Розробка уроку для 6 класу на тему "Індійська цивілізація". Урок вивчення нового матеріалу. В урок включені відеоматеріли для більшої зацікавленості учнями навчальним матеріалом.
1
Тема. Індійська цивілізація
Мета. Ознайомитися з природно-географічними умовами стародавньої Індії, основними культурними та суспільними надбаннями Індійської цивілізації, визначити основні поняття «варни», «касти», «індуїзм», «буддизм»; розвивати основні предметні компетентності та між предметні зв’язки, вміння працювати і групах, робити висновки та висловлювати власну точку зору; виховувати повагу до історії інших країн.
Очікувані результати/ Після цього уроку учні зможуть:
Обладнання. Підручник, роздатковий матеріал, презентація
Тип уроку. Урок вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності
Учитель. Діти, сьогодні ми з вами познайомимося з яскравою та чарівною країною, яка відрізняється своїми традиціями та особливостями суспільного життя. Я думаю ви одразу здогадаєтесь, про яку країну йде мова. Увага на екран (вчитель демонструє відео з індійським танцем). https://www.youtube.com/watch?v=8gazgxUCMUg
Прийом «Асоціації»
Учитель. А які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слово Індія (учні називають одне слово).
ІНДІЯ
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
План
Робота зі схемою та підручником
Учні опрацьовують матеріал підручника (с. 92-93) та заповнюють таблицю
«Природно-географчні умови Індії»
На якому півострові розташована |
|
Біля яких гір знаходится |
|
Головні річки |
|
Кліматичні умови |
|
Природні умови |
|
Робота в групах
Прийом «Машина часу»
Учитель розповідає учням легенду ніби вони є жителями індійської цивілізації різних періодів і одного разу вони потрапляють в сьогодення. Їх завдання розповісти жителям сучасного світу про часи індійської цивілізації.
Група 1. С. 93-95
Група 2. С. 95-96
Перегляд та обговорення відеоролику «Варни і касти».
https://www.youtube.com/watch?v=1wcXODtpVz4
Релігійне життя
Робота в групах
1-ша група – Індуїзм (с.98-99)
2- га група – Буддизм (с.99-100)
Робота з поняттями
Індуїзм - давня релігія Індії, корені якої ведуть до Ведійської цивілізації. Три головних боги індуїзму – Брахма, Шива і Вішну.
Буддизм – Одна з трьох світових релігій. Основним в буддизмі є вчення про «чотири благородних істини». Відповідно до них – усе існування пов’язане зі стражданням.
Випереджальне завдання. Учні виступають з повідомленнями, які готували вдома.
1-ий учень – Повсякденне життя
2- ий учень – Наука
3-ий учень – Культура
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
Прийом «Незакінчені речення»
1. Індія розташована на півострові … . (Індостан)
2. «Житлом снігів» індійці називали гори … . (Гімалаї)
3. На території Індії протікають дві великі річки — … і … . (Інд і Ганг)
4. У ІІІ тис. до н. е. в долині річки Інд виникла … . (Індська цивілізація)
5. Долина річки Ганг була вкрита густими непрохідними лісами — … . (Джунглями)
6. Серед найдавніших індійських міст нам відомі Мохенджо-Даро і … . (Хараппа)
7. У середині ІІ тис. до н. е. на територію Індії прийшли племена … . (Аріїв)
8. У ІV ст. до н. е. цар Чандрагупта заснував державу … . (Маур’їв)
9. Найвища каста в Індії (брахмани)
10. Священні книги аріїв, написані санскритом, називалися … . (Ведами)
11. Як називалася каста воїнів (Кшатрії)
12. Засновник буддизму (Сідхарт Гаутама)
V. Домашнє завдання