Інтегрований урок "Тема. Як упізнати осінь? Створюємо «Книжку Осені»."

Про матеріал
Працюючи в групах учні опановують матеріал за темою "Як упізнати осінь? Створюємо «Книжку Осені»." результатом роботи - лепбук.
Перегляд файлу

Тема. Як упізнати осінь? Створюємо «Книжку Осені».

 

Мета:

Ключові компетентності:

- формувати в учнів здатність успішно користуватися усною мовленнєвою діяльністю;

- формувати здатність до пошуку та засвоєння нових знань;

- сприяти усвідомленню ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини;

- розвивати вміння працювати в команді, приймати рішення, уникати конфліктів, досягати  компромісів.

Предметні компетентності:

- знати ознаки осені;

- знайти відповідь на запитання «Чому листя восени змінює колір?»;

- систематизувати овочі,фрукти,ягоди;

 - гриби можуть нести загрозу;

- бачити красу осені і створювати аплікацію з осінніх листочків;

- збагачувати активний словниковий запас учнів;

- виховувати дбайливе ставлення до природи та власного здоров’я.

Тип уроку: інтегрований урок. (Природнича, соціальна та здоров'язбережувальна галузі)

Наочність: презентація, роздатковий матеріал, ілюстративний матеріал, клей.

 

Хід уроку

І . Організаційний момент

Дружно в клас усі зайшли,
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.

Станьмо разом в дружнє коло!

ІІ. Емоційне налаштування на роботу.

Учні під відео кліп співають,пісню.(англійською)

 

ІІІ. Оголошення теми.

-   Перегляд  відео    "Осіння  мелодія"  Ф. Шопен  (  1хв )

          -   Про  яку  пору  року  ви  щойно  переглянули  відео?

-   Так, тільки така  чарівниця, як  осінь, могла зробити  красу  навколо  нас.

- Осінь! Сьогодні ми помандруємо осінніми стежками і виготовимо лепбук , тобто книгу про осінь.

          - Так,так. Саме ви будете сьогодні творцями цієї книги.

 

ІV. Робота над новим матеріалом.

-- Як люди називають осінь? (щедрою,багатою) Чому?

 --- Осінь дарує багатий урожай (дістаю піднос з овочами,фруктами).  Інколи урожай буває дуже щедрим.

Послухайте одну історію. (Інсценізація казки «Ріпка»)

   Якось селянин посадив ріпку. Доглядав її ретельно. Поливав щодня,земельку вспушував. Ріпка швидко росла. Час  прийшов ріпку рвати. Пішов дідусь - селянин на город. Тягне-потягне. Ні,не може вирвати ріпку. Тоді покликае він свою дружину .

-- Бабо,іди,мені ріпку вирвати допоможи!

Прийшла баба. Взялася за діді,дід за ріпку,тягнуть-потягнуть. Нічого не виходить. Покликала баба онучку.

-Іди-но ,Тетянко, допоможи ріпку вирвати.

Прибігла дівчинка,взялася за бабову спідницю,баба за дідову поясницю. Тягнуть-потягнуть. Немає діла. Сидить ріпка у землі,не хоче, щоб її вирвали. Онучка покликала товаришок : собачку Жучку і кицю Варвару. Вже тягнуть вони  всі разом. Ніяк не можуть впоратись. Тоді киця Варвара покликала мишку. Прибігла мишка,взялася за кішку Варвару,та за собачку Жучку,Жучка за онучку,онучка за бабу,баба за діда. Тягнуть – потягнуть. Ура! Витягнули ріпку!

 

- Дякую нашим артистам.

- Скажіть чому змогли - таки  витягнути ріпку ? ( бо працювали дружно, гуртом)

-- Недарма  народ говорить «У гурті й комар — сила»

-- Пропоную і нам об’єднатися за кольорами  ваших осінніх браслетів,які ви обрали вранці,  і зайняти свої місця.

- Уважно слухайте завдання.

 

Учням першої групи ( «Знавці ») вибрати картинки,які підходять до різних осінніх місяців.

 Учням другої групи(«Шукачі») потрібно розподілити урожай по корзинкам. У першу покладіть фрукти,а у другу – овочі,в третю - ягоди

 Учням третьої групи( «Дослідники») потрібно утворити галявину їстівних грибів.

Маслюки,білий гриб, лисички,боровик,опеньки.

 Учням четвертої групи («Митці») створити осінню аплікацію. Давайте допоможемо назбирати листя для аплікації

                      Фізкультхвилинка

          Раз,два,три,чотири,п’ять

           Будем листя ми збирать

          Листя берези, горобини,

         Листя тополі,осики,

          Листя дуба

         ми зібрали.

 

        -- Треба у вазу осінній букет покласти? Цим займуться учні третьої групи.

            

Учням п’ятої групи («Науковці») провести дослід «Кольори осені»

Працюють 5-7 хвилин. Індивідуальна допомога.

Презентація  першої групи. Перевірка правильності роботи.

 

Презентація другої групи

- А чи знаєте ви,що шкірка овочів і фруктів зазвичай містить найбільшу кількість корисних для здоров’я речовин?

 - Фрукти допомагають попередити виникнення смертельно небезпечних захворювань?

 

Презентація третьої групи.

Якого грибочка немає на вашій галявині?

- Пам'ятайте, діти, що про своє здоров'я людина повинна піклуватися в першу чергу сама. Збирайте  гриби тільки разом з дорослими..

 

Яке явище природи допомагає вирости грибочкам? (ДОЩ)

 

Фізкультхвилинка «Осінній дощ»

Презентація четвертої групи.

Презентація п’ятої групи.

- Діти, де ви зустрічали такі кольори?( Осінні листочки)

Відео без звуку.

- Зелене забарвлення листочок навесні і влітку має тому, що в ньому міститься барвник , що називається хлорофіл.

Саме завдяки хлорофілу в листочках утворюється сік, якими живиться усе дерево. Але хлорофіл живе у листку, доки отримує достатньо сонячного світла та вологи, а оскільки восени дні коротші, сонечка все менше, тож хлорофіл руйнується, отже і зникає зелений колір. І тут найцікавіше: виявляється в листку крім хлорофілу живуть весь час і інші кольори, але їх перекpивав хлорофіл, допоки він був у листі. Тепер же настав час проявитись цим іншим кольорам: жовтому, червоному, помаранчевому.

 

Слово  вчителя

    Спасибі всім хто працював,

    Уважно слухав,допомагав.

    Книгу осені презентував.

 

Роздивіться,яка чудова книга  у нас утворилась. Ця книга відтепер буде мешкати у нашому класі  і нагадуватиме вам про наш урок.

 

Якщо залишиться час,співаємо пісню «Диво-осінь».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додатки

                                                                   1 група

Вересень

C:\Users\Admin\Desktop\557aa43329be592cf1e7e0c3486de011.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

                    C:\Users\Admin\Desktop\d3adf1fec9ddb08a56a558fe4d9e838e.jpg

 

                         C:\Users\Admin\Desktop\preview_w640zc0.jpg

 

Жовтень

C:\Users\Admin\Desktop\1413466277_98128e5f.jpg

 

C:\Users\Admin\Desktop\1475822347.jpg

C:\Users\Admin\Desktop\November_result-340x160.jpg

 

 

Листопад

C:\Users\Admin\Desktop\14425_original.jpg

C:\Users\Admin\Desktop\3206a05181d370306720dcd6d8fa7ee8.jpg

 

 

 

C:\Users\Admin\Desktop\images.jpg

 

2 група

C:\Users\Admin\Desktop\семінар\depositphotos_84509604-stock-photo-empty-basket-isolated.jpgC:\Users\Admin\Desktop\семінар\depositphotos_84509604-stock-photo-empty-basket-isolated.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\Admin\Desktop\семінар\depositphotos_84509604-stock-photo-empty-basket-isolated.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Овочі

C:\Users\Admin\Desktop\2.pngC:\Users\Admin\Desktop\79987803_c4617a9364d152b466d3f776960e6586_800.jpgC:\Users\Admin\Desktop\ukr-kar-ovochi-4.jpg

C:\Users\Admin\Desktop\34087423_images_3291796583.jpg

C:\Users\Admin\Desktop\ovochi-50200631345311.jpgC:\Users\Admin\Desktop\ПЕРЕЦЬ.jpgC:\Users\Admin\Desktop\58.jpg

C:\Users\Admin\Desktop\79987803_c4617a9364d152b466d3f776960e6586_800.jpg

Фрукти

C:\Users\Admin\Desktop\4906-17.jpgC:\Users\Admin\Desktop\unnamed.pngC:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\Rar$DIa0.777\айва.jpg

C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\Rar$DIa0.723\персик.jpgC:\Users\Admin\Desktop\kartochki_domana_frukty_skachat_3.jpgC:\Users\Admin\Desktop\Kakie_frukti_mozhno_est_pri_grudnom_vskarmlivanii_2.jpg

 

 Ягоди

C:\Users\Admin\Desktop\1046186_.jpgC:\Users\Admin\Desktop\frukti-99025793373584.jpg

C:\Users\Admin\Desktop\maxresdefault.jpgC:\Users\Admin\Desktop\1046188_.jpgC:\Users\Admin\Desktop\1-133.jpg            C:\Users\Admin\Desktop\kartochki_domana_yagody_skachat_1.jpg

 

 

 

Третя група

 

        C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\Rar$DIa0.069\Слайд4.JPG   C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\Rar$DIa0.843\Слайд3.JPG       Картинки по запросу гриби малюнкиC:\Users\Admin\Desktop\hqdefault.jpgC:\Users\Admin\Desktop\завантаження.jpgC:\Users\Admin\Desktop\griby_lisichki_18_30101323.jpg

 

C:\Users\Admin\Desktop\d0bfd0b0d0b2d183d182d0b8d0bdd0bdd0b8d0ba-d0bcd196d0bdd0bbd0b8d0b2d0b8d0b9.jpg

        Похожее изображение                          C:\Users\Admin\Desktop\семінар\09850629.gif

Пята група

C:\Users\Admin\Desktop\осіннє листя\41268435_2129642580696470_5688032271940976640_n.jpgC:\Users\Admin\Desktop\осіннє листя\40940668_2129642550696473_3060534725228625920_n.jpg                                      

 

 

  Групи 

C:\Users\Admin\Desktop\осіннє листя\05.jpgC:\Users\Admin\Desktop\осіннє листя\41272419_2129642870696441_1665865858175467520_n.jpgC:\Users\Admin\Desktop\осіннє листя\41268435_2129642580696470_5688032271940976640_n.jpg

 

 

 

 

 

Похожее изображение

 

 

C:\Users\Admin\Desktop\осіннє листя\41210595_2129642734029788_5473484112746512384_o.jpg

 

 

 

 

 

 

 

                                                    

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. грабовецька ірина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
25 травня 2020
Переглядів
1427
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку