Документ "Урок. Периметр прямокутника і квадрата повторення"

Про матеріал
Документ "Урок. Периметр прямокутника і квадрата повторення"Документ "Урок. Периметр прямокутника і квадрата повторення"Документ "Урок. Периметр прямокутника і квадрата повторення"
Перегляд файлу

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ

уроку з математики

Тема. Периметр прямокутника і квадрата (повторення)

4 клас

 

 

 

 

 

Студентки 4 курсу 41-ПО групи

Спеціальність 013

Початкова освіта

Соколенко Анастасіі Олександрівни

 

 

 

 

 

 

 

2022 рік

Клас: 4                                                                                                                     Дата 14.02.22

Тема. Периметр прямокутника і квадрата (повторення)

Мета:  повторити й систематизувати знання учнів про прямокутник і квадрат, одержані у 3 класі, відпрацювати навички обчислення периметра прямокутника, квадрата, їх побудови за допомогою лінійки; виховувати уміння слухати інших, активність, дисциплінованість; розвивати зорову та слухову пам'ять, увагу, логічне мислення.

Тип уроку: комбінований.

Методичне забезпечення та візуальний супровід: опорний конспект, підручник математики (Логачевська С. П.), ПК, мультимедійна дошка, комп'ютерна презентація.

 

ХІД УРОКУ

І. Організація початку уроку

  1. Привітання
  • Добрий день! В добрий час!
  • Рада, діти, бачить вас!
  • Ви почули всі дзвінок?
  • Він покликав на урок.
  • Кожен з вас приготувався –
  • На перерві постарався.
  • Зараз сядуть всі дівчатка,
  • А за ними і хлоп’ятка.
  • Всі за парти ми сідаєм.
  • До роботи приступаєм.
  • Щоб помилок уникати,
  • Треба гарно працювати.

2. Перевірка готовності учнів до уроку

- Діти, а зараз ми з вами перевіримо чи усі готові до уроку. Подивіться, щоб на ваших партах були підручник, зошит, ручка та олівець. Чудово! Приберіть з своїх парт усі зайві речі до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.

4. Емоційне налаштування на урок. Гра «Долонька»

 - Діти, погляньте на слайд. За допомогою своєї руки, покажіть, який у вас настрій.

- Чудово! З гарним настроєм продовжимо урок!

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дій

- Для розкриття теми згадаємо необхідні означення.

- Назвіть, які геометричні фігури зображені на малюнку, дайте їм означення.

- Яка з ліній на малюнку є ламаною? Замкненою ламаною? Назвіть вершини і ланки ламаних. В якої з ламаних ланки не перетинаються?

- Які геометричні фігури (назвати номера фігур) вам знайомі?
- Як можна назвати всі фігури?

- Молодці! Впоралися із завданням!

- Діти, відкрийте робочі зошити та запишіть число, класна робота.

Чотирнадцяте лютого

Класна робота

ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку

- Діти, на сьогоднішньому уроці нашою метою є - повторити й систематизувати знання про прямокутник і квадрат, одержані у 3 класі, відпрацювати навички обчислення периметра прямокутника, квадрата, їх побудови за допомогою лінійки.

ІV. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

- Діти, відгадайте загадки.

  • Він давно знайомий мій,
  • Кожен кут у нім прямий.
  • Всі чотири сторони
  • Однієї довжини.
  • (Квадрат)
  •  
  • На квадрат я дуже схожий.
  • Маю теж чотири сторони.
  • Тільки дві з них протилежні —
  • Однакової довжини.
  • А сусідні — різні.
  • (Прямокутник)

V. Вивчення нового  матеріалу

1. Пояснення матеріалу, ставлячи проблемні питання. Пояснення проходить з виконанням побудови

  • Геометричні фігури, утворені замкненими ламаними, ланки яких не перетинаються, називаються многокутниками.

Виконання графічних вправ:

1)Побудуйте незамкнену ламану, яка складається: 

  1. а) з чотирьох ланок, жодні з яких не перетинаються;
  2. б) з шести ланок, дві з яких перетинаються.

2) Побудуйте замкнену ламану, яка складається:

     а) з п'яти ланок, жодні з яких не перетинаються;

     б) з чотирьох ланок, жодні з яких перетинаються.

- Назвіть утворені фігури.

- У якому із завдань ви отримати многокутник?

- Що називають периметром фігури? (Суму довжин усіх сторін многокутника називають його периметром)

- Діагоналлю многокутника є відрізок, що сполучає протилежні вершини.

2. Фізкультхвилинка

- Діти, ми з вами трохи попрацювали, тому треба відпочити. Морська фізкультхвилинка! (https://www.youtube.com/watch?v=LCyMTR5F_IA&ab_channel=MusicKidsClub%D0%94%D0%9D%D0%97No170)  

VI. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок

1. Практичне завдання

  • Побудуй довільний пʼятикутник.
  • Познач його вершини.
  • Виміряй сторони пʼятикутника.
  • Знайди його периметр.
  • Проведи діагоналі пʼятикутника.

2. Опитування

- Як називають многокутник у якого чотири кути? (чотирикутник)

- А якщо у нього всі кути прямі? (прямокутник)

- Як називають прямокутник у якого всі сторони рівні? (квадрат)

- Запишіть у зошити:

Прямокутник - це чотирикутник, у якого всі кути прямі.

Квадрат - це прямокутник, у якого всі сторони рівні.

3. Розв’язування задач:

Задача І. Накресліть чотирикутник, у якого два сусідні кути прямі, та побудуйте поруч з ним рівний йому чотирикутник.

Задача 2. Чому дорівнює периметр многокутника АВСМР, якщо АВ=10 см, ВС=13 см, СМ=7 см, МР=9 см, АР=11 см?

Задача 3.  Накресліть довільний прямокутник. Виміряйте довжини його сторін, знайдіть периметр прямокутника.

Задача 4. Обчисліть периметр квадрата, сторіна якого дорівнює 6 см.

Задача 5. У п'ятикутнику одна сторона дорівнює 17 см; друга на 8 см більша, ніж перша; третя в 3 рази менша, ніж сума першої й другої; четверта дорівнює п'ятій і на 5 см менша за другу. Обчисліть периметр п'ятикутника.

4. Пальчикова гімнастика

- Ми з вами багато писали сьогодні. Давайте виконаємо пальчикову гімнастику, щоб наші пальчики відпочили!

Моя сім’я
(Почергове згинання пальчиків починаючи з великого)

Цей пальчик – мій дідусь,

Цей пальчик – моя бабуся,

Цей пальчик – мій татусь,

А оцей - моя матуся,

Ну, а цей маленький – я,

Ось уся моя сім’я

VII. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

  1. Пояснення домашнього завдання 
  • Діти, Молодці! Ви сьогодні дуже добре працювали. Вдома вам треба створити за допомогою геометричних фігур малюнок та повторити правила, що таке квадрат та прямокутник.
  1.  Підсумок уроку. Рефлексія. Вправа «Мікрофон»

На полі зібрали

  • На уроці я дізнався … .
  • Я легко виконав завдання … .
  • Мені було складно виконати … .
  •      Дякую за урок! Можна збирати свої речі!

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
2 липня 2022
Переглядів
892
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку