Документ "Урок. Площа. Одиниці вимірювання площі"

Про матеріал
15_02_22_Площа_Одиниці_вимірювання_площі15_02_22_Площа_Одиниці_вимірювання_площі15_02_22_Площа_Одиниці_вимірювання_площі15_02_22_Площа_Одиниці_вимірювання_площі15_02_22_Площа_Одиниці_вимірювання_площі15_02_22_Площа_Одиниці_вимірювання_площі15_02_22_Площа_Одиниці_вимірювання_площі15_02_22_Площа_Одиниці_вимірювання_площім
Перегляд файлу

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ

уроку з математики

Тема. Площа. Одиниці вимірювання площі

4 клас

 

 

 

 

 

Студентки 4 курсу 41-ПО групи

Спеціальність 013

Початкова освіта

Соколенко Анастасії Олександрівни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022 рік

Клас: 4                                                                                                               Дата: 15.02.22

Тема. Площа. Одиниці вимірювання площі

Мета:  ознайомити учнів з поняттям площа фігури та з одиницями вимірювання площі; виховувати уміння слухати інших, активність, дисциплінованість; розвивати зорову та слухову пам'ять, увагу, логічне мислення.
Тип уроку: комбінований.

Методичне забезпечення та візуальний супровід: опорний конспект, підручник математики (Логачевська С. П.), ПК, мультимедійна дошка, комп'ютерна презентація.

 

ХІД УРОКУ

І. Організація початку уроку

  1. Привітання

2. Перевірка готовності учнів до уроку

- Діти, а зараз ми з вами перевіримо чи усі готові до уроку. Подивіться, щоб на ваших партах були підручник, зошит, ручка та олівець. Чудово! Приберіть з своїх парт усі зайві речі до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.

4. Емоційне налаштування на урок. Гра «Долонька»

  • Діти, погляньте на слайд. За допомогою своєї руки, покажіть, який у вас настрій.
  • Чудово! З гарним настроєм продовжимо урок!

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дій. Математичний диктант

- Діти, відкрийте робочі зошити та запишіть число, класна робота.

П’ятнадцяте лютого

Класна робота

  • Збільшити число 150 у 4 рази.
  • Збільшити число 150 на 40.
  • Зменшити число 270 у 9 разів.
  • Зменшити число 270 на 90.
  • Знайти четверту частину числа 600.
  • Перший множник 7. Добуток – 560. Знайди другий множник.
  • Запиши у кілометрах і метрах 67 020 м.

ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку

- Діти, на сьогоднішньому уроці нашою метою є - ознайомлення учнів з поняттям площа фігури та з одиницями вимірювання площі; виховувати уміння слухати інших, активність, дисциплінованість; розвивати зорову та слухову пам'ять, увагу, логічне мислення.

ІV. Вивчення нового  матеріалу

1. Пояснення матеріалу, ставлячи проблемні питання

- Квадратними сантиметрами зазвичай вимірюють невеликі площі. Для вимірювання площі великих об’єктів (наприклад стіни), використовують більшу одиницю вимірювання квадратний метр 2).

- Квадратні одиниці вимірювання скорочено записують так: мм2, см2, дм2,м2, км2.

- 1 мм2 – це площа квадрата, сторона якого 1 мм.

1 см2 – це площа квадрата, сторона якого 1 см.

1 дм2 – це площа квадрата, сторона якого 1 дм.

1 м2 – це площа квадрата, сторона якого 1 м.

Ар (а)  – це площа квадрата, сторона якого 10 м.

Гектар (га) – це площа квадрата, сторона якого 100 м.

Одна сота частина гектара (сотка) — це теж ар (а).

1 км2 – це площа квадрата, сторона якого 1 км.

 

2. Фізкультхвилинка

- Діти, ми з вами трохи попрацювали, тому треба відпочити. Фізкультхвилинка!

V. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок

1. Вправа

- Пригадати та записати формули обчислення периметра квадрата, периметра прямокутника. Виміряти сторони поданих у підручнику фігур і обчислити периметр кожної.

              Р    = а • 4                           Р     = (а + b) • 2

              Р    = 2 • 4                           Р     = (5 + 2) • 2

              Р    = 8 (см)                         Р    = 14 (см)

- З коментуванням виконати завдання 2, 3, 4, 5 і 6 (новий матеріал).

- Площа – це величина, яка характеризує розмір фігури. Її можна знайти, знаючи довжину та ширину фігури (якщо йдеться про прямокутник чи квадрат). Квадратні одиниці вимірювання: мм2, см2, дм2, м2, км2, а, га.
 

2. Індивідуальна робота

А. Упорядкувати одиниці площі від менших до більших.

мм2, см2, дм2, м2, а, га.

Б.  Доповнити рівності.

2 дм2 = 200 см2                    2 а = 200 м2                      200 см2 = 2 дм2

3 м2 = 30 000 см2                 3 га = 30 000 м2                300 дм2 = 3 м2

4 м2 = 40 000 см2                 5 см2 = 500 мм2                40 000 см2 = 4 м2

3. Розв’язування задачі

До млина впродовж чотирьох днів привозили пшеницю: перші два дні по 200 ц, а в наступні два дні по 150 ц. Першого дня з пше- ниці змололи 160 ц борошна, а решту всієї пшениці змололи по- рівну протягом наступних п’яти днів. По скільки центнерів пшениці мололи на борошно щодня?

Розв'язання

  1. 200 • 2 = 400 (ц);                          3) 400 + 300 = 700 (ц);
  2. 150 • 2 = 300 (ц);                          4) 700 – 160 = 540 (ц);

5)540 : 5 = 90 (ц).

Відповідь: по 90 центнерів пшениці мололи на борошно щодня.

4. Пальчикова гімнастика

- Ми з вами багато писали сьогодні. Давайте виконаємо пальчикову гімнастику, щоб наші пальчики відпочили!

Моя сім’я
(Почергове згинання пальчиків починаючи з великого)

Цей пальчик – мій дідусь,

Цей пальчик – моя бабуся,

Цей пальчик – мій татусь,

А оцей - моя матуся,

Ну, а цей маленький – я,

Ось уся моя сім’я

VI. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

  1. Пояснення домашнього завдання 
  • Діти, Молодці! Ви сьогодні дуже добре працювали. Вдома вам треба виконати вправу 10 та запам'ятати співвідношення між одиницями вимірювання площі.
  1.  Підсумок уроку. Рефлексія. Вправа «Мікрофон»

- Що означає площа будь-якої фігури?

- Назвіть одиниці вимірювання площі.

  • На уроці я дізнався … .
  • Я легко виконав завдання … .
  • Мені було складно виконати … .
  •      Дякую за урок! Можна збирати свої речі!

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
2 липня 2022
Переглядів
3327
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку