Інтегрований урок літератури та мистецтва

Про матеріал
Розробка уроку за темою "Романтизм як художній напрям у літературі та мистецтві"
Перегляд файлу

C:\Users\User\Desktop\faust_jeff-faust32.jpg 

 

 

 

 

Особливості  романтизму як художнього напряму

 

 

 

Інтегрований урок зарубіжної літератури та  мистецтва

9 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема уроку. Особливості романтизму як художнього напряму

Мета уроку:

*ознайомити учнів з особливостями літературно-мистецького напряму,допомогти зрозуміти специфіку романтичного світосприйняття і засвоїти естетичні принципи романтизму, збагатити школярів знаннями про найвидатніших представників літератури. художнього мистецтва, музики європейського та українського романтизму;

*сприяти підвищенню загальнокультурного рівня учнів, активізувати їх пізнавальну діяльність,розвивати навички грамотного зв'язного мовлення, розкриття творчих здібностей школярів;

*пробудити національну свідомість, почуття гідності особистості, звеличення "життя духу", уваги до внутрішнього світу людини.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань

Обладнання: комп' ютер, мультимедійна дошка, презентації учнів, виставка літератури поетів-романтиків.

 

Хід уроку

Мистецтво надає крила і підносить далеко-далеко. Кому набрид бруд, дрібні грошові інтереси, хто збурений, ображений, але скривджений, той може знайти спокій і насолоду лише у прекрасному.

Антон Чехов

 

І. Формування мотивації, інтересу, емоційного настрою.

Прослуховування композиції та перегляд кліпу "Нотрдам де Парі"

*Які почуття викликав у вас перегляд цього кліпу?

*З яким кольором у вас асоціюється такий стан людини? (аргументація учнів)

*Чому саме цей колір, а не інший?

Слово вчителя .

Кожній людині притаманно мати ті чи інші почуття: радість, смуток, страх, упевненість, задоволення. Людина прагне до краси.

Настав час, коли митці звернули увагу на внутрішній світ людини, на звеличення "Життя духу".

ІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку.

Актуалізація опорних знань.

Бароко

Класицизм

Просвітництво

Романтизм

Середовище формує особистість

Утвердження культу розуму

Освіта і виховання як умова формування людини розумної

Особистість як центр уваги, інтерес  до внутрішнього світу особистості

 

На попередніх уроках ми вже ознайомилися із досить значною епохою в культурі та науці - Просвітництвом. Як і все в житті вона добігла кінця. Суспільство розвивається, змінюється, а тому змінюються погляди, традиції, філософія життя. Сьогодні ми розпочнемо розмову про нову епоху, епоху Романтизму.  Ми повинні вирішити з вами одне питання:

Романтичний герой - який він?

Перед тим, як ознайомитися із традиціями, що прийшли на зміну Просвітництву, послухаємо повідомлення ваших товаришів про ситуацію в Європі наприкінці 18-поч. 19 ст.

ІІІ. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу.

1. Виступ учня з презентацією "Головні події, що вплинули на зародження романтизму".

2. Слово вчителя.

На поч. 19 ст. люди, виховані на творах Вольтера і Руссо, не могли не помітити, що суспільний устрій- не "царство розуму", а реальна  дійсність, у якій утверджувалась егоїстична мораль власників, усе продавалося і купувалося. Тому в філософії та мистецтві прозвучали трагічні ноти сумнівів щодо перетворення світу за принципами Розуму. Це сприяло виникненню нової світоглядної системи романтизму.

 

3. Вправа "Осучаснення"

(Франція- Україна)

Учням демонструються картинки із зображенням подій Великої буржуазної революції у Франції та фото Революції Гідності в Україні.

Завдання: переглянути серію зображень, зіставити їх, висловити свої враження.

                   Франція                                                 Україна

C:\Users\Envy\Desktop\250px-French_revolution.jpg                          C:\Users\Envy\Desktop\images (8).jpg  

  C:\Users\Envy\Desktop\Jacques_Bertaux_-_Prise_du_palais_des_Tuileries_-_1793.jpg                          C:\Users\Envy\Desktop\p_00255_5_multimediagalery.jpg 

C:\Users\Envy\Desktop\townhall.jpg                        C:\Users\Envy\Desktop\images (5).jpg

 

              C:\Users\Envy\Desktop\images (3).jpg                         C:\Users\Envy\Desktop\images (6).jpg

 

4. Слово вчителя.

 Побачене викликає душевні переживання, розуміння того, що й сьогодні в людей виникає бажання змінити світ. Реалізація таких бажань під силу справжнім героям, справжнім патріотам.

5. Перегляд флешмобу "Повертайся живим!" та  відеоролика про події на Євромайдані в лютому 2014р.

Слово вчителя.  А зараз ми познайомимося з вами із видатними представниками епохи романтизму з різних видів мистецтва: музики, живопису та літератури.

6. Мультимедійна презентація  "Романтизм: музика, живопис, література"

Музика

*Музика-це література серця, вона починається там, де закінчується мова.

   Аарон Копленд

 

Бесіда з учнями

1. З творчістю якого з композиторів ви знайомі?

2. Які музичні твори композиторів -романтиків вам подобаються? Чому?

* Прослуховування вальсу Ф.Шопена "Весеннний вальс"

3. Які почуття виникли у вас під час звучання вальсу?

Живопис

7. Мультимедійна презентація "Жанр портрета в русской живописи"

Бесіда з учнями

1. За допомогою яких засобів художник впливає на почуття людини?

2. В чому , на вашу думку , полягають особливості художників- романтиків?

3. Які риси романтичного героя передає на своїх картинах художник-мариніст Іван Айвазовський?

 

"Кораблекрушение. 1843"

 

 

 

C:\Users\Envy\Desktop\скачанные файлы (4).jpg

 

 

"Неспокійне море"

C:\Users\Envy\Desktop\скачанные файлы (3).jpg

 

"Ніч на морі"

 

C:\Users\Envy\Desktop\скачанные файлы (2).jpg

*Живопис -це поезія, яку бачать,

а поезія - це живопис, який чують.

                                                                                                               Леонардо да Вінчі

 

 

Література

*Розгорнута книжка нагадує птаха в польоті, є в цьому щось хвилююче і значуще.Розгорнута книжка, як розпростерті крила.

Я заглиблююсь в неї і відчуваю, що крилатію сам. Крила книжки -мої крила.

                                                                                                                                              В.Базилевський

Бесіда з учнями

1. Якими рисами повинен бути наділений романтичний герой, на вашу думку?

Щоб учні краще зрозуміли духовні пошуки романтичного героя, звучить пісня на вірші Дж.Байрона "Мій дух як ніч" (музика С.Боржимського).

Мій дух як ніч. О, грай скоріш!

Я ще вчуваю арфи глас,

нехай воркує жалібніш

І тішить слух в останній час.

 

Як ще надія в серці спить,

Її розбудить віщий спів.

Як є сльоза, вона збіжить,

Поки мій мозок не згорів.

Але суворо й смутно грай,

Додай жалю в свій перший звук.

Молю тебе, заплакать дай,

Бо розпадеться серце з мук.

 

Воно в собі терпить давно,

Давно вже в ньому вщерть образ,

Як не поможе спів, воно

Од мук тяжких порветься враз!

 

 

ІV. Підбиття підсумків.

1. Вправа "ДРІД"

Д - досвід (Що робили? Що пам ,ятаєте?)

Р -рефлексія (Які відчуття отримали?)

І -інформація (Яку інформацію одержали?)

Д - дії (Як ви будете діяти в майбутньому?)

2. Постановка проблемного питання  " Романтичний герой який він?"

Незламний характер

Величний

Самотній

Залізна воля

Бунтівний

Життя серця

3. Оцінювання.

4. Завершальне слово вчителя.

У своєму останньому інтерв,ю газеті "Галичина" Назарій Яремчук говорив: "Кожен з нас  повинен постійно бути у польоті - крізь долю, над суєтою...." Цього і вам бажаю.

V. Домашнє завдання (на вибір)

За матеріалом уроку скласти: а) сенкан; б) кросворд; в) "Асоціативний кущ"; г) закодований прийом віршування

 

 

 

 

Дидактична гра "Закодований прийом віршування"

Завдання: розшифрувати асоціативні картинки і дописати вірш за допомогою підказок. Порівняти варіанти віршів учнів. Пояснити кожен з варіантів.

 

 

Вірш  "Краса в любові"

 

Буває, C:\Users\Envy\Desktop\heart.pngпідіймає до  C:\Users\Envy\Desktop\sky_03.jpg

 

Літаєш у мріях, закоханих             C:\Users\Envy\Desktop\den_svyatogo_valentina_valentines_day-luna-lyubov-medvedi-oblaka-risunki-13004.jpg                            .!

 

   C:\Users\Envy\Desktop\89791.jpg                            від смутку,       C:\Users\Envy\Desktop\images (2).jpg           страх!

 

Буває. якщо вона послана з неба!

 

Трапляються люди, народжені в бурі.

 

Руйнують навмисне супокій душі.

Приходять невчасно, зазвичай.......       C:\Users\Envy\Desktop\скачанные файлы.jpg.

 

Нещадна....... C:\Users\Envy\Desktop\image-2682.jpg   , що народжена в бурі.

 

 

А           C:\Users\Envy\Desktop\dBZmQropBU.jpg          тривожне у кожній                C:\Users\Envy\Desktop\110.jpg          .

 

Чи радість. чи смуток, мов дзвони гуде.

 

все далі і далі до прірви        C:\Users\Envy\Desktop\images (1).jpg

 

Бо серце чарує, коли у ....... C:\Users\Envy\Desktop\heart5.jpg.........!

 

docx
Додано
3 листопада 2023
Переглядів
318
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку