КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
КОНСПЕКТ
уроку з математики
Тема. Задачі на обчислення площі
4 клас
Студентки 4 курсу 41-ПО групи
Спеціальність 013
Початкова освіта
Соколенко Анастасії Олександрівни
2022 рік
Клас: 4 Дата: 17.02.22
Тема. Задачі на обчислення площі
Мета: вчити учнів застосовувати формули для знаходження площі та периметра прямокутника і квадрата; виховувати уміння слухати інших, активність, дисциплінованість; розвивати зорову та слухову пам'ять, увагу, логічне мислення.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Організація початку уроку
2. Перевірка готовності учнів до уроку
- Діти, а зараз ми з вами перевіримо чи усі готові до уроку. Подивіться, щоб на ваших партах були підручник, зошит, ручка та олівець. Чудово! Приберіть з своїх парт усі зайві речі до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.
4. Емоційне налаштування на урок. Гра «Долонька»
ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дій. Математичний диктант
- Діти, відкрийте робочі зошити та запишіть число, класна робота.
Сімнадцяте лютого
Класна робота
420 одиниць другого класу і 102 одиниці першого класу;
8 одиниць другого класу і 217 одиниць першого класу.
Виконати вправи 1-4 з коментуванням.
Пригадати формулу обчислення площі квадрата і прямокутника.
Завдання 1. Знайдіть площу прямокутного саду, якщо його довжина 20 м,
а ширина — на 4 м менша.
Завдання 2. Побудуйте два прямокутники зі сторонами 5 см і 4 см; 7 см і 3 см.
Обчисліть периметр і площу кожного.
Завдання 3. Розв’язати обернені задачі до задач на обчислення площі.
А. Площа прямокутника становить 42 см2, а ширина — 6 см. Знайдіть довжину прямокутника. Яку дію виконали?
Б. Площа квадрата становить 25 см2. Яку довжину має його сторона?
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку
- Діти, на сьогоднішньому уроці нашою метою є - вчити застосовувати формули для знаходження площі та периметра прямокутника і квадрата; виховувати уміння слухати інших, активність, дисциплінованість; розвивати зорову та слухову пам'ять, увагу, логічне мислення.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення матеріалу, ставлячи проблемні питання
S = а а |
S = а b |
Пригадайте формули обчислення площі квадрата і прямокутника.
2. Фізкультхвилинка
- Діти, ми з вами трохи попрацювали, тому треба відпочити. Фізкультхвилинка!
V. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок
1. Робота в парах. Задача
Д — 25 м 1) 25 – 10 = 15 (м) — ширина;
Ш — ?, на 10 м менша 2) (25 + 15) • 2 = 80 (м) — периметр;
Р — ? S — ? 3) 25 • 15 = 375 (м2) — площа.
При множенні чисел 25 і 15 пригадати множення числа на суму
25 • (10 + 5) = 25 • 10 + 25 • 5 = 375
2. Вправа 6
Знайти площі ділянок землі за схематичним малюнком.
S1 = 5 • 8 S2 = 3 • 4 S3 = 4 • 2
S1 = 40 (м2) S2 = 12 (м2) S3 = 8 (м2)
3. Робота за варіантами
А. Р = (24 + 5) • 2 S = 24 • 5
Р = 58 (м) S = 120 (м2)
Б. 7 – 2 = 5 (м) – ширина
Р = ( 7 + 5) • 2 S = 7 • 5
Р = 24 (м) S = 35 (м2)
4. Задача
Обчислити площу водосховищ України.
Розв'язання
1328 1840
2250 (км2) 410 (км2)
Відповідь: 2250 км2 площа Кременчуцького водосховища, 410 км2 – площа Дніпровського водосховища.
5. Вправа
- Порівняйте площі областей між собою. Обчислення виконайте письмово.
6. Пальчикова гімнастика
- Ми з вами багато писали сьогодні. Давайте виконаємо пальчикову гімнастику, щоб наші пальчики відпочили!
Моя сім’я
(Почергове згинання пальчиків починаючи з великого)
Цей пальчик – мій дідусь,
Цей пальчик – моя бабуся,
Цей пальчик – мій татусь,
А оцей - моя матуся,
Ну, а цей маленький – я,
Ось уся моя сім’я.
VI. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів