Година пам’яті
до Дня Визволення України від фашистських загарбників
«СПАЛЕНА ,АЛЕ НЕ КОРЕНА»
.
І.Організаційний момент
Тим ,у кого в 20 на скронях з’явилась сивина
Тим, хто своїми руками борони тягав,
Тим ,хто колгоспи з руїн піднімав,
Тим ,хто сам дітей рятував,
Тим,хто переніс лихоліття війни,
Цей захід присвячуємо ми
ІІ.. Мотивація та повідомлення теми.
Викладач. Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941 -1945 рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставиться до Другої світової війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. Урок - пам’яті присвячений жертвам Другої світової війни - це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим.
Тема нашої виховної години «Спалена,але нескорена»
Сьогодні ми доторкнемося до хвилюючих сторінок нашого героїчного минулого,згадаємо найхвилюючі кадри з кіноповісті О. Довженка «Україна в огні»;поглибимо знання про Другу світову війну; згадаємо як мужній український народ протистояв нацизму 1941-1945років.
ІІІ. Основна частина
Викладач. Прошу почесну варту зайняти своє місце біля вічного вогню.
ХВИЛИНА СКОРБОТИ І МОВЧАННЯ
На честь усіх полеглих ,на честь всіх тих, хто не повернувся,на честь рядових
бійців ,жінок , дітей давайте запалимо свічку і хвилиною мовчання вшануємо героїв.
Трагічною несподіванкою став для України напад нацистської Німеччини 22 червня 1941 року. Не шукав наш народ війни. Радів тихому життю, новим горизонтам, що відкривалися перед ним, співав мирних пісень, прославляючи спокій і злагоду.(Звучить запис пісні «Ой ,у мене рід багатий,)
Та не судилося мирне життя українцям. Прийшли буремні роки війни, роки крові, страждань,уселюдського лиха.
Територія Украині опинилась під важким чоботом фашиста. «Самим страшним під час відступу був плач жінок… Плакала Україна. Вона плакала гірко, гірко волала, свою долю гірко проклинала» . Мільйони людей забрала страшна війна. Це важко усвідомити. Смерть однієї людини - це трагедія. А коли мільйони...
Вірш «Хіба ж забудеш.»
Вихователь.Все менше залишається тих, хто пам'ятає злочини фашистів зі свого трагічного досвіду. Мільйони людей в усьому світі знають про звіряче обличчя фашизму з книг, документальних та художніх фільмів.
А які фільми про війну ви бачили,про що вони? (Відповіді дітей)
Вихователь. В історію українського кінематографа увійшов визначний кінорежисер Олексадр Довженко.
Так ,це фільм «Україна в огні» Ця кіноповість була знята в 1943році. Кіноповість "Україна в огні" — це літопис про найтяжчі найгрізніші дні в історії України, який уславлює героїзм нашого народу в період війни. Відтворивши минуле, яскраво показавши фашистське панування на нашій землі та боротьбу з ним, Довженко написав твір, що виховує справжніх патріотів, викриває ті помилки, яких нам треба намагатися уникати в майбутньому. Повість майже документальна, тому що була знята в роки війни.
Діти, про ви що дізнались переглядаючи цей фільм ,що вас найбільш вразило,що схвилювало?
1учень: Я дізнався як люто ненавиділи фашисти українців, але ж їм так хотілось володіти українською багатющою землею ,що вони готові були знищити всіх українців.
(Перегляд уривка з кіноповісті. )
2 учень:А я дізнався як на окупованій території гітлерівці знущалися над мирним населенням та військовополоненими. Вони масово розстрілювали та вішали жителів міст і сіл, не жаліючи ні старих, ні малих. Фашисти розуміли ,що український народ не здолати.(Перегляд уривка з кіноповісті.)
3учень:Я побачив як фашисти піддавали нелюдським тортурам полонених солдатів і офіцерів, партизанів, підпільників.(перегляд уривка з кінофільму)
4учень: Мене схвилювало те як тисячами примусово вивозили працездатних громадян на каторжні роботи до Німеччини,
5учень:Я дізнався що під час війни нацисти руйнували пам'ятники національної культури, житлові будинки, підприємства, розкрадали майно громадян та загальнонаціональні цінності. (Кінохроніка «Бої за Житомир».)
6 Учень: Мене вразила мужність солдат, їх відвага , велика відданість Батьківщині та нездоланна жага Перемоги.
7 Учень: Я відчув велику повагу до матері солдата яка ховала двох льотчиків від фашистів , видаючи їх за своїх синів. Я плакав ,коли її повісили за це.( Перегляд уривка з кінофільму.).
Викладач.Йшов 1943рік .(Відео «Визволення Києва»)
8 травня 1945року. Німеччина капітулювала. Офіційне повідомлення про перемогу було оголошене 9 травня . Відтоді 9 травня святкують як День Перемоги.
ІV. Заключна частина.
Страшні сліди залишила війна В руїни і згарища були перетворені 714 міст і 28000 сіл і селищ. 10 мільйонів синів і доньок України віддали свої життя цій війні . У кожній родині вона залишила важкий кривавий слід. Коли говорять про мільйони полеглих,замучених за ці роки людей завжди згадують рідних і близьких з кожної конкретної сім’ї .
Вони своєю кров’ю завоювали нинішнє мирне життя а ми їх спадкоємці ,не впоралися з головним завданням берегти мир на нашій землі . Знову гримлять гранати,звучать автоматні черги,знов ллється людська кров…
Викладач. - Як ви гадаєте , діти, що вам потрібно зробити для того, щоб наше українське небо було завжди мирним ?»
-Тож як ніколи ми повинні бути з вами справжніми патріотами своєї країни .Це те ,що повинно нас об’єднати і зробить непереможними перед обличчям будь –яких випробувань.
На цьому наша виховна година закінчена . Дякуємо за увагу.
Додаток
Страшні кадри війни 1939-1945р. Фотохроніка .
Почесна варта .
Урок пам’яті « Спалена ,але нескорена»
Фотографії героїв фронтовиків.
Новожеланівська спеціальна загальноосвітня
школа –інтернат №39
Донецької обласної ради
Урок –пам`яті
« Спалена,але
нескорена.»