Інтегрований урок «Кожна пригода — до мудрості дорога» 1 клас

Про матеріал
Матеріал передбачає інтеграцію курсів "Навчання грамоти, "Я досліджую світ"" та математики. Урок проводиться у формі заочної подорожі, під час якої учні опрацьовують навички читання, обчислювальні навички,закріплюють знання про живу та неживу природу. Працюючи в парах та малих групах, діти створюють колажі, складають звукові моделі слів,фіксують результати досліду "Вулкан", розв'язують задачі природничого змісту.
Перегляд файлу

          Інтегрований урок    «Кожна пригода — до мудрості дорога»

                                                           1 клас  

                                  

                                                                                                       Надолинна О.А.

                                                                                                       Слобожанський ліцей №1

                                                                                                       Зміївської районної ради

                                                                                                       Харківської області

Інтеграція:

Навчання грамоти. Закріплення звукових значень вивчених букв. Звуковий аналіз      

                                     слів.

Я досліджую світ. Дивовижний світ живої та неживої природи.

Математика. Додавання  одноцифрового числа до розрядного числа. Віднімання    

                         одноцифрового числа від двоцифрового.

Мета: Формування читацької , комунікативної, соціальної , математичної, екологічної компетентностей; вміння  вчитись. Закріплення знань, умінь і навичок, отриманих на попередніх уроках.

Основні цілі уроку:

а) діяльнісні:

-вчити фіксувати особисті утруднення при виконанні навчальних завдань та корегувати їх.

-формувати читацькі навички, практичні навички моделювання  слів; навички усних обчислень; навички самоконтролю ; уміння визначати головне і другорядне.

-розвивати фонетичний слух, зв’язне мовлення учнів, увагу, пам'ять, уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки

б) навчальні:

-закріпити уміння виконувати звуковий аналіз слів; групувати предмети за певними ознаками; розв’язувати приклади і задачі

в)виховні:

-виховувати любов до природи, відповідальність, уміння співпрацювати в команді

 

Тип  уроку:   Урок  рефлексії

Обладнання: Предметні малюнки, мобільна карта подорожі,  набори магнітних букв,               

                         цеглинки  LEGO, звукові фішки, індивідуальні картки з завданнями,   

                         маски-носики  різних кольорів, набір для досліду (модель вулкана,

                         сода, оцет), контейнери кіндер-сюрпризу, заготовки для колажу «Жива 

                         й нежива природа», посібник «Швидкочитаночка»

 

 

Хід уроку

І. Етап орієнтації. Мотивація діяльності.

1.Вступне слово вчителя.

Добрий день, мої малята

Любі хлопчики й дівчатка.

Рада всіх я вас вітати.

 

Оберіть  цеглинку такого кольору, яка відповідає вашому настрою.

( Слайд.

 

                                                                     

 

Картинки по запросу смайлики веселі                     

 

Посміхніться один одному.

Нехай на ваших обличчях завжди сяє усмішка.

 

2. Вправа «Щасливий квиток»  (об’єднання  в групи)

Сьогодні ми з вами будемо подорожувати різними видами транспорту.

      Діти отримують квиток-картку з предметним малюнком. Вид транспорту визначають за першим звуком слова.

 

 

І група   подорожує    MC900320932[1]          =

ІІ група подорожує      MC900320926[1]          о

ІІІ група подорожує      MC900320930[1]             _

 

ІІ Актуалізація знань і фіксація утруднень у діяльності

  1.  Артикуляційна зарядка

          Читання складів «Блискавка» (відео)

  1. Вправа «Знайди будиночок»

Кожна група має набори букв.

        А  О  У  И  І  Ї  Е  Є  Я  Ю

Завдання: розмістити букви в 2 будиночки, обґрунтувати свою відповідь.

Варіанти відповідей:

        А О У И Е І         (1 звук)

           Я Ю Є Ї     (2 звуки)

          Або

   І Ю Я Є  (пом’якшують приголосні)

  А О У И Е  (не пом’якшують)

 

      ІІІ  Проектування навчальної діяльнсті

На зворотньому боці карток – приклади.

MC900415332[1]                    MC900282924[1] 

Лісова галявина                Вулкан букв                            Зоопарк

   30+6=                                   20-3=                                    47-7=

Маршрут подорожі будуємо від меншого до більшого числа. 

            17             36            40

 

ІV Застосування отриманих знань

 

  1.  Ми наближаємось до справжнього  вулкану.    MC900282924[1]

1.1 Демонстрація досліду  «Вулкан» (реакція сода+оцет)

1.2 Робота в групах. Вправа «Вулкан букв»

 

Об’єднання в групи: Знайдіть камінці, розсипані вулканом, та прочитайте  слово (контейнери кіндер-сюрпризу, в яких заховані 3 групи слів:

  • Жива природа      \  вуж, лисиця, дуб, ромашка,…
  • Нежива природа  \  сонце, сніг, зірки, хмарка,…
  • Рукотворні речі   \   олівець, книга, машина, шапка,…

 

Завдання:  Наш вулкан розсипав усі букви. Кожній групі треба

скласти якомога більше слів із букв магнітного алфавіту.

 

            Прочитати та порахувати скільки слів склала кожна група та всі разом.

 

 Фізкультхвилинка-руханка (відео)

 

  1.  Ми потрапили на лісову галявину. Уявіть себе веселими мишенятами.

                                 (Об’єднання в групи за кольором маски-носика)

        MC900415332[1]

  1. Кожна група створює колаж «Жива й нежива природа»

 

                    Нежива природа

 

                  Жива природа

 

C:\Users\Nikolas\Desktop\Читання 1 кл\nejivaya_priroda_2.jpg

 

3 Загадування загадок. (Повернулись в групи за видами транспорту)

  

Ти заходь, дочка і син                                    

 Подивитись на тварин

 На заморських, дуже рідких

 Що живуть в просторих клітках

                               (Зоопарк)

  • Ми потрапили до зоопарку. Які звірі там є?

 

Хто в зоопарку вище всіх?

 Впізнать її нам легко,

 Впізнать її на раз:

 Висока вона зростом

 Та бачить супер клас.            (Жирафа)

 

                Любить спеку він і воду.

                Дуже схожий на колоду.

                Зачаїться і лежить.

                Може носа відкусить

                Тим, хто пильність загубив.  

                Бо на те він                           (крокодил)

                                      

 Цар усіх тварин земних,

 В казках він суддя для них,

 Клас ссавці, в їжі - хижак

 Є такий знак-зодіак.                  (Лев)

 

                  Родичами в нього поні,

                  Статні, гарні, добрі коні

                  Чорно-біла одежина,

                  В смужечку боки і спина.     (Зебра)

 

 Він лежить, не ворухнеться,

 Схожим на канат здається.

 Небезпечний змій, згадав?

 Називається…                           (Удав) 

 

2 Вправа «Знайди пару» (малюнок-звукова схема слова)

    Картка 1

                                Зєднай   слово з його звуковою схемою

 

           MC900039993[1]      MC900192165[1]              MC900324444[1]             MC900338008[1]         Изображение 044

 

 

       [-о--о]                            [о-о-]                       [-о-о-о]                       [--о-о-о-]                                  [-о-]                                  

  

    3.Розв’язування задач природничого змісту                                                                  

Картка 2  

 

     Довжина тіла білки 23 см, а хвіст на 16 см довший. Яка довжина хвоста    

      білки?

 

 

Картка 3

 

 

     Тигр за добу з’їдає 12 кг м’яса, а вовк – на 10 кг менше. Скільки м’яса     

     необхідно  на добу для годівлі вовка?

      

 

Картка 4

 

 

      Кінь стрибає в довжину 8 метрів, а кенгуру -12 метрів. На скільки метрів    

      стрибок  кенгуру довший, ніж стрибок коня?

 

 

 

  1. Робота в парах. Читання з другом.

 

Читання  міні-текстів «Бджола», «Слон», «Метелик»  \ «Швидкочитаночка» с. 4-5

Самоконтроль читання. Обмін інформацією.

 

V Рефлексія діяльності

Настав час повертатись додому.

- Чи сподобалось вам подорожувати?

 1. Вправа «Незакінчене речення»

  «Найбільше мені сподобалось...»

  «Мені добре вдалося...»

  «Найважче було…»

 

 

2  «Мій настрій»

 

 

 

 

docx
Додано
18 листопада 2020
Переглядів
941
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку