Інтегрований урок з читання та математики
«Звуки весни у творі. В. Чухліб «Джмелиний оркестр».
Мета: вдосконалювати навички правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння зв'язно відповідати на запитання, творчість, спостережливість,формувати читацьку,навчально-пізнавальну,комунікативну компетентності; виховувати любов та поважне ставлення до природи.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мотивація учнів (гість на уроці джміль)
ІІІ.Актуалізація опорних знань
1. Мовленнєва розминка
Навесні старий садок
Вкрив барвистий килимок,
І над вишнями в гіллі.
Загули, мов дзвін,... (джмелі).
2)Робота над чистомовкою.
Елик-елик-елик — он з'явився джмелик.
Атий-атий-атий — маленький, волохатий.
Іх-іх-іх — побудив усіх.
3)Робота з розрізною азбукою (звуко - буквений аналіз слова джміль)
ІV. Оголошення теми уроку
1). Гра «Відгадай слово» (джмелик літає по алфавітному полю і збирає слово звуки)
Тема: «Звуки весни у творі»
-Які бувають звуки весни?
V. Робота за «Читанкою» (с. 40–41)
1. Робота за предметними малюнками
— Ми сьогодні познайомимося з деякими інструментами. Розгляньте малюнки. Запам'ятайте музичні інструменти.
— Доберіть потрібне слово й продовжіть речення.
Цимбали, скрипки, тромбони — це музичні... Оркестр – це …
2. Опрацювання тексту В. Чухліба «Джмелиний оркестр»
1) Словникова робота
дрімота
на даху
гілочок
підкріплюються медом
калинова сопілочка
настроюють інструменти
2) Читання «Бджілками» (Самостійне читання тексту учнями).
3) Робота в групах (імітація оркестру)
— Уявіть себе джмеликами і створіть джмелиний оркестр: тромбон має різкий звук, скрипка — ніжний, цимбали звучать унаслідок удару молоточком по металевих струнах, а разом — це оркестр.
4) Гра «Розвідники».
VІ. Фізкультхвилинка
VІІ. Розв'язування прикладів на квітках (Змагання між групами)
VІІ. Робота в групах (логічні приклади)
40 ___ 7 ___ 2 = 45
25 ___ 5 ___ 3 = 23
V. Підсумок уроку
1) Гра «Мікрофон»
— Які ж бувають звуки весни?
— Що нового дізналися на уроці?
— Що вас зацікавило? здивувало?
1 клас
Інтегрований урок з читання та математики
«Звуки весни у творі. В. Чухліб «Джмелиний оркестр».
Мета: вдосконалювати навички правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння зв’язно відповідати на запитання, творчість, спостережливість,формувати читацьку,навчально-пізнавальну,комунікативну компетентності; виховувати любов та поважне ставлення до природи.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мотивація учнів (гість на уроці джміль)
ІІІ.Актуалізація опорних знань
1. Мовленнєва розминка
Навесні старий садок
Вкрив барвистий килимок,
І над вишнями в гіллі.
Загули, мов дзвін,... (джмелі).
2)Робота над чистомовкою.
Елик-елик-елик — он з’явився джмелик.
Атий-атий-атий — маленький, волохатий.
Іх-іх-іх — побудив усіх.
3)Робота з розрізною азбукою (звуко - буквений аналіз слова джміль)
1). Гра «Відгадай слово» (джмелик літає по алфавітному полю і збирає слово звуки)
Тема: «Звуки весни у творі»
-Які бувають звуки весни?
V. Робота за «Читанкою» (с. 40–41)
1. Робота за предметними малюнками
— Ми сьогодні познайомимося з деякими інструментами. Розгляньте малюнки. Запам’ятайте музичні інструменти.
— Доберіть потрібне слово й продовжіть речення.
Цимбали, скрипки, тромбони — це музичні... Оркестр – це …
2. Опрацювання тексту В. Чухліба «Джмелиний оркестр»
1) Словникова робота
дрімота
на даху
гілочок
підкріплюються медом
калинова сопілочка
настроюють інструменти
2) Читання «Бджілками» (Самостійне читання тексту учнями).
3) Робота в групах (імітація оркестру)
— Уявіть себе джмеликами і створіть джмелиний оркестр: тромбон має різкий звук, скрипка — ніжний, цимбали звучать унаслідок удару молоточком по металевих струнах, а разом — це оркестр.
VІ. Фізкультхвилинка
VІІ. Розв’язування прикладів на квітках (Змагання між групами)
VІІ. Робота в групах (логічні приклади)
40 ___ 7 ___ 2 = 45
25 ___ 5 ___ 3 = 23
V. Підсумок уроку
1) Гра «Мікрофон»
— Які ж бувають звуки весни?
— Що нового дізналися на уроці?
— Що вас зацікавило? здивувало?