Інтегрований урок з математики у 4 класі.«Місто - майстрів »

Про матеріал

Тема. Множення і ділення круглих чисел (с. 96–97)

Мета: формувати обчислювальні навички усного множення та ділення ; актуалізувати вміння виконувати множення та ділення круглих багатоцифрових чисел ; Формувати авички множення та д ілення на круглі числа в межах багатоцифрових чисел способом послідовного множення та ділення. Розвивати логічне мислення учнів, виховувати старанність., уважність.

Інтеграція: математика, читання, Я у світі, природознавство.

КМ : « Асоціативний кущ », робота в групах, вправа « Мікрофон ».

Перегляд файлу

 

                                                               Комунальний  заклад  освіти

                                                      «Середня загальноосвітня школа  №97

                                                     імені П. І. Шкідченка»  ДМР

                                                                 49128, м. Дніпро,

                                                              вул. Велика Діївська,42

 

     Інтегрований    урок   з  математики у  4  класі.

                     «  Місто  -  майстрів   »

 

 

 

https://naurok.com.ua/uploads/files/14273/6771/6831_html/images/6771.013.jpg 

                                            Вельможко  Людмила  Петрівна

  •     Посада: учитель початкових класів.

                                Стаж  роботи: 38 років,                                                                                                  

                                           « старший учитель »

https://naurok.com.ua/uploads/files/14273/6771/6831_html/images/6771.035.png                                                                                       

 

 

 

 

                                                                                                   lyda9797@ukr.net

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Тема.  Множення і ділення круглих чисел (с. 96–97)

     Мета: формувати обчислювальні навички усного множення та ділення ;  актуалізувати вміння виконувати  множення та ділення  круглих  багатоцифрових чисел ; Формувати авички множення  та д ілення на круглі числа в межах багатоцифрових чисел способом послідовного множення та ділення. Розвивати логічне  мислення  учнів, виховувати  старанність., уважність.

Інтеграція:  математика, читання,  Я у світі,  природознавство.

КМ : « Асоціативний кущ », робота в групах,  вправа  « Мікрофон ».

Обладнання: :  комп’ютер, проектор, проектна  дошка, таблиця  усних  обчислень , девіз; та правила.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

   1. Вітання.

Добрий день! – скажу я вам

,ви – мені,

Разом – гостям.

Щиро світ усмішкою вітаємо,

Всім добра бажаємо.

Час нам зошит  розгортати

І урок наш розпочати.

      Девіз уроку.

Люблю я свій розум,

Увагу та пам'ять.

Працює мій мозок.

І вчусь я старанно.

Сприймаю все нове

І мислю логічно.

Учителя слово

Здійсню я  практично.

II. Актуалізація опорних знань .

    1.  З апис чисда.

    2.. Перевірка домашнього завдання

     3.   Калііграфічна хвилинка.     Виконання  завдання  № 1.Запиши        каліграфічно відповіді.

    67 * 1000        50000 : 10000   8  * .100000    40000 : 1000 

     63  * 10000                 900000  :  1000

4. Математичний диктант.

Зменшіть число 680 у 20 разів

Збільшіть число 210 на 450.

Перший доданок 130, другий 540. Знайдіть суму.

Зменшуване 980, від’ємник 500. Знайдіть різницю.

Від 4 сотень відніміть 5 десятків.

Добуток двох множників дорівнює 360. Перший множник 40. Знайдіть другий множник.

У скільки разів число 300 більше 30?

Збільшіть число 12 у 6 рази.

Зменшіть число 480 у 8 разів.

  III. Повідомлення теми і мети уроку.  

   Ви вже вмієте множити та ділити круглі багатоцифрові числа.

Проте для множення і ділення круглих чисел можна .Використо-

вувати  ще один цікавий спосіб міркувань, із яким познайомимось сьогодні. Звертаю вашу увагу на те, що матеріал цього уроку дуже важливий.  Будьте уважними, працюйте сумлінно. Я впевнена, що вам все вдасться.

А ще нас чекає в гості  « Місто  майстрів ».

IV. Вивчення  нового  матеріалу.

   4.1. Вправа  « Очикування ».

Сьогодні  на уроці  я хочу:

  *  ознайомитись  з………….

  *    поглибити   знання   ……… .

  *   удосконалити  вміння  ……..

  *   закріпити   знання   про  …………..

  *    учитись  робити  висновки …….                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

  *    плідно  працювати.

 1.  Вправа « Мозковий штурм».

   2. Корекція і закріплення знань

   3   Виконання завдання № 2 з коментарем.

    Заміни кожне  число  добутком числа та розрядної    одиниці  за  зразком.            670000 = 67 *10000     

400000       74000              50000          370000

4. Колективне виконання завдання № 3.

  27 · 3 = 81;             81 · 10 = 810.

27 · 30 = 27 · (3 · 10) = (27 · 3) · 10 = 81 · 10 = 810.

5.  Колективне виконання завдання № 4.

Маємо :   270 : 10 = 27;      27 : 3 = 9.     

 270 : 30 = 270 :: (10 · 3) = (270 : 10) : 3 = 27 : 3 = 9.

6.  Самостійне виконання завдання № 5.

7. Колективне виконання завдання № 6.

         Формування вміння розв’язувати задачі на спільну роботу

Розв’яжи задачу 1.  Зістав задачі  1 і 2.  

- У чому їх відмінність?

-  Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 2?

-   Розв’яжи задачу 2.

V.  Вправа . « Подорож у місто  майстрів ».

- Сьогодні  ми  у гостях у  людей,  чия  професія  найважливіша,  Люди  цієї  професії  оберігають, а іноді і рятують життя людей.  Це – професія лінарів.

  1. Вправа  :  « Асоціативний кущ ».

     - Друзі, а які уявлення , почуття  викликає у вас  назва  « лікар » ?

     У нас у гостях  батьки , чия  професія – лікар. Слово  батькам.

.     Професія лікаря дуже важка. Люди в білих халатах рятують нам  життя, часто не зважаючи на своє здоров’я.

. І це  може  довести математика. Давайте  зробимо  це  разом. У мене для цього

є  не вигадані, а дійсні цифри. Гості сьогодні розповіли нам про професію  лікаря « Швидкої  допомоги ».

Підрахували, що у середньому кожен із нпх за свій робочий день  піднімається до хворих  на  2500 сходинок.   Попрацюйте у групах та перевірте чи правильно підрахували.

 Враховуючи  що висота  сходинки 15см , робочих  днів за

 рік  -  300 , на яку висоту  лікар підіймається щоденнд?\

 На яку висоту  лікар підіймається за рік?

 2500 * 15 = 37500 см =375 м

 375 * 300 = 112500 ( м )

 Відповідь.  За  рік  лікар  підіймається  на  висоту  112500м

Молодці!  Уявіть собі, що висота найвищої вершини  Альп

Монблан  – 3800 м. Узнайте, скільки  разів за рік  лікар

підкорює   вершину Монблана? 

У народі кажуть «Людина живе не для того, щоб їсти, а їсть для того, щоб жити». А щоб життя було цікавим, змістовним, а люди - здоровими, розумними, енергійними, працездатними, треба подумати про повноцінний раціон харчування. Про це успішно дбають кухарі.

   3. Колективне виконання завдання № 6. Це задача на спільну роботу.

 В  задачі 1 бабуся і мама працювали на один і той самий результат, в задачі 2  дії бабусі та дітей спрямовані на протилежний  результат — бабуся  готує, а  діти випивають  сік.                  

VІ.  Пі дсумок  уроку.  Рефлексія.

 Обираючи професію, треба пам’ятати, що здійснювати вибір треба свідомо та відповідально, враховуючи свої нахили та здібності, особисті та громадські інтереси.

— Що повторили  на уроці?

- Що було важливим для вас на уроці?

- У чому полягає прийом  послідовного множення;  послідовного ділення? - - Які  із задач, розв’язаних  на уроці, видалися  вам  складними?  Чому     саме? Що  вдалося  легше, ніж  раніше?

- Розкажіть  про  результати  власних  навчальних  досягнень.

   VІІ.  Домашнє завдання.  С. О. Скворцова. Підручник, ч. 1, с. 97,  завдання

 № 7, 8.

Література.

Математика. 4 клас. І семестр (за підручником С. О. Скворцова

, О. В. Онопрієнко ). — Х. : Вид.  « Ранок », 2015

2.  О. Корчевська., Робота над завданнями підвищеної складності з математикм в початкових класах.- Тернопіль. ,2001

3.П о м е т у н  О. Інтерактивні методики та система навчання. – К.: Шкільний світ, 2007.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Математика 4 клас (Скворцова С.О., Онопрієнко О.В.)
Додано
12 липня 2018
Переглядів
902
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку