КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
КОНСПЕКТ
уроку з математики
Тема. Обчислення площі квадрата і прямокутника
4 клас
Студентки 4 курсу 41-ПО групи
Спеціальність 013
Початкова освіта
Соколенко Анастасії Олександрівни
2022 рік
Клас: 4 Дата: 16.02.22
Тема. Обчислення площі квадрата і прямокутника
Мета: вчити учнів обчислювати площу квадрата та прямокутника, вивчити формули знаходження площі квадратів та прямокутників; виховувати уміння слухати інших, активність, дисциплінованість; розвивати зорову та слухову пам'ять, увагу, логічне мислення.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Організація початку уроку
2. Перевірка готовності учнів до уроку
- Діти, а зараз ми з вами перевіримо чи усі готові до уроку. Подивіться, щоб на ваших партах були підручник, зошит, ручка та олівець. Чудово! Приберіть з своїх парт усі зайві речі до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.
4. Емоційне налаштування на урок. Гра «Долонька»
ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дій. Математичний диктант
- Діти, відкрийте робочі зошити та запишіть число, класна робота.
Шістнадцяте лютого
Класна робота
Завдання 1. Виконати практичне завдання.
Завдання 2, 3, 4. Колективно розглянути записи, пояснити обчислення площі квадратів та прямокутників, запам'ятати формули. За зразком записати обчислення площі прямокутника.
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку
- Діти, на сьогоднішньому уроці нашою метою є - вчити учнів обчислювати площу квадрата та прямокутника, вивчити формули знаходження площі квадратів та прямокутників; виховувати уміння слухати інших, активність, дисциплінованість; розвивати зорову та слухову пам'ять, увагу, логічне мислення.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення матеріалу, ставлячи проблемні питання
Для обчислення площі прямокутника треба його довжину помно жити на ширину. При цьому довжини сторін мають бути виражені в однакових одиницях вимірювання. Якщо сторони а і b записано в сантиметрах, то і площа S вимірюватиметься в квадратних сантиметрах.
2. Фізкультхвилинка
- Діти, ми з вами трохи попрацювали, тому треба відпочити. Фізкультхвилинка!
V. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок
1. Робота в парах
- Побудувати в зошиті фігури за поданими розмірами. Обчислити периметр і площу кожної. Звірити результати одне одного
3 см 6 см
2 см
Р1 = 3 • 4 Р2 = (6 + 2) • 2
Р1 = 12 (см) Р2 = 16 (см)
S1 = 3 • 3 S2 = 6 • 2
S1 = 9 (см2) S2 = 12 (см2)
2. Вправа 6
- Розв’язати задачу в парі, записати в зошит самостійно.
Розв'язання
Відповідь: використали 300 кахлів.
3. Вправа 9
Запишіть число і місяць, коли до кінця року залишається 2 міс. і 18 діб.
4. Розв’язування задач
1) 4 м2 = 400 дм2, 24 м2 = 2400 дм2, 3 см2 = 300 мм2,
2 дм2 = 200 см2, 36 м2 = 3600 дм2, 2 дм2 = 200 см2
2) Підлогу в кімнаті завдовжки 6 м і завширшки 4 м покрили прямокутними кахлями розміром 4 дм на 2 дм. Скільки кахлів використали?
4. Пальчикова гімнастика
- Ми з вами багато писали сьогодні. Давайте виконаємо пальчикову гімнастику, щоб наші пальчики відпочили!
Моя сім’я
(Почергове згинання пальчиків починаючи з великого)
Цей пальчик – мій дідусь,
Цей пальчик – моя бабуся,
Цей пальчик – мій татусь,
А оцей - моя матуся,
Ну, а цей маленький – я,
Ось уся моя сім’я
VI. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів