Дата: 13.11.20
Тема: Додавання та віднімання 0.
Мета: формувати обчислювальні навички додавання і віднімання , ознайомити з правилом віднімання однакових чисел, знання складу числа , учити додавати і віднімати нуль , удосконалювати каліграфічні навички , розвивати логічне мислення, математичну мову , пам*ять ,увагу,уміння робити висновки , виховувати старанність , любов до пізнання .
Хід уроку:
І. Організація класу
1)Перевірка готовності до уроку
2)Емоційне налаштування на урок
Математика – наука
Точна і серйозна.
І прожить без неї нам
Навіть дня не можна.
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно!
ІІ. Актуалізація опорних знань
1)Математичний диктант (листочки)
Наступне число за числом 7? 8
Попереднє число перед числом 6? 5
Сусіди цього числа 2 і 4? 3
До числа 2 + 4 ?7
Від числа 4 -2? 2
Хвилинка чистописання у зошитах
Число 10.
Які цифри нам знадобляться для того щоб написати цифру 10?
2)Усний рахунок
На попередніх уроках ми з вами вчили дії додавання та віднімання, ознайомилися з назвами компонентів цих дій . Давайте пригадаємо як називаються компоненти дії додавання
Повторення компонентів додавання і віднімання
Робота з лего ( додавання і віднімання)
Перший доданок 1 другий доданок 3? ( Чому дорівнює сума?)
Перший доданок 4 другий доданок 2? (Чому дорівнює сума?)
Зменшувальне 6, від*ємник 1 ( Чому дорівнює різниця?)
Зменшувальне 5 .від*ємник 2 ? (Чому дорівнює різниця?)
Зменшувальне 3 від*ємник 3 ( Чому дорівнює різниця?)
Підводимо до 0
Як у математиці позначити те що предмети відсутні, що їх взагалі не має?
Що означає цифра 0 ?
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
Отже про що ми поговоримо сьогодні на уроці?
Правильно , сьогодні ми будемо вчитися розв*язувати вирази на додавання і віднімання 0.
IV Вивчення нового матеріалу
Робота у підручнику №1,2 с. 36-формуємо правило (Додаючи й віднімаючи число 0 дістаємо те саме число .)
Робота у підручнику № 3 усно
Робота у друкованому зошиті с.33 № 1 самостійно ( + перевірка)
Фізхвилинка на уважність для очей
Зошит с. 33 № 2 ( всі разом)
-Зошит с.33 № 4 - Що зображено на малюнках? -Відрізки .
Давайте виміряємо довжину кожного відрізку і запишемо її.
Що нам в цьому допоможе? У чому ми виміряємо довжину?
Рожевий- 4 см
Помаранчевий – 5 см
Зелений -5 см
Синій – 6 см
Який найдовший?
Який найкоротший?
Які відрізки однакові?
V.Підсумок уроку
1.Узагальнення вивченого матеріалу.
-Про що ми говорили сьогодні на уроці?
- Що отримаємо якщо до числа додамо 0? А якщо віднімемо?
2. Рефлексія ( лего)
-Чи сподобався вам сьогоднішній урок? Чим саме?
-Якщо ви вважаєте що попрацювали сьогодні дуже добре. Давали правильні відповіді, були активні.- оберіть зелену цеглинку лего та підніміть вгору
Якщо – у вас щось не виходило ,але ви старалися – жовту, а якщо ви взагалі нічого не зрозуміли , не працювали , не слухали вчителя – червону .
Подивіться на мольберт. Сьогоднішня мета нашого класу зібрати 30 яблучок . Хто ж отримає яблучко за свою роботу на уроці і прикрасить наше спільне дерево?