Марченко С.В.,
вчитель початкових класів,
спеціаліст вищої категорії,
Шполянської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів №1 Шполянської об’єднаної територіальної громади
Черкаської області
Година спілкування
Тема. Революція гідності. Революція на граніті.
Мета: формувати ключові компетентності: вміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурну – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; соціальну – продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі та команді, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими; громадянську –усвідомлювати свою приналежність до Української держави, виховувати почуття патріотизму, гуманне ставлення до людей, плекати національну самосвідомість та громадянську активність.
Хід заняття:
І. Організація класу.
Емоційна та моральна підготовка до уроку.
Аутотренінг.
Я- спокійний.
Я- школяр.
Я- творча особистість.
Я вмію думати, аналізувати, висловлювати свої судження.
Я хочу знати більше.
Я прислухаюсь до думок товаришів.
Я вірю в те, що добре працюватиму на занятті, бо дуже цього хочу.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1.Гра «Мікрофон»
- Назвіть найбільші цінності українців.
(орієнтовані відповіді учнів:Батьківщина, мова, народ, земля)
2.Народна скарбничка
Робота в групах.(Доповнити прислів`я та пояснити їх зміст)
Батьківщина-мати…(умій за неї постояти)
За рідний край…(життя віддай)
Людина без Вітчизни,…( як соловей без пісні)
3.Мозковий штурм «Хто такий патріот?»
- Патріотом називають людину, яка…
- У чому проявляється патріотизм?Наведіть приклади.
ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття
Вступне слово вчителя.
-Я пропоную епіграфом нашого заняття взяти рядки чудового вірша.
Майдан за майбутнє мирно боровся,
Збирав у містах мільйони.
Мій мужній і мудрий народ із колін вже підвівся,
І вже на коліна не стане ніколи.
Юнь України вибрала курс:
За демократію, гідність, Євросоюз.
Вийшла на площі й майдани,
Досить вже бути рабами.
Ми заявили про себе, як про велику націю , гідну зайняти достойне місце у світовій спільноті.
ІV. Робота над темою заняття
1 учень.
21 листопада 2013 року студенти Києва вийшли на майдан Незалежності в підтримку євроінтеграції за Європейську Україну.
Спочатку- це була виключно мирна акція з гаслами: «Україна - це Європа», «Ми вільні».
Кількість активістів зростала з дня в день.
2 учень.
А далі – жорстке побиття студентів в ніч з 24 на 25 листопада.
А далі…А далі – покалічені людські тіла та серця, барикади, шини. Революція гідності.
Народ України виступив за свої права.
3 учень.
4 учень.
-Трагічні події в Україні, починаючи з листопада 2013 року, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни.
Кожному з нас необхідно усвідомити , за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям « Небесна сотня»
2.Дискусійна сітка
- Як би ви вчинили, якби були дорослими і були на Майдані?
Руханка.
3. Гра «Моя позиція»
Учень починає висловлювати свою думку зі слів «Хоч я іще не дорослий , але для своєї рідної Вітчизни я можу…»
4.Вправа «Сенкан»(робота в парі)
Скласти сенкан до слова Україна.
Алгоритми складання сенкану
5.Вправа « Мікрофон»
- У чому виявляється ваша любов до Батьківщини?
- У яких ситуаціях вам доводилося виявляти сміливість, мужність?
- Подумайте і скажіть, як можна підготувати себе до подвигу?
- Заради чого герої віддали свої життя на Майдані?
V. Підсумок заняття.
1.Вправа « Мрія»
- Кожний народ у своєму образі уособлює якогось птаха.Таким птахом для України є лелека.(У конверті паперові птахи лелеки)
Напишіть на лелечих крилах, якими ви бачите майбутнє України.
2.Молитва за Україну.
Хай молитва до неба полине
За всіх нас, як спокута летить.
Та найперше за рідну країну
Буду щиро я Бога просить.
Боже, змилуйся, прошу, над нами,
Нагадай нам, що всі ми – брати,
Хай синів не втрачатиме мама.
Дім від ворога наш захисти.
Боже, дай нам і спокою, й миру,
Колоситься хай хліб золотий.
За Вкраїну молюся я щиро:
Бережи, Боже , край наш святий!
( Д.Орел за мотивами пісні, «Помолюся»Ф.Млинченка)
Використана література:
1.Пашкова В.Герої нашого часу// Початкова школа.-2015.-№3/126)-с.55-56.
2.Ковальчук Л.М. Я-громадянин і патріот своєї держави//Класному керівнику.Усе для роботи.-2014.-№12/72)-с.9-11.
3.Юр`єва Д.Людські чесноти.Мужність // Початкова школа.-2015.-№2-с.55-57.
Інтернет - ресурси :
1.https://www.google.com.ua/search
2.https://uk.wiktionary.org/wiki/