Урок з курсу «Я досліджую світ», 1 клас
Тема. Досліджуємо властивості води
Мета:
Обладнання: лабораторне обладнання та матеріали для проведення дослідів; предметні малюнки.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Освітні галузі: природнича, інформатична, мовно-літературна, мистецька, соціальні і здоров’язбережувальна.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Організаційний момент
Я всміхнуся сонечку:
«Здрастуй, золоте!»
Я всміхнуся квіточці –
Нехай собі цвіте!
Я всміхнуся дощику:
«Лийся, мов із відра!».
Друзям посміхнуся,
Зичу їм добра.
2. Актуалізація опорних знань
- Відгадайте загадки:
Відома звіку рідина,
Усяк її вживає,
Буває хмаркою вона,
Сніжинкою буває,
Бува, як скло,
Крихка, тверда,
Звичайна, (підкажіть) …. (вода)
Нею умиваються,
У ній всі купаються,
Одяг перуть, їжу варять.
Буває рідка, буває тверда.
Ви впізнали? Це ...
(вода)_
ІІ. Основна частина
Вивчення нового матеріалу
https://youtube.com/watch?v=Bymq2Ptxt9c&feature=share
Складання схеми «Три стани води»
(Діти по черзі добиратимуть малюнки, прикріплюють до «струмочків» і пояснюють.)
Предметні малюнки: птахи, дерева, риби, комахи, тварини, гриби, людина.
Висновок. Усе живе на землі загине без води.
Дослід 1
Висновок. Вода не має ані смаку, ані запаху.
Дослід 2
Висновок. Вода прозора.
Дослід 3
Висновок. Вода не має форми. Вона набуває форми посудини, у яку потрапляє. Вода тече.
Дослід 4
Висновок. Вода – універсальний розчинник.
Дослід 5. «Як зникає вода»
Висновок. Вода текуча. Є матеріали, які легко пропускають воду. А є матеріали, які не пропускають воду.
Фізкультхвилинка «На морі»
Хвилі бавляться та б’ються, (хвилясті рухи руками перед собою)
Наче неслухи-хлоп’ята.
І стрибають, і сміються: (стрибки)
Вітер їм лоскоче п’яти.
Вгору, вниз і знову вгору (руки вниз-угору, очима стежать за рухами)
Підганяє дужий вітер.
Розгойдав він ціле море – (розводять руки в сторони, посміхаються)
Як же хвилям не радіти!
Хвилинка-цікавинка «Якою буває вода?»
Гра «Гімн воді»
Простяглася земля неозора,
А найкраща вода - … (прозора).
На землі - калинове намисто,
А найкраща вода - … (чиста).
Тут діброва шумить невмируща,
А найкраща вода - … (цілюща).
Ось і день промайнув, ніч коротка,
А найкраща вода - … (солодка)
Вправа «Юні художники»
Хтось розвісив їх аж сім, з ними весело усім. (Веселка.)
Вранці сонечко встало, намистиночки забрало. (Роса.)
Можна в дзеркало дивитись, можна і води напитись. (Озеро.)
І донизу головою продрімали до весни. (Бурульки.)
Із зимової хмаринки до землі летять … (сніжинки).
Хто цей диво-садівник, що зробив такий квітник? (Іній.)
ІІІ. Заключна частина. Рефлексія
Гра «Так чи ні?»
Метод «Рюкзак»
«Вода, у тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху. Тебе неможливо описати, не можна тобою насолоджуватися не знаючи, що ти таке… Ти саме життя. Ти наповнюєш нас радістю, яку не поясниш нашими почуттями. З тобою повертаються наші сили, з якими ми вже попрощалися. З твоєї милості у нас знову починають вирувати висохлі джерела нашого серця. Ти найбільше багатство у світі».
Хліб – батько, а вода – мати.
Вода – найбільше багатство у світі.