ДРУГОРЯДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ. ДОДАТОК Люби природу не як символ Душі своєї, Люби природу не для себе, Люби для неї. М. Рильський
Номер слайду 2
Перевірка домашнього завдання
Номер слайду 3
Гра «Редактор»
Номер слайду 4
Робота з епіграфом Як ви розумієте слова М. Рильського, що є епіграфом нашого уроку? Що вони означають для кожного з вас? Які члени речення ви знайшли у цьому вислові? Які речення називають поширеними? Які речення є непоширені? Люби природу не як символ Душі своєї, Люби природу не для себе, Люби для неї. М. Рильський
Номер слайду 5
Доведіть або спростуйте тезу. «Слово другорядний означає менш важливий, не основний».
Номер слайду 6
Ми вивчаємо…
Номер слайду 7
Мета та завдання уроку Для чого нам потрібно вивчати другорядні члени речення?
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Що ж таке додаток? Додаток - це другорядний член речення, який означає предмет і відповідає на питання непрямих відмінків кого? чого? ком у? ч о м у? і т. д. (усіх відмінків, крім називного), підкреслюється пунктирною лінією « _ _ _ _ _».
Номер слайду 11
Робота з підручником Опрацювання теоретичного матеріалу на ст. 176
Номер слайду 12
Робота біля дошки
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Творча робота Скласти й записати речення, у яких подані іменники виступали б то підметом, то додатком. Слово, природа, народ.
Номер слайду 15
Скетч-рефлексія «Мій Instagram канал» Створіть допис, у якому розкажіть своїм підписникам про те, що ви дізналися на уроці, що вам найбільше сподобалося, що змусило задуматись та уявне селфі – намалюйте себе або інших учасників процесу під час виконання певного завдання.
Номер слайду 16
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (ЗА ВИБОРОМ) Вивчити теоретичний матеріал підручника §41 Виконати вправу 434 ст. 176 Написати міні твір «Пробудження природи навесні»