Есе на тему: «Характеристика, обгрунтування еталону здорової особистості»

Про матеріал
Есе на тему: «Характеристика, обгрунтування еталону здорової особистості» Рекомендую як додатковий матеріал використовувати на уроках психології
Перегляд файлу

Есе

на тему: «Характеристика, обгрунтування еталону здорової особистості»

   Розглядаючи здоров’я як складний багатовимірний феномен, психологи сучасності аналізують й оцінюють найбільш поширені концепції і моделі здоров’я людини.

    Фундаментальним дослідженням здоров’я як складного соціокультурного феномену, в якому відображені біологічні, психологічні, соціальні і духовні аспекти буття людини у світі, є дослідження  О. С. Васильєвої і Ф. Р. Філатова . Проаналізувавши найбільш розповсюджені в західній культурі концепції і моделі здоров’я, автори виокремили стійкі соціокультурні еталони здоров’я:

а) античний – як внутрішня узгодженість;

б) адаптаційний – як пристосування індивіда до оточуючого середовища (природного і соціуму);

в) антропоцентричний – як всебічна самореалізація чи розкриття творчого і духовного потенціалу особистості.

    На думку авторів, визначені еталони здоров’я формують матриці соціальних уявлень, концепцій, моделей, існують незалежно від національної специфіки сприйняття і визначають загальні принципи інтерпретації феноменів здоров’я і хвороби у західній культурі.

    Античні філософи одними з перших в історії психології змогли осмислити здоров'я в його аксіологічному аспекті, як справжню цінність буття і відкрили неминущі принципи здорового, гармонійного існування. Недарма Геродот стверджував: “Коли немає здоров'я, мовчить мудрість, не може розквітнути мистецтво, не грають сили, не приносить користі багатство і неспроможний розум”.В античній моделі здоров'я розуміється як внутрішня узгодженість, гармонія, врівноваженість, відповідність усіх складових елементів призначенню цілого. Тут йде мова про взаємозв'язок духовної та тілесної сутності людини. За античному уявленню, необхідно піклуватися не лише про фізичне вдосконалення або розвитку душі, потрібно прагнути досягти їхнього оптимального взаємини. Тим самим антична модель здоров'я приділяє більше уваги внутрішньому облаштування людини і в набагато меншому ступені зачіпає систему його відносин з іншими людьми і навколишнім світом.

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Додано
12 лютого 2023
Переглядів
467
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку