Гігієна одягу. Гігієнічні вимоги, які висувають до одягу, залежать від умов її експлуатації і особливостей діяльності людини. Для виготовлення одягу заборонено використання матеріалів, які виділяють хімічні речовини в кількостях, що перевищують гранично допустимі норми.
Номер слайду 3
Методи дослідження. При гігієнічній оцінці одягу досліджують матеріали, з яких вона виготовлена, і проводять фізіолого-гігієнічне дослідження експериментальних і дослідних зразків.
Номер слайду 4
Методи дослідження. Даючи оцінку матеріалу для виготовлення одягу з гігієнічної точки зору, аналізують тепло- і влагопроводимости, гігроскопічність, повітропроникність. Крім того, визначають механічні властивості матеріалів.
Номер слайду 5
Вимоги до окремих видів одягу. Для кожного шару одягу розробляються окремі гігієнічні вимоги. Так, літній одяг не повинна ускладнювати тепловіддачу і випаровування поту. Тому для її виготовлення рекомендуються матеріали з хорошою гігроскопічністю (не менше 7%), повітропроникністю (не менше 330-370 град. На 1 куб. Дм), невисокими термічним опором і напруженістю електростатичного поля.
Номер слайду 6
ОсобливостіВстановлено, що чим світліше одяг, тим більше променів вона відображає, тим менше вона поглинає їх і менше нагрівається. Найкращими матеріалами для літнього одягу є бавовняні, натуральні лляні і штучні (віскозні, шовкові) тканини, що володіють хорошою вентиляцією і влагопроводность і мають невелике термічний опір.
Номер слайду 7
ОсобливостіЩе одним важливим показником властивостей одягу є її водомісткість. Здатність тканини просочуватися водою: чим більше повітря, наявний в порах тканини одягу, замінюється водою, тим менше її повітропроникність і тим більше її теплопровідність. В результаті під одягом накопичується піт і виділяються шкірою гази (вуглекислий газ, окис вуглецю та ін.).
Номер слайду 8
Зимовий одяг. Матеріали для зимового одягу повинні мати високі теплоізоляційні властивості, а її верхній шар повинен мати невелику повітропроникність, щоб забезпечити захист від вітру. У холодну пору року раціональної є одяг з щільних, пористих тканин з хорошими теплозахисними властивостями (вовняних, напіввовняних і ін.). Доцільно носити одяг з суміші віскози з натуральними (шерстю) і синтетичними волокнами, зміст яких має становити приблизно 40-45%.
Номер слайду 9
Верхній одяг. Верхній одяг (костюми, пальто) шиють з матеріалів значної товщини і пористості (драпу, сукна). Необхідний захист від вітру забезпечують прокладки з матеріалів з низькою повітропроникністю. Крім того, для верхнього шару застосовуються синтетичні матеріали, що зменшує масу одягу на 30-40%. Одяг тим гігієнічніше, чим менше його вага.
Номер слайду 10
Гігієна взуття. Конструкція взуття і матеріал, з якого воно виготовлене, повинні відповідати гігієнічним вимогам. В першу чергу взуття повинне забезпечувати фізіологічні функції стопи, відповідати її анатомо-фізіологічним особливостям, які не здавлювати її, не порушувати крово- і лімфообіг, іннервацію, не викликати потертостей.
Номер слайду 11
Взуття має бути довшим стопи на 10-15 мм. Не рекомендується носити тісне і вузьку взуття, так як це може призвести до деформації стопи, обмеження рухливості суглобів, порушення кровообігу і іннервації. Гігієна взуття
Номер слайду 12
Висота каблука є однією з конструкційних особливостей взуття, що впливають на опорно-руховий апарат стопи. Носіння взуття на високих підборах (7 см і більше) Може призвести до того що нога стає вкрай нестійкою в зв'язку з переміщенням центру ваги вперед, а центру опори - на зігнуті пальці і каблук. Гігієна взуття
Номер слайду 13
Гігієна взуття. Раціональної висотою каблука, яка забезпечує оптимальне м'язове рівновагу між сгибателями і разгибателями стопи, амортизацію при ходьбі і збереження зводу стопи, є для чоловіків 20-30 мм, для жінок - 20-40 мм, для дітей (залежно від віку) - 10 30 мм. При цьому носок взуття повинен відповідати ширині і контурах переднього краю стопи.
Номер слайду 14
Взуття має бути м'якою, легкої, водовідштовхувальним, не зраджувати форму і розмір після зволоження і висушування. В умовах холодної і середньої кліматичної зони потрібно носити взуття з малотеплопроводних матеріалів. Гігієна взуття