збагатити знання учнів про казки народів світу; розвивати логічне мислення, уважність, уяву, спостережливість; виховувати прагнення до добра і справедливості
Тема. Додавання та віднімання числа 1 у межах 20. Задачі на
знаходження суми і різниці двох чисел.
Мета: на основі знань учениці про нумерацію чисел ознайомити з прийомом
додавання та віднімання числа 1. Продовжувати знайомити з числами
другого десятка. Вдосконалювати вміння розв'язувати задачі,
розвивати обчислювальні навички, виховувати інтерес до математики.
Обладнання: малюнки клоунів, звірів, ілюстрації «Цирк», демонстраційний
матеріал, геометричні фігури.
Урок – циркове шоу
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Дзвонить дзвоник на урок,
Розпочнемо свій урок. (1 хв.)
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Наше місто невеличке. Цирк приїжджає не часто, але я впевнена, що ти дуже любиш цирк. Тому я вирішила зробити для тебе свято і запросила на урок артистів цирку. Вони допоможуть нам здобути нові знання, допоможуть розв'язувати приклади та задачі.
Цирк прийшов сьогодні в клас,
Щоб послухати нас,
Тільки цирк у нас незвичний,
Цирк у нас математичний. ( 1 хв.)
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Клоун на арену вибігає,
Різнокольорові кульки підкидає.
А завдання таке:
Наступне завдання ми отримуємо від акробата – ведмедика.
По канатах та дробинах
Акробати всі на шпильках
Ходять, виступають,
На п'ятки не наступають.
А зараз в зошитах, проведемо каліграфічну хвилинку. А яку цифру будемо писати, відгадай!
Що за цифра – акробатка
Якщо на голову стане
На три менше зразу стане. (9)
На дошці пояснення вчителя. (1 хв.)
8 збільшити на 2
7 зменшити на 3
5 збільшити на 5
6 зменшити на 2
9 збільшити на 1
8 зменшити на 1. ( 4 хв.)
IV. Вивчення нового матеріалу.
Не випадково в останніх виразах ми додавали та віднімали число 1. Сьогодні на уроці ми будемо додавати та віднімати число 1 у межах другого десятка.
Хоч і дві руки він має
Шість м'ячів разом спіймає
Кілька яблук, тарілок,
Факелів, булав, квіток,
І нічого не поб'є
Підкажу тобі – жонглер.
На дошці додаємо до числа 10 число 1
Додаємо до числа 11 число 1.
Далі усно до 12, 13, 14,15.
Висновок: Наступне число ми отримуємо додаванням 1 до доданого числа
Записати та розв'язати верхній рядок прикладів. ( 5 хв.)
На дошці приклад 11-1=10
Висновок: В кожному прикладі отримали попереднє число!
Записати в зошиті нижній рядок прикладів. (5 хв.)
V. Робота за підручником.
На арену цирку виходить….
А хто? Відгадай!
З господарем дружить,
Сторожем служить,
Гавкає, не вгаває,
Чужих не пускає. (Собачка)
Дресирована собачка вміє рахувати та завдання пропанує розв'язати с. 97, №4
2 верхніх – усно
2 нижніх – письмово. (4 хв.)
А найстаршим в цирку нашім Мудрий Слон, є просто красень. Оскільки Слон є наймудрішим, то завдання його найскладніші. Цирк це завжди свято, багато подарунків. Давай ми з тобою розв'яжемо задачі про подарунки.
Але згадаємо з чого складається задача?
Клоуну подарували 3 подарунки, а ведмедику? На 2 більше. Скільки подарунків подарували ведмедику?
Слонику подарували 7 подарунків, а жонглеру - ? на 3 менше. Скільки подарунків подарували жонглеру?
А тепер читаємо умову задачі №6. (7 хв.)
У каструлі 6 л. узвару, а в глечику - ? на 4 л. менше. Скільки узвару у глечику?
Фокусник. Він всемогутній –
Хай дізнаються присутні.
І фокус нам тут показав,
З фігур нам клоуна він склав.
А зараз ти будеш фокусником і покажеш фокус : склади з частин геометричну фігуру.
VI. Підсумок уроку.
Хто вам допомагав? У вас на картках малюнки клоунів. Тобі потрібно домалювати ротик. Якщо тобі урок сподобався, то клоун буде веселий, якщо ні – сумний. Покажи свого клоуна.
У нашому цирку погасли вогні,
Та кожен із нас сподівається, діти,
Що в дні невеселі і в радісні дні
Цей вогник цікавості буде горіти.
На цьому наш урок – виступ у цирку закінчено. (2 хв.)