що  засяяли на ваших обличчях, ми і розпочнемо урок математики.

-   Девіз нашого уроку: 

                      Дивитись  -   і  бачити.

                      Слухати     -   і  чути. 

                      Думати     -   і    говорити. 

C:\Documents and Settings\Admin\Рабочий стол\Безымянный.png                      Старанно     працювати.

-   Виберіть картку, яка відповідає вашому настрою.                                                                                                                                                                          

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Задачі уроку:

  • Навчитися додавати двоцифрові числа до двоцифрових (два способи додавання);
  • Застосовувати в обчисленнях переставний закон додавання;
  • Розв’язувати задачі вивчених видів.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Вчитель. До нас у гості сьогодні завітав вам відомий звірок  - Їжачок. Що ви можете розповісти про цю кумедну тваринку .  ( Розповідь дітей про їжака)

  • Їжачок  вирішив помандрувати лісом, а у лісі всяке може трапитись, адже він ще зовсім маленький і ваша допомога  йому буде потрібна.

 

  1. Із горбочка на горбочок

Сірий котиться клубочок.

На голки він настромив

Їжачкам малим грибів.

Гарно руку той підняв,

Хто гриби порахував.

А гриби у нас незвичні

А гриби – математичні. 

 

За правильну відповідь ви отримаєте грибочки від Їжачка, якими наприкінці уроку ви себе оціните.

 

Запис у зошитах (число, класна робота)

Правило сидіння під час письма.

За допомогою цифр   2,  3,  5  утворіть  двоцифрові  числа.  Запишіть їх у порядку зростання.

                       23,  25,  32,  35,  52,  53.

-  Підкресліть парні числа.  Знайдіть суму найбільшого та  найменшого чисел.

                              53   +   23  =   76

-    Утворіть з даного приклада  2  приклади  на  віднімання.    -    Яке правило слід згадати?

                              76   -   53   =   23

                              76   -   23   =   53

( Якщо від суми відняти один доданок, одержимо другий доданок).

  1.  Котиться наш Їжачок , коли це назустріч йому Зайчик:
  • Не пущу далі, – каже Їжачку. – Залишайся і будемо друзями.

Та Їжачок не хотів залишатися, адже він щойно вирушив у подорож.

  • Відпусти мене, Зайчику, будь ласка.
  •  Ну добре,  якщо виконаєш моє завдання.
  1.  + 10----Картинки по запросу гриб картинки для детей----  + 5 -----Картинки по запросу гриб картинки для детей----- - 20 ----Картинки по запросу гриб картинки для детей---- + 30 -----Картинки по запросу гриб картинки для детей---- + 12 -----Картинки по запросу гриб картинки для детей= 87

 

  1.  Котиться наш Їжачок далі , перестріває його Вовк:
  • Не пущу далі, – каже Їжачку. – Залишайся і будемо друзями.

Та Їжачок не хотів залишатися, він дуже хотів подорожувати.

  • Відпусти мене, Вовчику, будь ласка.
  • Ну добре,  якщо виконаєш моє завдання.

Прочитайте числа.   Знайдіть  серед  них  зайве.  Обґрунтуйте  свою  думку.

                  37,   46,   54,   16,   9,   28,    90. 

(Зайве число 9 бо воно одноцифрове. Всі інші числа двоцифрові).

-  Чим відрізняються двоцифрові числа від одноцифрових? 

             Що спільне між цими числами ?  Чим вони різняться?

                  41,   43,   44,   45,   46,   48,   49

( Усі ці числа мають по 4 десятки.  Різняться одиницями ).

-  До якого десятка вони належать?  Яким числом закінчується  5-й десяток?

4.        Покотився наш Їжачок далі , зустрічається з Ведмедем:

  • Не пущу далі, – каже Їжачку. – Залишайся і будемо друзями.

Та Їжачок не хотів залишатися, йому все таке цікаве у лісі.

  • Відпусти мене Ведмедику, будь ласка.
  •  Ну добре,  якщо виконаєш моє завдання.

 Склади і запиши приклади

Числа

Знайти

 

50 і 10

різницю

50 і 20

суму

40 і 2

різницю

31 і 12

суму

              Учні роблять записи на дошці і в зошиті.

 

  1. Покотився наш Їжачок далі , а назустріч йому Лисичка:
  • Не пущу ! – каже . – Залишайся і будемо друзями.

          Та знову Їжачок не хотів залишатися, адже його подорож добігала до кінця.

  • Відпусти мене,  Лиско, будь ласка.
  • Ну добре,  якщо виконаєш моє завдання.

 

Рахуй і групуй

Розв’язати і сказати, які з прикладів мають відповідь і чи є зайві приклади.

 

13 + 12

30 - 1

82 + 17

100 – 1

62 + 15

45 + 44

70 + 7

38 + 41

  • Яку казку вам нагадує подорож Їжачка?
  • Що ви можете розповісти про цю тваринку?

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  ІV.   Узагальнення й систематизація знань.  Робота з підручником.

 — Сьогодні на уроці ми розглянемо два способи додавання двоцифрових чисел.

Розгляньте, як виконали додавання.

І спосіб

УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 100 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД

1. Розклади числа на розрядні доданки.

2. До десятків додай десятки.

3. До одиниць додай одиниці.

4. Отримані результати додай.

 

ІІ спосіб

УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 100 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД

1. Робота за підручником (с. 65-66)

Завдання 371. Колективне опрацювання матеріалу

— Розгляньте, як виконали додавання 1-м та 2-м способом.

— Порівняйте способи обчислення.

Завдання 372. Письмове виконання завдання з коментуванням правил

— Розв’яжи з поясненням двома способами.

Завдання 365

— Прочитайте задачу. Запишіть коротку умову.

— Скільки підручників з математики? Скільки підручників з читання? Скільки всього підручників отримала бібліотека?

М. – 35п. 

Ч. - ? п. на 12   

 

Завдання 366

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно

розв’язують. Учитель перевіряє.

 

 

Розв'язування логічних задач

• У квартирі були 3 кімнати. З однієї кімнати зробили дві. Скільки кімнат

стало в квартирі? (4 кімнати)

• У Тетянки було 5 горіхів. Один вона віддала братові, і у них стало горіхів

порівну. Скільки горіхів було у брата спочатку? (3 горіхи)

 

V.    Підсумок   уроку.

1.    Рефлексія.  Оцінювання.   

-       Оцініть свою роботу.  Підніміть руки, хто задоволений тим, як працював на уроці?   Хто думає, що міг би працювати краще?  Кому було цікаво на уроці?  Яке завдання було складним?   Покажіть картку, яка відповідає вашому настрою в  кінці уроку?  

-        Ви, діти, всі молодці.  Працювали дружно, старанно. Впоралися з усіма завданнями. Я вами задоволена.  Дякую вам за роботу. 

VІ.    Домашнє завдання.

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
18 березня 2018
Переглядів
9559
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку