ОРДЕНА «ЗНАК ПОШАНИ» ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ №75
Екологічний проект
«Мислимо глобально – діємо локально»
Керівник проекту: Цикало Ніна Василівна,
викладач екології
Учасники проекту: члени екологічного
гуртка «Довкілля»,
учні та студенти ВПУ№75
Екологічний проект
«Мислимо глобально - діємо локально»
Мета проекту:
впливати на навколишнє середовище;
учасників проекту, прагненню до здійснення громадсько-
значущих справ;
громади села до практичної діяльності з розв’язання
екологічних проблем своєї місцевості
Завдання проекту:
постають перед нами та зацікавити їх можливістю та
реальністю розв’язання цих проблем
внести свій посильний внесок у покращення екологічної
ситуації у Покровському районі
перед суспільством, зокрема, проблем збереження
оточуючого середовища
знань про стан навколишнього природного середовища,
підвищення рівня екологічної освіти та екологічної культури
молодих громадян
закладами, установами
Етапи проведення екологічного проекту:
Мотивація:
захист, збереження природи
громадську позицію
рідного краю
довкілля
навколишнього середовища
Ключове питання:
Як покращити екологічну ситуацію своєї місцевості?
Термін реалізації проекту: Довгостроковий
Актуальність проекту:
Ми все частіше чуємо слова “екологія”, “забруднення навколишнього середовища”, “забруднене довкілля”… Поступово ми стали звикати до цих слів і продовжуємо свою бездіяльність. Нерозумні дії людей на планеті Земля у найближчий час можуть повернутися великими нещастями, бідами усього людства. В долі природи – наша доля, і ми повинні зробити все для того, щоб використати свій шанс і допомогти рідній природі, тим самим зможемо продовжити життя в наступних поколіннях.
Що ж можемо ми, молоде покоління, зробити для навколишнього середовища? З чого треба почати свої дії? Хто в цьому допоможе нам? Як організувати роботу, щоб зберегти природу? Задумуючись над екологічними проблемами світу, перш за все потрібно дбати про чистоту тієї території, на якій ти проживаєш. Саме такі думки, які актуальні у наш час, і спонукали розробити проект, співзвучний девізу організації Грінпіс “ Дій локально, мисли - глобально ”.
Ми всі дуже добре знаємо, як поводитись, щоб не нанести збитку природі, і багато говоримо про її захист. Але треба кожному почати з себе, душею відчути єдність з природою. Бути обережним в лісі, щоб не зламати гілку, не залишати після себе сміття, обережно поводитись з вогнем, бо він може знищити цілі лісові масиви, поля, насаджувати молоді дерева та кущі, бо це легені нашої планети - все це маленька крихта порад чи добрих справ для збереження чистого і здорового довкілля.
Станьмо розумними господарями на своїй землі, і давайте будемо пам'ятати, що екологічне забруднення, як ланцюгова реакція, може призвести до екологічної катастрофи. Тож не допустімо цього, та почнімо вирішення екологічних проблеми сьогодні.
АКЦІЯ «Посади своє дерево»
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, на кожного жителя міста чи селища повинно припадати 50 кв. м зелених насаджень. Дерево середніх розмірів за добу відновлює стільки кисню, скільки необхідно для дихання трьох людей. Зелені насадження поглинають до 80 % аерозолів і пилу. На листках дорослих дерев за літо осідає в середньому до 20-25 кг пилу. Запиленість житлового мікрорайону за наявності зелених насаджень на 40 % нижча, ніж без них. Багато рослин чутливі до забруднення атмосферного повітря. Рослини-індикатори вказують на наявність забруднювачів повітря, дають змогу зробити висновки про шкідливість тих чи інших речовин для природи та людини
Мета та завдання акції:
Очікувані результати акції:
Акція «Посади своє дерево» в нашому училищі проходить двічі на рік. Навесні та восени учні та педагоги висаджують саджанці дерев та кущів на території навчального закладу, у парку «Чарівні дубки», насаджують верби на берегах річки Вовчої
АКЦІЯ «Зелений паросток майбутнього»
Щорічно учні та студенти ВПУ №75 з задоволенням приймають участь у акції «Зелений паросток майбутнього» та допомагають Покровському лісництву ДП «Васильківський лісгосп» у зборі насіннєвого матеріалу каштанів, дубів.
Сподіваємось, що із зібраних нами каштанів та жолудів в майбутньому виростуть сильні, гарні дерева, які принесуть людям користь і естетичне задоволення.
Мета та завдання акції:
Очікувані результати акції:
інформації( районна газета, сайт училища)
«Ми завжди раді допомогти Покровському лісництву у справі збереження та примноження лісових насаджень. Тож, звертаємося до керівництва лісового господарства: памятайте, що у вас є вірні і надійні друзі та помічники – учні та студенти ВПУ№75»
( Зі статті «Про природу дбаємо разом» в районній газеті «Покровський край»)
АКЦІЯ “За чисте довкілля»
З приходом весни та настанням тепла учні та студенти ВПУ №75 традиційно проводять акцію «Чисте довкілля». Починається акція із прибирання території, яка закріплена за кожною навчальною групою. Учні прибирають навколишню територію від сміття, сухих гілок, обкопують дерева та білять їх вапном. З метою надання естетичного вигляду території училища білимо бордюри. А також висаджуємо квіти, облаштовуємо клумби , які протягом весняно-літнього періоду будуть милувати око учнів, педагогів та гостей училища.
Мета та завдання акції:
Очікувані результати акції:
Підсумки екологічних акцій висвітлюємо на сторінках районної газети «Покровський край» та на сайті училища
ДУМКИ УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Чи актуальні сьогодні екологічні питання?
Я впевнена, що екологічні питання актуальні завжди.
Якщо ми будемо продовжувати в таких темпах забруднювати Землю, то коли-небудь не стане нічого: ні води, ні повітря, ні рослин, ні тварин. Не буде й нас, бо без всього вищезазначеного людина вижити не зможе.
Від екологічного благополуччя залежить життя людини. Екологія – це здоров’я планети. Чи зможемо ми довго існувати на “хворій” Землі? До переселення землян на інші планети наука з технікою поки що не дійшли. Отже, якщо загине наша годувальниця – Земля, загинемо і ми.
(Тетяна Пилипенко, група ОК-13-5)
Які важливі екологічні справи останнім часом відбулися у вашому навчальному закладі? Чим вони запам’яталися?
Щороку ми прибираємо та упорядковуємо не тільки свою територію біля училища , але й парк “Чарівні дубки”, розчищаємо берег річки Вовча, по берегах якої насаджуємо верби. Минулого року учні групи ТМ-11-1 (техніки-механіки) висадили 200 саджанців берези, черемхи, акації, дуба на території Олександрівської сільської ради. Учні груп ТМ-10-2 та ТЕ-10-3 допомагали працівникам Покровського лісництва на висадці саджанців сосни. Педагоги та учні училища впорядковували узбіччя трас Донецьк-Запоріжжя та Дніпро – Маріуполь – підбілювали дерева, вирубували поросль.
( Альона Залізняк, голова учнівського самоврядування, група ТМ-10-2)
Навіщо потрібно розв’язувати екологічні питання?
Якщо зараз не розв’язати ці проблеми, то масштаби екологічних катастроф будуть ще більшими, а їх наслідки – ще жахливішими. А це, в свою чергу, призведе до світової екологічної катастрофи, яка поставить під загрозу існування людства.
( Віктор Шевчук, староста групи ТМ-10-1)
Які екологічні проблеми ви бачите у своєму селищі та районі? Запропонуйте свій варіант їх вирішення.
В своєму регіоні однією з найактуальніших проблем є забруднення вулиць сміттям, яке викидають не в спеціальні контейнери, а просто під ноги.
Для вирішення проблеми пропоную:
встановити більше контейнерів для збору сміття у місцях великого скупчення людей; виявляти стихійні смітники та добиватися від організацій, відповідальних за їх прибирання, виконання своїх обов’язків; провести роботу з підвищення екологічної культури серед учнів нашого училища, пропагуючи необхідність викидання сміття лише у відповідні збірники сміття.
(Козаченко Дар’я, група ОК-13-5 )
Однією з найголовніших проблем нашого регіону є забруднення води. Воду, яку ми п’ємо, важко назвати чистою. Причинами її забруднення є шкідливі викиди підприємств, старість та зношеність комунікацій, по яким вода поступає до споживача, а також вкрай негативне становище з її очищенням, через що воду категорично заборонено пити некип’яченою.
Вихід я бачу у пошуку нових можливостей очищення води.
(Андрій Каленик, група ОК -13-6 )
ВИСНОВКИ
Екологічні питання надзвичайно актуальні в наш час, оскільки у вік технічного прогресу на річки, повітря, землю, як основний природній скарб Землі, припадає занадто велике навантаження. Настільки велике, що самостійно природа не в змозі з ним впоратися. Тому потрібно їй допомогти – розв’язати екологічні проблеми нам – молодим мешканцям планети Земля.
На превеликий жаль, багато хто з “дорослих дядь”, що стоять сьогодні “біля керма” цього не розуміють, або керуються хибним принципом “після нас – хоч потоп” і використовують природні ресурси у надмірній кількості, по-хижацьки винищуючи, розбазарюючи безцінний скарб для вдоволення власних потреб.
Ми, молодь, несемо відповідальність за Планету, на якій живемо, ми хочемо, щоб життя на ній тривало довго-довго, і щоб наші діти, онуки і правнуки насолоджувалися усіма багатствами, які даруватиме їм природа: чистим блакитним небом над головою, чистотою гармонією навколишнього середовища, кришталево прозорою водою джерел та струмків. А для цього вже сьогодні слід прагнути вирішити накопичені екологічні проблеми, бо інакше вони, неначе сніговий ком будуть накопичуватись і розростатись.
Саме на це і спрямований наш проект, роботу над яким ми плануємо продовжити і в подальшому.
За підсумками проекту створено презентацію:
«Збережемо природу - збережемо життя»
|
||
|
||
ТВОРЧІСТЬ ЮНИХ ТАЛАНТІВ
ТВОРЧІСТЬ ЮНИХ ТАЛАНТІВ
ФОТОПАРАД КОРИСНИХ СПРАВ