Інформаційна картка - завдання

Про матеріал
Інформаційна картка - завдання на тему: "Пастельний живопис" з професії "Живописец.Флорист". Предмет : "Виробниче навчання".
Перегляд файлу

Інформаційна картка завдання

за професією «Живописець»

Тема: Пастельний живопис

Техніка: Пейзаж суха пастель

Складність: середня

Час роботи: 2 години

Матеріали: пастельна папір, суха пастель, пастельні олівці, лак.

Це робота середньої складності, потрібно докласти зусиль.

Нам знадобляться: пастель, білий пастельний олівець (для ескізу), аркуш паперу для пастелі, лак для волосся (або розчин цукру з водою в пропорції на 0,5 літра води 3-4 столові ложки цукру і пульверизатор).

Спочатку робимо ескіз, детальна промальовування нам не потрібна. Дивимося на співвідношення неба і водної гладі. Пам'ятаємо про золотий перетин Леонардо да Вінчі - композиційно буде вигідніше, якщо лінія горизонту пройде нижче горизонтального центру площині картини, ділячи тим самим площину на три частини: дві залишаючи за небом і одну за водою. Те ж саме і з човном, композиція не повинна переважувати в якусь зі сторін, тому компонуємо човен ближче до лівого краю аркуша. Для дерев досить лише позначити їх висоту.

 

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\130302015618.jpg

Етап - 1

Зліва направо починаємо заштриховувати небо. Я використовувала темно-синю, світло-синю, карминовую, фіолетову (світлі і темні) пастелі, подекуди додавала неаполітанський жовтий і кадмій жовтий, білий пастель.

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\130302015620.jpg

Етап -2

 

Після того, як все небо заштриховано, можна почати розтушовувати пастель. Для цього я використала кисть (колонок). Розтушовувати слід акуратно, щоб не «змести» всю пастель.

Після того, як небо «розтушувати» і ви побачили результат, можна додати трохи акцентів - затемнити або освітлити потрібні області. Для цього акуратно проштриховуємо потрібні місця і точно так же розтушовуємо.

 

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\3.jpg

Етап-3

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\4.jpg

Етап-4

Коли небо остаточно готове, можна починати промальовувати водну гладь. Пам'ятаємо, що в воді небо відбивається як в дзеркалі, тому нам необхідно повторити не тільки форму кожного хмарки, а й перенести в точності всі кольори. Після того, як ця робота пророблена - можна розтушувати пастель пензлем.

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\5.jpg

                                                                 Етап-5

 

Далі намічаємо задній план, для цього я використовувала пастель кольору індиго, але так як такого крейди в наборі не було, я змішала темно-синій і чорний. Злегка розтушовуємо задній план, але на цей раз краще робити це пальцем, щоб горизонт «плив». Якщо задній план чіткий - це вже не задній план, все повинно повільно «йти» в небо.

 

 

 

 

 

 

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\6.jpg

Етап-6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коричневою пастеллю я намітила бережок, його потрібно розтушувати, але вже не так старанно, адже берег - це частина переднього плану, він повинен бути більш чітким.

Після того, як берег намічений, можна приступати до дерев. Спочатку малюємо стовбури - вони не повинні стояти в ряд, або хилитися в одну сторону - це буде виглядати неприродно. Володіємо дерева врозкид, десь їх буде більше, десь менше, десь вони будуть накладатися один на одного і хиляться в різні боки. Тут же намічаємо відображення у воді, пам'ятаємо про ефект дзеркала. Дерева тут робимо трохи менш яскравими, тому що відображення все одно розтушуйте.

 

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\7.jpg

Етап-7

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\8.jpg

Етап-8

Далі прорисовуємо гілки, кущі, і крони. Кущики і крони ми не бачимо, тому все розтушовується, ніяких деталей. А ось гілки потрібно постаратися зробити тонший і яскравішою.

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\9.jpg

Етап-9

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\10.jpg

Етап-10

Після того, як робота над деревами завершена, можна почати малювати човен. Для цього я використала сірі (світлі і темні), блакитні, білий і чорні дрібні. Та частина, звідки на човен падає світло, буде білуватою, в ту частину, що знаходиться в тіні, можна додати індиго. Там, де човен стикається з водою буде густа тінь, її робимо чорної пастеллю. Також прорисовуємо і відображення, тільки його растушевиваем трохи сильніше. Розміщуємо в човен рибалки, він малюється дуже просто, чорної пастеллю, так як човен далеко, ми бачимо тільки силует людини.

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\11.jpg

 Етап-11 

 

 

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\12.jpg

Етап-12

На завершеному етапі роботи ми малюємо брижі на водній гладі. Для цього я взяла блакитний, неаполітанський, білий крейда - білого знадобилося більше, ніж інших. Накладаємо на воду короткі горизонтальні штрихи. Поруч з бережком і човном ряби буде більше.

Після того, як штрихи накладені, розтушовуємо їх невеликою кистю.

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\13.jpg

Етап-13

Робота готова! Можна покрити лаком.

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\14.jpg

Етап-14

Готова робота ,покрита лаком.

 

C:\Users\Светлана\Desktop\інформаційна картка завдання\15.jpg

Етап-15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Kuzmenko Svetlana
Додано
17 травня 2021
Переглядів
219
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку