Тема уроку: Додавання і віднімання раціональних чисел.
Мета уроку: узагальнити і систематизувати знання учнів з даної теми; перевірити знання вміння розв’язувати задачі на додавання і віднімання раціональних чисел; формувати вміння висловлюватися українською мовою, доречно вживати математичну термінологію; формувати свідоме ставлення до навчання.
Тип уроку: урок узагальнення.
Обладнання: комп’ютер, проектор, екран, презентація, сигнальні картки, роздруковані завдання для самостійної роботи.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
Доброго дня, діти!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Тема нашого уроку «Додавання і віднімання раціональних чисел».
Запишіть сьогоднішнє число, класна робота.
Сьогодні на уроці ми повторимо і узагальнимо всі ті знання, що ви отримали з даної теми і підготуємось до контрольної роботи.
Девізом нашого уроку будуть слова американського математика Нівена «Математику не можна вивчати, спостерігаючи, як це роблять інші».
Звичайно і ви не будете спостерігачами, а, як завжди, будете старанно працювати.
ІІІ. Систематизація і узагальнення знань.
Вправа «Так – Ні»
(Якщо твердження правильне – зелена картка, твердження неправильне – червона картка)
Вправа «Мікрофон»
Обчислити:
5 – 9 –6 + (–4) –25 + 100
–12 + 6 17 – 19 –10 + 0,5 + 10
7 + ( –10) –5 + 10 –10 + (–6)
–2 – 7 –8 – (–2) 11 – (–21)
Знайди помилку
– (a – 4) + (b –2) = – a – 4 + b – 2
(4,5 – m) – (–9,2 + n) = 4,5 – m + 9,2 + n
4 + (b – 7) = 4 – b – 7
(m + 3) – (k – 5) = m + 3 – k – 5
Вправа «Хто швидше?»
Кожен ряд отримує свій ланцюжок
І) ІІ)
ІІІ)
Завдання: Знайти суму всіх чисел, записаних на пелюстках квітки.
Будьте уважні! Квітка чарівна.
Чому дорівнює сума всіх чисел? 58 + (–25) = 33
Поясни відповідь.
>
І варіант ІІ варіант
а) –25 + 7 а) –14 + 6
А) –18; Б) 18; В) –32; Г) 32. А) –8; Б) –20; В) 8; Г) 20.
б) –16 + (–14) б) –12 + (–38)
А) 2; Б) –30; В) 30; Г) –2. А) 50; Б) 16; В) –16; Г) –50.
в) 6,5 + (–6,5) в) 3,5 + (–3,5)
А) 6,5; Б) –13; В) 0; Г) 13. А) 7; Б) 0; В) –7; Г) 3,5.
г) –17 – (–4) г) –21 – (–6)
А) –21; Б) 21; В) –13; Г) 13. А) –27; Б) 27; В) –15; Г) 15.
д) –15 – 3 д) –10 – 7
А) –18; Б) –12; В) 12; Г) 18. А) –17; Б) 17; В) 3; Г) –3.
е) –22 – (–22) е) – 17 – (–17)
А) 0; Б) 44; В) 22; Г) –22. А) 34; Б) 0; В) –17; Г) 17.
2. Обчислити зручним способом:
1) 1)
2) 2)
ІV. Підсумок уроку
Рефлексія: Оцініть як ви працювали на уроці
Добре зрозумів тему і працював на уроці
Недостатньо зрозумів тему і мало працював на уроці
Ще більше треба попрацювати над даною темою
V. Домашнє завдання.
Повторити: §38-42.
Підготуватися до контрольної роботи виконавши «Завдання для перевірки знань №7»
Скласти кросворд з теми «Раціональні числа. Додавання і віднімання раціональних чисел»