Інтегрований урок з трудового навчання та математики (4 клас, конспект уроку)

Про матеріал

Конспект інтегрованого уроку для 4 класу. Тема.

Трудове навчання. Узагальнення вивченого. Послідовність та виготовлення виробів технікою витинанки. Практична робота. Ангел-охоронець.

Математика. Коло. Круг. Побудова кола.

Перегляд файлу

 

в 4 класі

 

Тема.

Трудове навчання. Узагальнення вивченого. Послідовність та виготовлення виробів технікою витинанки. Практична робота. Ангел-охоронець.

 

Математика. Коло. Круг. Побудова кола.

 

Мета:

Трудове навчання: продовжити ознайомлення учнів з різними видами витинанок; удосконалювати  уміння та навички роботи в техніці витинанки, розвивати уяву, фантазію, творчі здібності; виховувати акуратність, наполегливість, сумлінне ставлення до праці, дисциплінованість.

 

Математика:  вчити учнів розрізняти геометричні фігури круг і коло, розпізнавати їх у предметах оточення,  будувати коло за допомогою циркуля; формувати просторові уявлення школярів; доповнити і розширити знання про центр та радіус кола, ознайомити з поняттям діаметра кола; розвивати уяву, мислення, заохочувати до найпростіших міркувань; виховувати самостійність та наполегливість.

 

Обладнання:  зразок виробу, витинанки, таблиці, презентація, кольоровий папір, ножиці, клей, циркуль, лінійка, відеофізкультхвилинка Н.Май  Янгол білосніжний.

 

Тип уроку:

                   урок формування та вдосконалення вмінь і навичок.

Вид уроку:

                         інтегрований урок.

 

 

                                                      Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

 

  Учитель.      Любі діти! У наш клас

                           Завітали гості щирі!

                           Привітайте в добрий час

                           Гостей посмішкою й миром!

       Учні.          Ми вам раді, люди добрі,

                           І вітаєм щиро вас,

                          Та запрошуєм ласкаво

                          На урок в четвертий клас!

           Учень.     На місця свої сідаємо

                           Готовність до уроку перевіряємо     

                                                             ( Діти сідають )

II. Актуалізація  опорних знань та їх коригування.

 

1. Бесіда

- Що називають витинанкою?

- З якого матеріалу було виготовлено перші витинанки?

 - У якій країні з’явилися перші витинанки?

 2. Інтерактивна вправа «Стріляй влучно». Робота в групі 

- З’єднайте  назви художніх особливостей витинанки з їхнім поясненням.

- Оберіть на дошці зразок потрібної вам витинанки.

 

Ажурні

зображення виступає силуетом

Силуетні

зображення міститься в прорізах

Одинарні

композиційним центром витинанки є дзеркальна симетрія частин рослин у поєднанні з тваринами

Складні

виготовлені з кількох аркушів паперу

Сюжетні

виготовлені з одного аркуша паперу

 

3. Знайди зайву фігуру.

  


 

 

 - Яка витинанка  зайва? Чому?

(Зайва  витинанка у  формі  круга, бо решта витинанок -  многокутники.)

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

 

     Сьогодні ми продовжимо працювати в техніці витинанки, прикрасимо одяг ангела аплікацією в техніці витинанки.

 

 

ІV. Мотивація навчальної діяльності. 

 

        Нам потрібно оздобити  янгола витинанкою.

- Яка форма витинанки буде для нашого вироба найкращою?

- Що ж нам потрібно буде коло чи круг ми дізнаємося тоді,  коли з’ясуємо  відмінності між цими фігурами і навчимося їх будувати  (слайд 2)       

 

Завдання уроку:                                

     Зясувати відмінності між колом та кругом.

     Вдосконалювати навички користування креслярським приладдям для побудови   кола.

     Виготовити витинанку.

 

 

V. Вступні вправи.

 

1. Робота з таблицями.

    Який креслярський інструмент потрібний, щоб зобразити на папері круг або коло?

(Циркуль.)

 

     К о л о – це замкнена лінія, яка складається з усіх точок площини,

рівновіддалених від заданої точки. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                 К р у г – це всі точки площини,

                                                                         обмеженої колом.  

 

 

 

 

 

 

 

 

      Як коло «перетворити» на круг?

(Зафарбувати середину кола, або перевернути кольоровий папір)

     - Ви уже знаєте відмінності між колом і кругом. То ж скажіть, що нам  потрібно накреслити ? ( Коло)

 -  Від чого залежить розмір кола? (Від радіуса)

 -  Пригадайте, що таке радіус?

 

   -  Нам потрібно накреслити коло радіусом  7см.

    - Як нам це зробити?  (З допомогою лінійки і циркуля.)

2. Побудова кола на папері.

 - Накресліть коло.

 - Позначте центр коло точкою О.

  - Позначте на колі  точку А.

              - Як називається відрізок АО?

              - Продовжіть відрізок АО до перетину з колом.

              - Точку перетину позначте літерою К.

       Відрізок  АК  називається   д і а м е т р о м  кола. 

 

 

3. Правила безпечної поведінки

- Перед початком роботи повторимо правила безпечної роботи з ножицями.

 

      Інтерактивна вправа «Крісло автора»

 

    Автором є ножиці. Один з учнів сідає на стілець і відповідає від імені ножиць, усі решта ставлять запитання, що стосуються дотримання правил безпечної поведінки з ножицями.

 

VІ. Пробні та тренувальні вправи з паперовими моделями  (слайд 3)

1.Виріжіть коло.

2.Переверніть його кольоровою стороною до себе.  Що ви помітили? (Коло поретворилося на круг).

3.Візьміть паперовий круг. Перегніть його навпіл так, щоб обидві половинки сумістилися.

4.Розкрийте круг і подивіться на лінію згину. Що вона показує?  (Діаметр)

5.Розріжте коло навпіл.

 

Фізкультхвилинка

 

 VІІ. Демонстрування та аналіз зразка.  

 

    Пояснення послідовності виконання роботи

 

 

        

 

   VIІІ. Практична робота.

Учні виконують роботу за інструктивною карткою   (слайд 4)

  1. Склади півколо навпіл. Перш ніж прогладити лінію згину, переконайтеся, що куточки і краї паперу збігаються один з одним.

 2. Спочатку натисніть пальцями на середині лінії згину, а потім розгладжуйте її від

 

середини до країв.

 3. Приклади шаблон  і обведи. Або намалюй свій візерунок.

4. Виріж.

5.  Намасти клеєм і приклей.

Творче завдання (Слайд 5)

   Оздобити крила янгола аплікацією в

техніці витинанки.

 

 

IХ.Виставка та оцінювання робіт учнів.

 

— Які чудові витинанки ви сьогодні зробили! Усі дуже постаралися. Що нам залишилося зробити? Подаруйте ці чудові композиції своїм рідним.

Учитель разом з учнями оцінює роботи.

 

Х. Підсумок уроку.

 

 Рефлексія. «Незакінчене речення»

На уроці я:

Дізнався…

Зрозумів…

Навчився…

Найбільші труднощі я відчув…

Я не вмів, а тепер умію…

На наступному уроці я хочу…

doc
Додано
10 лютого 2018
Переглядів
1715
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку