ГУМОРИСТИЧНИЙ ВІРШ. ІГОР СІЧОВИК «ВІДДЯЧИЛА», «ХИТРА КИЦЯ»

Про матеріал

ознайомити учнів із творчістю Ігоря Січовика; вдосконалювати навички свідо­мого виразного читання поетичних творів; навчати інтонувати речення, розкривати зміст поезії; розвивати зв'язне мовлення, творчі здібності учнів; виховувати любов до художнього слова.

Перегляд файлу

Тема: ГУМОРИСТИЧНИЙ ВІРШ. ІГОР СІЧОВИК «ВІДДЯЧИЛА», «ХИТРА КИЦЯ»

Мета: ознайомити учнів із творчістю Ігоря Січовика; вдосконалювати навички свідо­мого виразного читання поетичних творів; навчати інтонувати речення, розкривати зміст поезії; розвивати зв'язне мовлення, творчі здібності учнів; виховувати любов до художнього слова.

Обладнання:  презентація з завданнями,предметні  малюнки за змістом уроку, відео - фізкультхвилинка.

Тип уроку:  комбінований


Хід уроку:

1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

2.МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА


2.1.   Робота над скоромовкою

День у день: Дзень та дзень!

Кожен день: Дзень та дзень!

В школі дзвоник
Кожен день
Вчитись кличе:
Дзень! Дзень! Дзень!
                В. Гринько


2.2. Робота над чистомовкою

Ду-ду-ду, ду-ду-ду! Грає хлопчик на дуду.

Ді-ді-ді, ді-ді-ді! Рибка плаває в воді.

Пів-пів-пів, пів-пів-пів! Синички чути спів.

На-на-на, на-на-на! Радує нас всіх весна.

2.3. Читайте, стежте за вимовою!

Бджілка з джмеликом літала,

Бджілка з джмеликом дзижчали:


3. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Робота в парах. Гра «Ти — мені, я — тобі»

Учні в парах переказують одне одному казку.

4. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

 Сьогодні ми ознайомимося із творчістю українського поета Ігоря Сі­човика.

5. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
5.1.   Біографічна довідка

          Народився поет 17 червня 1945 р. на Волині у селі Велицьку Ковель­ського району в родині сільських учителів.

          Пише з 12 років. Видав чотири десятки книжок для дітей, чимало з яких побачили світ у видавництвах «Веселка», «Грайлик», «Детская литєратура», «Спалах», «Богдан».

           Є ав­тором підручників для позакласного читання «Першокласник» і «Сонячне пе­ревесло», близько трьохсот ігор з буквами і словами «Словограй» і «Мово-грай», збірників для дошкільних навчальних закладів «Світлячок», «Ч беряйчик», «Дошкільнятко». Видав книжки для найменших читачів:«Математичні ігри», «Веселий задачник», «Таємниця десяти невідомих» и книжку «Весела школа».

5.2. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання учнями вірша і. Січовика
«Віддячила»

  •            Чи можна цей вірш назвати гумористичним? Поясніть свою відповідь.
  •            Що вас розсмішило під час читання вірша?
  •            Як ви розумієте його назву?

Фізкультхвилинка

5.3. Опрацювання вірша 1. Січовика «Хитра киця» (с. 102-106)

1) Виразне читання вірша вчителем.

 Який настрій викликав у вас цей вірш?

2) Словникова робота.

а) Довідкове бюро.

Відсапнувся — віддихнув, перевів подих після важкого фізичного напруження;

б) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем, скоромовкою в парах.
Негоду обійтися
стрівся підкріпився
гайнув нишком
дзьобами                джерельна

  1.   Читання вірша учнями «ланцюжком» за строфами.
  2.   Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
  •            Де жила киця? Якою вона була?
  •            Якими словами автор дав їй характеристику?
  •            Хто був у її господарстві?
  •            Яким був пес?
  •            Якими словами його характеризує автор?
  •            Прочитай рядки, у яких поет з гумором говорить про пса.
  •            Який епізод вірша можна назвати найбільш напруженим?

 Кого з персонажів стосуються слова: риє ямку; стежить нишком; вит--гають Пса із ями?

5) Гра «Диктор телебачення».

Прочитати вірш, періодично відриваючи очі від тексту, щоб подивитися на глядачів.

6. ПІДСУМОК УРОКУ

  •            Які вірші читали на сьогоднішньому уроці?
  •            Яким є настрій цих творів?
  •            Хто їх автор?

7. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виразно читати вірш. Підготувати запитання за його змістом.


 

1

 

docx
Додано
20 квітня 2018
Переглядів
1888
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку