Інтегрований урок математики та природознавства в 4 класі. Урок-відкриття
Вправи на сумісні дії. Задачі на зустрічний рух. Сім чудес Слобожанщини
Тема. Вправи на сумісні дії. Задачі на зустрічний рух.
Мета. Закріпити вивчені випадки ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові.
Вправляти учнів у розв’язуванні задач на рух, рівнянь.
Розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, пізнавальний інтерес.
Розвивати вміння працювати в парах, в групах, виявляти ініціативу.
Розширити знання учнів про чарівність краєвидів рідного краю.
Виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання:
Хід уроку
І. Організація класу.
1. Поетична хвилинка. Вірш «Довкола стільки є краси».
Довкола стільки є краси:
Краплинка ранньої роси,
Метеликів веселі танці,
Татуся посмішка уранці,
Злотиста зачіска колосся,
Верби над річкою волосся,
Пташині неба передзвони,
Вечірніх хмар вбрання червоне,
Веселка в сонячнім намисті
І квітів рушники барвисті,
Натруджені матусі руки
І колискових тихі звуки.
О. скільки в світі є краси!
Ти серденьком її проси,
Й наповнюй душу аж до краю
Краплинами земного раю!
2. Повідомлення теми і завдань уроку.
- Сьогодні ми будемо насолоджуватися картинами рідної природи в процесі розв’язування прикладів на сумісні дії, рівнянь, задач на зустрічний рух. Ми відкриємо нові краєвиди, а які саме, ви дізнаєтесь після виконання завдання.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
11, 13, 25, 32, 60, 69, 75, 300. (60-у, 11-с, 75-е, 69-д, 32-ч, 25-м, 13-і, 300-с)
С і м ч у д е с
ІІІ. Основна частина.
(швидкість, час, відстань, правила, одиниці вимірювання)
а) Аналіз задачі (Які компоненти відомі? Розгляд схеми до задачі. Чи схожа на попередню?)
б) Самостійна робота над задачею в парі. Вибір способу розв’язання. (Картки-підказки – схеми способів розв’язання задачі)
1 спосіб
2 спосіб
в) Перевірка за записом на дошці.
4. Інформаційна хвилинка.
- За 80 км від Харкова розташований ландшафтний парк «Великобурлуцький степ», створений у 2000 році, щоб зберегти рідкісні і зникаючі види рослин і тварин. Тут можна побачити степових бабаків, зустріти птахів незвичайного забарвлення – золотавих щурок.
- За 50 км від Харкова у Зміївському напрямку розташований заповідний парк «Гомільшанські ліси». Цей край зберігає таємниці часу – стародавні городища, кургани-могильники стародавніх скіфів, руїни козацького монастиря, Козачу гору, легендарне Біле озеро. Через парк проходить древній Муравський шлях, яким пересувалися торговці, кочівники, здійснювали набіги кримські татари.
5. Музична фізкультхвилинка.
6. Гра «Вірю – не вірю». Повторення правил виконання порядку дій.
(Вчитель показує картки, учні оплесками вказують на правильну відповідь).
(15 +1 30) – 7 ∙ 4 так
24 : 4 –1 2 ні
40 : 8 ∙1 5 ні
50 – 40 :1 2 так
6 ∙ 5 –1 (12 – 5) ні
а) 1, 2 приклади – коментовано.
540042 : 3 ∙ 2 = 360028
540042 : 3 = 180014
540042 : (3 ∙ 2) = 90007
б) Самостійна робота по варіантах.
100640 – 2048 : 8 = 100 384
2048 : 8 = 256
(100 640 – 2048) : 8 = 12 324
100 640 – 2048 = 98 592
а) Повторення правил знаходження невідомих компонентів.
б) Гра «Ланцюжок». Робота в групі (по рядах). (Картки-підказки)
Учні по черзі виходять до дошки, розв’язують рівняння)
х ∙ 2 = 14850
х = 14850 : 2
х = 7425
х : 2 = 14850
х = 14850 ∙ 2
х = 29700
х – 2 = 14850
х = 14850 + 2
х = 14852
ІV. Заключна частина.
Задача № 722, с.116, подібна до задачі № 717.
Учні називають чудеса, перевертають фото, на звороті – букви: ПЕРЕРВА!